Budapest D: Továbbra is hibátlan a QPAC

Rangadót játszott  QPAC a 3. helyen álló BEAC-István Öregfiúk csapata ellen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában.

Rangadót játszott, s nyert meg fölényesen, 35 pont különbséggel a veretlen éllovas QPAC a 3. helyen álló BEAC-István Öregfiúk csapata ellen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában. A listavezető e sikerével közel került a bajnokság megnyeréséhez.

Superheroes - Szentendrei KSE U20 26-74
Végig nagy fölényben játszva aratott Sipos Gergely (14/12), valamint Dávid András, Dévai Ádám és Sólyom Zsigmond (12-12) vezérletével fölényes győzelmet a "szuperhősök" otthonában, hazai részről Kardos Márk (8) bizonyult a legeredményesebb játékosnak.

BEAC István Öregfiúk - Gold Boys 88-67
A nyitó és a záró negyedben jóval pontosabban játszva győzte le a Réti Géza (35), Gombkötő Nimród (15), Molnár László és Szabó Balázs (11/9-11/9), valamint Danóczy Richárd (10/6) eredményes játékára építve a hazai együttes a két középső szakaszban a Gát Mihály (21/6)-Borbély Vince (20/3)-Bekő Balázs (14/6) trió révén kiegyenlítetté tevő "aranyifjakat".

Nagytétényi KE - Eötvös Halak 67-66
Végig kiélezett szoros összecsapást nyert meg a Mogyorósi Gergely (30/12)-Villányi Gábor (16/3) kettős ponterősségére alapozva úgy a Nagytétény a Fövényi Zsombor (23/12), Budai Mátyás (11/3) és Knollmajer Gergely (10/6) találataira támaszkodó Eötvös Halak csapatát, hogy a legvégén Mogyorósi két sikeres büntetővel fordította a hazai csapat javára a találkozót.

Budai Old Boys - Honvéd Zrínyi SE B 66-47
A két középső szakaszban jóval hatékonyabban, pontosabban játszva győzte le biztosan elsősorban Bori István (17/15), Schwarcz Balázs (12/6) és Bodnár Dániel (10) jóvoltából a hazai gárda a Burics József (12), valamint Láncos Gergely és Láncos Norbert (11-11) pontjaira támaszkodó Zrínyi B együttesét.

QPAC - BEAC István Öregfiúk 80-45
Az éllovas és a 3. helyezett rangadóján szünetig közel 30 pontos előnyt szerzett a Kovács Balázs (19/3)-Kállay Albert (18)-Nagy Gergő (16)-Tóth Máté (11/3) kvartett vezette éllovas QPAC, szünet után a vendégek Réti G.(20) és Gombkötő N. (10) révén már nagyobb ellenállást fejtettek ki, de a fölényes hazai győzelmet egy pillanatig sem tudták kétségessé tenni.

Superheroes - Budai Mind1 50-66
Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását aratott Kovács Miklós (19/9), Juhász István (15/6) és Szilas Gábor (10/6) vezérletével magabiztos győzelmet a Budai Mind1, a záró etapban az egyedüliként 10 pont fölé jutó Kardos M. (21) vezérletével 20 ponton belülre kerülő "Szuperhősök" otthonában.

2.NFB SE - Nagytétényi KE 44-66
Az első negyedet még megnyerte a Kozonics Norbert (11/9) és Sipos N. (10/3) kosaraiban bízó NFB, ám az irányítást a második szakasztól magához ragadó Nagytétény a Mogyorósi G. (37/15)-Halász László (13)-Villányi G. (10) trió vezetésével fordított és simán nyert.

QPAC - Eötvös Halak 64-41
Szünetig 20 pont fölötti előnyt szerezve egységes csapatjátékkal győzte le biztosan Kállay A. (16), Szilágyi Vince (13), Vámosi Filip (12/3), Lator Zsolt (11/3) és Barth Zsigmond (11) pontjaira alapozva a QPAC a Kaba-Czövek János (13)-Zoboki Ábel (10/3) kettős vezette Eötvös Halak együttesét.

Treff 07 SE - Budai Mind1 44-55
A 3. negyed végére fokozatosan növelve előnyét 14 pontos vezetést szerzett  Szilas G. (21/3) és Halasi Sándor (10) vezérletével a Mind1. Az elsősorban Miklós Tihamér (12/9) és Rozgonyi Bence (10) pontjaira támaszkodó hazaiak a záró szakaszt ugyan megnyerték, de a vendégek sikerét nem tudták kétségessé tenni.

BEAC István Öregfiúk - Honvéd Zrínyi SE B 83-45
Minden negyedet megnyerve győzte le Réti G. (20), Szabó B. (19/15), Lakits György (14) és Molnár L. (10/3) ponterős játékával a BEAC István Öregfiúk a Bereczki Zoltán (18/6)-Hegedűs Szabolcs (12/3) kettős vezette katonacsapatot.