Budapest C-csoport: Menetel a Mind1 és a Szinyei, "tapad" rájuk az E5vös

Azok után, hogy az Álló Farkasok csapata megnyerte az Újpest elleni alsóházi rangadót, nincs már nyeretlen csapat a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában. Két együttes, a Budai Mind1 és a Szinyei viszont továbbra is őrzi veretlenségét, és tapad rájuk az E5vös NGRK csapata.

Álló Farkasok - Budai Mind1 51-65

"Éhesen" kezdett, és az első negyedet 9 ponttal meg is nyerte a Vlajk Ádám (16), Kaspár Norbert (14/3) és Harsányi Gábor (14) ponterős játékában bízó "farkasfalka", de a vendégek Kováts Máté (20/6) és Kovács András (12) vezérletével átvették az irányítást, és úgy arattak biztos győzelmet, hogy 10 játékosuk is eredményes volt.

A mérkőzés adatai:

Szinyei KC - Kisbojtár 71-58

Ha szorosan is, de minden negyedet megnyerve győzte le a Bozsik László (2066)-Boga Áron (18)-Jantner László (12)-dr.Szaszovszky Gábor (10) kvartett vezette Szinyei az elsősorban Ludányi Balázs (15/3) és dr. Kamondi Szilárd (13) kosaraira alapozó Kisbojtár csapatát.

Hobbi SK - Eötvös Halak 62-64

Végig kiélezett, szoros találkozót nyert meg Fövényi Zsombor (20/9) és Zámbó Gergely (15) vezérletével a főleg az első negyedben "fickándozó" Eötvös Halak együttese a Balogh Péter (18), Kevin Ondima (13) és Nagy András (12/3) találataira támaszkodó Hobbi otthonában.

E5vös NGRK - Optofit VKB Vác 85-48

A szünetig szerzett közel 30 pontos vezetésnek, továbbá elsősorban Kerényi Dániel (20), Koncsár Balázs (14/3), Varga Zsombor (12/6) és Iklódi Zsolt (12) eredményességének köszönhetően verte biztosan az E5vös a nagyrészt Medgyasszay István (19/3) és Szabó András (14) pontjaiban bízó váci együttest.

Újpest MT Old Boys - Powear TFT 52-77

A 31-12-re megnyert 4. negyedre, továbbá elsősorban Krasznai Tibor (26/18) és Saáry Csaba (12) kosarainak köszönhetően aratott 25 pontos győzelmet a Powear a magát a 3. negyed végéig Weisz András (22/9), valamint Bodnár Dániel és Schwarcz Balázs (11/3-11/3) vezérletével jól tartó újpesti gárda otthonában.

Álló Farkasok - Újpest MT Old Boys 60-54

Végig szoros, küzdelmes találkozón szerezte meg első győzelmét Vlajk Á. (21) és Harsányi G. (11), továbbá Cseresznyés Olivér és Josepovits László (8-8) vezetésével az Álló Farkasok együttese a Kotroczó Péter (18), Bodnár D. (16/6) és Bori István (9/9) kosaraira alapozó újpestiek ellen.

Budai Mind1 - Eötvös Halak 78-69

Hiába adta Fövényi Zsombor (29/6) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a 3. negyed után még döntetlenre álló Eötvös Halak együttese, rajta kívül csak Balázs Áron (14) jutott 10 pont fölé, így a záró szakaszt jobban bíró, csapatként "több lábon álló" hazai gárda a Kováts M. (20)-Kovács A. (14)-Juhász István-Tatai Ádám (11/3-11/3)-Dira Ferenc (10/6) "ötösfogat" vezetésével megnyerte a színvonalas összecsapást.

Treff 07 SE - Optofit VKB Vác 36-57

A 20-3-ra megnyert első negyednek, valamint Medgyasszay I. (18/6), Medgyasszay Péter (16/12) és Szabó András (15) ponterős játékának köszönhetően aratott magabiztos győzelmet a váci együttes a Matika Péter (12/12) és Bartha Henrik (11/9) találataira támaszkodó Treff otthonában.

Kisbojtár - Hobbi SK 46-49

Csupán egyetlen negyedet nyert meg, de a 16-5-re "elvitt" nyitó etap elég is volt a küzdelmes találkozó megnyeréséhez az elsősorban Nagy A. (14/3), valamint Tóth Gyula (7/3) kosaraira alapozó Hobbi, amelynek 9 játékosa is eredményes volt, a mindössze 5 játékossal pályára lépő, Ludányi B. (16)-Mészáros Nándor (12/3) kettős vezette Kisbojtár otthonában.

Optofit VKB Vác - Hobbi SK 49-57

Ellentétes félidőket hozó találkozót nyert meg a 15 ponttal megnyert első félidőre, valamint Baricska Dániel (21/9), Nagy A. (13) és Csáky Dániel (12) eredményességére építő Hobbi a szünet után Medgyasszay I. (23) és Medgyasszay P. (10/6) jóvoltából feljavuló, de tetemes hátrányán csak faragni képes, ám fordítani nem tudó váci együttes otthonában.

Optofit VKB Vác - Budai Mind1 43-51

A szünetig szerzett közel 20 pontos előnyére, valamint Kovács A. (14/3) és Kováts M. (12) találataira támaszkodva diadalmaskodott a Mind1 az időnként egyemberesnek tűnő, csapata pontjainak csaknem a felét szerző Szabó A. (20) vezette, s a záró etapban 10 ponton belülre kerülő váci gárda otthonában.