Budapest D: Nagy hódítás az aranyifjaktól

Jól kezdte 2020-as a BEAC-István Öregfiúk, valamint az Eötvös Halak együttese.

Jól kezdte 2020-as a BEAC-István Öregfiúk, valamint az Eötvös Halak együttese - előbbi a képzeletbeli dobogóra, utóbbi pedig a középmezőnyhöz kapaszkodott fel. Egy jókora meglepetés is született az év elején, az alsóházban található Gold Boys csapata: az "aranyifjak" nyerni tudtak a dobogóért harcoló Budai Mind1 otthonában.

Kölcsey Hősei - QPAC 24-108
A papírformának megfelelően elég egyoldalú játékot hozott a nyeretlen sereghajtó és a veretlen éllovas összecsapása, amelyet egységes csapatjátéka, s elsősorban Kiss Dömötör (18/6), Tóth Máté (16/6), Kállay Albert és Szilágyi Vince (14-14), továbbá Kovács Balázs (12) és Barth Zsigmond (10) eredményes játéka révén nyert fölényesen a QPAC a Székely Szabolcs (9/6) és Banna Marcell (9) vezette Hősök otthonában.

Treff 07 SE - Nagytétényi KE 46-59
A szünetig megszerzett 22 pontos előnyére, valamint jórészt Mogyorósi Gergely (24/12) és Villányi Gábor (10/3) kosaraira támaszkodva diadalmaskodott a Nagytétény a Miklós Tihamér (13/3), valamint Károlyi Kristóf és Veres István (10-10) vezette, szünet után a vereségét "tisztesre kozmetikázó" Treff otthonában.

2. NFB SE - Gold Boys 59-40
Minden negyedet - volt amelyet 10, akadt, amelyet 1 ponttal - megnyerve győzte le Szentpéteri Károly (17/3) és Sipos Nándor (13/3) vezérletével az NFB a leginkább Gát Mihály (11) és Vágó Zsombor (10/3) pontjaira hagyatkozó "aranyifjakat".

Eötvös Halak - Honvéd Zrínyi SE B 50-46
Bár nagyot hajrázva a záró etapban egy 9-0-s rohammal 2 pontra feljött a Láncos Gergely (24)-Hegedűs Szabolcs (10) kettős vezette katonacsapat, végül az első három negyedben jobban, pontosabban játszó, a 3. etap végére Fövényi Zsombor (13/9), Balázs Áron (12) és Budai Mátyás (10/6) kosaraira alapozva 12 pontos előnyt szerző  hazai együttes örülhetett a győzelemnek.

BEAC-István Öregfiúk - Budai Mind1 83-59
Csupán a 2. etapban játszott igazán jól a Turán Krisztián (17), Kováts Máté (12) és Juhász István (11/6) eredményességére építő Mind1, így az összesen 12 tripláig jutó BEAC-István Öregfiúk együttese Szabó Balázs (21/15), Gombkötő Nimród és Réti Géza (15-15), továbbá Ottmár Tamás (12/12) és Danóczy Richárd (11/9) vezérletével biztosan győzött.

QPAC - Superheroes 121-33
Minden negyedet simán nyerve aratott Kovács B. és Latos Zsolt (23/6-23/6), Vámosi Filip (21/3), Kállay A. (19), továbbá Szilágyi V. és Barth Zs. (10-10) vezérletével a QPAC, a vendégektől egyedül Kardos Márk (15) jutott 10 pont fölé.

Gold Boys - Szentendrei KSE U23 24-110
A csapata pontjainak éppen a felét szerző Bekő Balázs (12/6) vezette hazaiak csak a 3. negyedben tudtak felnőni a feladathoz, így Waigand Ágoston (30/12), Dávid András (21/3), Dévai Ádám (17), Lálóczki Levente (14/12), valamint Gerencsér Gergely és Marik Miklós (14-14) ponterősségével a szentendrei fiatalok nagy különbségű győzelmet arattak.

Eötvös Halak - Kölcsey Hősei 61-55
A végig szoros, kiélezett alsóházi rangadón a második félidőben valamivel pontosabban játszó hazai csapatot a remek dobóformát kifogó Fövényi Zs. (37/24) győzelemre vezette az elsősorban Banna M. (21/3) és Székely Sz. (10/3) kosaraira alapozó Kölcsey ellen.

Nagytétényi KE - BEAC-István Öregfiúk 59-69
A záró etap közepén bemutatott 8-0-s rohamnak, továbbá főként Szabó B. (18/15), Ottmár T. (13/12) és Danóczy R. (9/9) tripláinak köszönhetően tudott nyerni a vendég együttes a Mogyorósi G. (25/9)-Csáky Dániel (25/3) kettős vezette nagytétényiek otthonában.

Honvéd Zrínyi SE B - 2. NFB SE 53-66
A 19-8-ra megnyert 2. negyedre, valamint főleg Szentpéteri Károly (27/3) és Sipos Nándor (15) kosarainak köszönhetően győzött az NFB a Barna Márton (12/6)-Bereczki Zoltán (12) kettős vezette katonacsapat otthonában.

Budai Mind1 - Gold Boys 67-75
Nagy meglepetés! A záró etap közepén bemutatott 15-2-es rohamra, továbbá elsősorban Kincses Mihály (26/9), Vágó Zsombor (18/3), Csodó Leon (17/6) és Bekő Balázs (10) találataira építve tudtak nyerni az "aranyifjak" a dobogóért harcoló, ezúttal Kovács Mihály (25/15) és Tatai Ádám (20/3) ponterősségére hagyatkozó Budai Mind1 otthonában.

