Budapest C-csoport: magabiztosan menetel az E5vös NGRK

Fölényesen nyerve a Szinyei elleni rangadót és több magabiztos győzelmet aratva erősítette meg vezető pozícióját a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában az E5vös NGRK együttese. Megtorpant a bajnokságot jól kezdő Budai Mind1, viszont feljövőben van a kezdetben "botladozó" Powear csapata.

Újpest MT Oldboys - E5vös NGRK 53-78

A szünetig szerzett közel 30 pontos vezetésére, valamint Kerényi Dániel és Kégl Marcell (20-20), továbbá Szánthó Lőrinc (11/3) és Koncsár Balázs (10/6) pontjainak köszönhetően aratott magabiztos győzelmet az E5vös a Bodnár Dániel (21/6)-Németh András (12) vezette újpesti együttes otthonában.

A mérkőzés adatai:

Budai Mind1-Powear TFT 61-75

A nyitó és a záró szakaszban mutatott jobb, pontosabb játékának, valamint Krasznai Tibor (23/3), Saáry Csaba (15/3) és Balogh Ádám (12/3) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a Powear a nagyrészt Juhász István (18/12), Kováts Máté (12/3), Kovács Miklós és Dira Ferenc (10/6-10/6) kosaraira alapozó Budai Mind1 otthonában.

E5vös NGRK - Szinyei KC 78-51

A rangadón a Szinyei az egyedüliként 10 pont fölé jutó Gorszkij Jaroszlav (16/12), vezérletével a 3. negyedig tudta tartani a lépést a hazaiakkal. Koncsár B. (30/6), Kerényi D.(17) és Iklódi Zsolt (16) ponterős játékával az E5vös sokkal jobban bírva a 4. negyedet, azt 26-7-re nyerve végül nagy különbségű győzelmet aratott.

Hobbi SK - Újpest MT Old Boys 65-68

Az első negyedet 7 ponttal nyerte a Viczina Balázs (19),-Nagy András (16/6)-Balogh Péter (15/3) trió vezette Hobbi. A folytatásban feljavult, és fokozatosan vette át a játék irányítását a Bodnár Dániel (17/3), Bori István (15/15), Kotroczó Péter (14) és Kovács Zsolt (12/6) találataira támaszkodó Újpest, amely izgalmas végjátékban vendéglátók fölé kerekedett.

Eötvös Halak - Álló Farkasok 51-60

Az "állati" csatában a hazaiak Kis Barnabás (11/9), Fövényi Zsombor (11/6) és Balázs Áron (11) találataira támaszkodva az Eötvös Halak csapata negyeden át tartották a lépést a vendég Álló Farkasok alakulatával, amely a 21-11-re megnyert 4. negyednek, valamint elsősorban Vlajk Ádám (24) és Harsányi Gábor (12) kosarainak köszönhetően végül megnyerte a találkozót.

Optofit VKB Vác - ÁSE Nemecsek 56-53

Ellentétes félidőket hozó, küzdelmes összecsapáson az Urbán András (14)-Horváth Domonkos (10) kettős vezette hazaiak a szünetig szerzett 17 pontos előnyükből hármat megtartva győzték le az időnként erősen "egyemberes társulat" benyomását keltő, szünet után a csapata pontjainak több mint felét szerző Barsi Zoltán (30/6) vezette ÁSE Nemecsek együttesét.

Powear TFT - Treff 07 SE 71-43

Krasznai T. (25/6) és Domián Zsolt (17/3) ponterős játékával minden negyedet megnyerve győzte le simán a Powear a főként Sipos Gábor (12/3) és Matika Péter (11/6) találataira támaszkodó Treff csapatát.

ÁSE Nemecsek - Álló Farkasok 62-49

A két középső negyedben az ÁSE a Kincses Sándor (17)-Balogh Róbert (16/6)-Dinnyés László (11/9) trió jóvoltából rákényszerítve akaratát győzte le az Eren Üstünkaya (14/12), Vlajk Á.(14) és Kaspár Norbert (11/6) kosaraira alapozó Álló Farkasok csapatát.

