Budapest D: a Keresztúr nyerte a csoportrangadót

A 3. negyed után még hátrányban volt a veretlen éllovas Keresztúr a Terézváros ellen, a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjának nagy rangadóján, ám parádés 4. negyedével fordított, s megőrizte veretlenségét. A Zrínyi B megállította a BEAC-István Öregfiúk menetelését Waldorf-fiatalok nagy és színvonalas csatában verték minimális különbséggel a Superheroes együttesét.

Honvéd Zrínyi SE B - BEAC-István Öregfiúk 51-42

Küzdelmes mérkőzésen jobb második félidei játékának, valamint Lendvai Máté (15), Köves Tamás (12) és Kovács Ádám (10) eredményességének köszönhetően győzte le az elsősorban Réti Géza (13) és Szabó Balázs (10/6) találataira támaszkodó, az előző 4 mérkőzését megnyerő BEAC-István Öregfiúk gárdáját.

A mérkőzés adatai:

Superheroes - Regi Waldorf U23 69-70

Végig kiélezett, szoros találkozót nyertek meg Vámosi Lóránt (17/12), valamint Kincses Mihály és Bekő Balázs (15/3-15/3) ponterős játékával, minimális különbséggel a Waldorf-fiatalok a Janis Skvarnavic (22/9), Bata Boldizsár (13/3) és Kardos Márk (13) kosaraira alapozó "szuperhősök" ellen.

Kölcsey Hősei - Terézvárosi BC 39-76

Hafner Gábor (22), Mándoky Zsolt (14), Heisig András (12/12) és Bajor Krisztián (12) vezérletével minden negyedet megnyerve aratott fölényes győzelmet a Terézváros a Bögös Ádám (21/3)-Nagy Jácint (14) kettős vezette Kölcsey otthonában.

Honvéd Zrínyi SE B - Treff 07 SE U23 48-60

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyére, valamint Isépy Botond (17), Horváth Norbert (14) és Miklós Tihamér (13/6) kosaraira alapozva győzték le a Treff fiataljai a Zrínyi B együttesét. A hazaiaktól egyedül Köves T. (17) jutott 10 pont fölé.

Keresztúri SE - Terézvárosi BC 80-63

A csoport két éllovasának csúcsrangadóján 3 negyed után 6 ponttal még a Heisig A. (13/9)-Victor Delgado (12/6)-Hafner G. (12) trió vezette vendég Terézváros állt jobban, de a Bene Patrik (29/3), Lesti Botond (19), Gebauer Bence (14) és Nánási Marcell (12) eredményességére építő listavezető Keresztúr parádés, 32-9-es 4. negyedével a maga javára fordította a rangadót, s közel 20 pontos győzelmet aratott.

Regi Waldorf U23 - BEAC-István Öregfiúk 47-56

A 18-9-re megnyert 3. negyednek, valamint Réti G. (18) és Szabó B. (16/6) ponterős játékának köszönhetően nyerte meg a BEAC a középcsapatok csatáját a főként Varga Balázs (13/3) és Szikora Bence (11/9) találataira támaszkodó Waldorf-fiatalok ellen.

BEAC-István Öregfiúk - Keresztúri SE 70-82

Az első negyedet még 9 ponttal a Danóczy Richárd (15/15), Réti G. (12), valamint Nagy Mihály, Szabó B. és Villányi Gábor (10-10) kosaraira alapozó hazai együttes nyerte. A folytatásban azonban Bene P. (29/3), Lesti B. (18), Braun Dániel (14) és Gebauer Bence (13/6) vezérletével átvette az irányítást, és már szünet előtt fordított az éllovas, amely a színvonalas összecsapáson őrizte meg veretlenségét.