Superheroes - Eötvös Halak 59-65
Fövényi Zsombor (26/18), Zámbó Gergely (17/9) és Kaba-Czövek János (10) vezérletével a két középső, különösen a 2. negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékával Eötvös Halak nyerni tudott a Kardos Márk (28) és Pálóczi Péter (15/9) révén nagyot hajrázó "szuperhősök" otthonában.

Treff 07 SE - QPAC 41-67
A 25-3-ra megnyert első negyedre, továbbá Vámosi Filip (13/9), Kovács Balázs (12/3) és Szilágyi Vince (11) eredményességére építve aratott magabiztos győzelmet az éllovas QPAC a Treff otthonában. Hazai részről egyedül Rozgonyi Bence (10) érte el a 10 pontot.

2. NFB SE - Kölcsey Hősei 59-46
A Banna Marcell (25/6)-Bordács Bálint (12/6) kettős vezette vendégek három negyeden át tartották a lépést a hazaiakkal, de a záró etap elején 1 pontos vezetése után a Domokos Richárd (14)-Kozonics Norbert (11/9)-Elek István (10) trió vezette NFB egy 7-0-lal "lerázta" magáról a vendég együttes.

BEAC-István Öregfiúk - Budai Old Boys 67-50
Félidőben 4 ponttal még a Bodnár Dániel (16/3) és Rombauer Áron (9) pontjaira támaszkodó vendég együttes vezetett a rangadón. A 3. negyedben azonban fordított, a záró etapban pedig nagy fölényben játszva végül 17 ponttal győzött a Danóczy Richárd (24/18)-Réti Géza (16) kettős vezette BEAC-István Öregfiúk csapata.

Budai Old Boys - Budai Mind1 76-57
A 32-14-re megnyert 2. negyedre, valamint Bodnár D. (27), Bori István (12/12) és Weisz András (10/3) találataira építve nyerte meg a budai rangadót az Old Boys az elsősorban Szilas Gábor (19/9) és Juhász István (10) pontjaira támaszkodó Mind1 ellen.

Szentendrei KSE U23 - Honvéd Zrínyi SE B 100-22
A 2. negyedet leszámítva nyomasztó fölényben játszó szentendrei fiatalok Lálóczki Levente (21/9), Sipos Gergely (20/6), Waigand Ágoston (15/9), Dévai Ádám (11) és Dávid András (10/3) vezérletével mértek közel 80 pontos verést a katonacsapatra. A vendégek legeredményesebb játékosa Banna M. (6/6) volt.

QPAC - Nagytétényi KE 98-58
A Mogyorósi Gergely (17/3)-Villányi Gábor (17)-Tiba Gábor (15/6) trió vezette vendégek csak a 3. negyedben voltak egyenrangú ellenfelei az egységes csapatjátékkal Kiss Dömötör (16/9), Vámosi F. (15/9), Kállay Albert és Kovács B. (14-14), továbbá Lator Zsolt (12/6) és Ribánszky Péter (10) révén 40 pontos győzelmet arató listavezető QPAC csapatának.

Gold Boys - Budai Old Boys 60-99
Az első 3 negyedben egyértelmű fölényben játszva aratott, Bodnár D. (35), a remek dobóformát kifogó Bori I. (34/33) és Schwarcz Balázs (22/12) ponterős játéka jóvoltából 1 híján 40 pontos győzelmet a vendég gárda a Bekő B. (17/3)-Vágó Zs. (16/3)-Farkas Benedek (10/6) trió vezette "aranyifjak" otthonában.

Eötvös Halak - Treff 07 SE 35-61
Miklós Tihamér (21/3), Veres István (15/3) és Károlyi Kristóf (10) vezérletével minden negyedet megnyerve győzött simán a vendég Treff, a hazai együttes legeredményesebb játékosa Kis Márton volt, aki 9/3 ponttal zárta a találkozót.

Kölcsey Hősei - Szentendrei KSE U23 26-100
Egységes csapatjátékot nyújtva, végig nagy fölényben játszva nyertek Waigand Á (20/9), Sipos G. (16/6), Sólyom Zsigmond (16) Dávid A. és Dévai Á. (12-12), valamint Lálóczki L. (11/9) több, mint 70 ponttal a szentendrei fiatalok. A hazai együttes pontjainak több, mint a felét szerző Banna M. (14/3) időnként nagyon magára maradt a kosárszerzésben.

Honvéd Zrínyi SE B - Budai Mind1 45-77
A Szilas G. (23/9)-Kovács M. (19/9)-Turán Krisztián (12) trió vezette vendégek minden negyedet megnyerve győztek simán a Bereczki Z. (12)-Barna M. (11/6) kettős vezette katonacsapat otthonában.

Kölcsey Hősei - Nagytétényi KE 65-67
A parádésan kezdő hazaiak a Zala Bence (31/9)-Banna M. (15/3) kettős vezetésével 13 pontos előnyt szereztek a nyitó etapban. A folytatásban magukra találtak a vendégek, akik Mogyorósi G. (29/6), Csáky Dániel (20) és Villányi G. (10) találataira építve a záró etap előtt 3 pontra feljöttek, a 4. negyedet pedig 8-0-lal kezdve fordítottak. Az izgalmas hajrában váltott vezetéssel haladtak a felek, a végjátékban a mindössze 5/3 pontig jutó Tiba G. hármasa döntött a Nagytétény javára.

Treff 07 SE - 2. NFB SE 42-58
A szünetig szerzett 15 pontos előnyének, valamint Szentpéteri K. (11/3), Benedek Balázs és Sipos N. (11-11) találatainak köszönhetően tudott nyerni az NFB a Veres I. (12)-Isépy Botond (10) duó pontjaira alapozó Treff otthonában.