Budai Mind1 - Treff 07 SE 39-54

Az első 3 negyedben Matika P. (18/9) és Rozgonyi Bence vezérletével kézben tartva a játék irányítását győzte le a Treff az egyedüliként 10 pont fölé jutó Juhász I. (12) vezette Budai Mind1 együttesét.

Optofit VKB Vác - Eötvös Halak 72-58

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben 15 pontos előnye volt a Fövényi Zs. (31/15) és Budai Mátyás (12/12) kosaraira - jórészt tripláira - alapozó Eötvös. A fordulás óriási fordulatot hozott, a második félidőre alaposan feljavuló váciak a Szabó András (20/3)-Medgyasszay István (18/)-Urbán A. (12) trió vezetésével szünet után nagy fölényben játszva a maguk javára fordították a találkozót.

Hobbi SK - E5vös NGRK 34-69

Minden negyedet megnyerve győzte le Kerényi D. (18), Koncsár B. (12/3) és Budai Márton (11/9) vezérletével az E5vös a Balogh P. (13/9) és Baricska Dániel (12/6) találataira támaszkodó Hobbi csapatát.

Kisbojtár - Powear TFT 53-60

A két az előző években egymással még a senior bajnokságban csatázó csapat összecsapásának szünetében 5 ponttal még a Ludányi Balázs (22/6) és Bujdosó Dániel (10) kosaraira alapozó Kisbojtár állt jobban. Szünet után azonban erősített a Krasznai T. (17/3)-Saáry Cs. (15/3)-Balogh Á. (11/3) trió vezette Powear, amely már a 3. negyedben fordított, s végül megnyerte a küzdelmes találkozót.

Szinyei KC - Eötvös Halak 66-62

Hullámzó, fordulatos mérkőzést nyert meg a szünetben 10 ponttal vezető, de a 3. negyed után már egy pontos hátrányban lévő Gorszkij J. (33/9) és dr. Csikász-Nagy Attila (12) vezérletével a Szinyei a Fövényi Zs. (15/9), Zoboki Ábel (11), Gyimesi Regő (10/6) és Balázs Á. (10) jóvoltából extra 3. negyedet produkáló Eötvös Halak együttesét.

Statisztika:

Hobbi SK - Budai Mind1 66-51

Az első 3 negyedben Balogh P. (11/3), Baricska D. és Viczina B. (10-10) jóvoltából kézben tartva az irányítást győzte le biztosan a Hobbi a veresége mértékén a záró szakaszban Duday Zoltán és Kovács M. (10/3-10/3), továbbá Kováts M. (10) révén valamit "kozmetikázó" Budai Mind1 gárdáját.

Optofit VKB Vác - Kisbojtár 62-76

A szünetig megszerzett közel 20 pontos előnyének, valamint Ludányi B. (23/15), dr. Kamondi Szilárd (17/9) és Bujdosó D. (16/3) ponterős játékának köszönhetően tudott nyerni a Kisbojtár a Medgyasszay I. (16/6)-Szabó A. (13)-Urbán A. (10) trió vezette váci csapat otthonában.

E5vös NGRK - Treff 07 SE 82-49

Minden negyedet megnyerve, az első félidőben nagy fölényben játszva győzte le Kerényi D. (19/3), Kégl M. (16) és Iklódi Zs. (12) vezérletével az E5vös NGRK csapata a leginkább Rozgonyi B. (15) és Matika P. (11/3) kosaraira alapozó Treff együttesét.

Újpest MT Oldboys - Optofit VKB Vác 67-92

Minden negyedet megnyerve úgy győzte le Medgyasszay I. (23/9), Urbán A. (22) és Szabó A. (15) ponterős játékával magabiztosan a Vác a Bodnár D. (24/9), Bori I. (15/15) és Németh A. (15/3) találataira támaszkodó újpestieket, úgy hogy mind a 8 játékosa szerzett legalább 4 pontot.