Budapest D: Továbbra is veretlen, s vezet a QPAC

A szentendreiek elleni rangadó megnyerésével a QPAC várhatja az élről a 2020-as évet a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában.

A szentendreiek elleni csúcsrangadó megnyerésével a QPAC együttese várhatja az élről a 2020-as évet a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában. A szentendrei fiatalok az elvesztett rangadó után egy másikat, a Budai Mind1 ellenit simán megnyerve tapadnak a veretlen éllovasra - ahogy a 2019-et két idegenbeli sikerrel záró Budai Old Boys csapata is.

Szentendrei Kinizsi U23 - QPAC 60-62
A csoport végig szoros, kiélezett játékot hozó csúcsrangadóján a Tóth Máté (22/6)-Kovács Balázs (10/3) kettős vezette vendégek a záró etap közepén döntetlen állásról egy 9-2-vel ellépve tudtak nyerni a leginkább Dávid András (15/3) és Lálóczki Levente (10/6) pontjaira építő, s a végjátékban 2 pontra felzárkózó szentendrei fiatalok otthonában.

Gold Boys - Eötvös Halak 46-72
A hazaiak a két középső etapban Vágó Zsombor (19) és Kincses Mihály (13) eredményessége révén abszolút egyenrangú ellenfelei voltak az Eötvös Halak csapatának, ám a vendégek a nyitó, s különösen a záró etapban jóval pontosabban játszva Budai Mátyás (21/9), Kaba-Czövek János (17), Kertai Kristóf (16) és Fövényi Zsombor (10/3) vezérletével végül simán győztek a záró etapra "elfogyó" "aranyifjak" otthonában.

Treff 07 SE - BEAC-István Öregfiúk 45-49
Küzdelmes, végig szoros, kiélezett találkozón a felek hosszabbítás után hozták össze együtt a 94 pontot. A ráadást a Miklós Tihamér (13/6)-Veres István (13/3) kettős vezette, a mérkőzést a rendes játékidő utolsó percében 5 pontos hátrány ledolgozva hosszabbításra mentő hazaiak várhatták lélektani előnyből, de a ráadás, illetve annak utolsó 2 perce a leginkább Danóczy Richárd (11/9), Szabó Balázs (8/3) és Gombkötő Nimród (8), valamint a mind a 4 pontját a ráadásra "tartogató" Molnár László találataira alapozó vendégeknek sikerült jobban.

Budai Mind1 - Szentendrei KSE U20  46-100
A hazaiak Turán Krisztián (17) és Halasi Sándor (10) vezérletével csupán a 2. szakaszban tudtak egyenrangú partnerei lenni a rangadón a minden negyedet megnyerve Dávid A. (22/3), Molnár Gellért (17/6), Marik Miklós (14), Waigand Ágoston (13/6), Sipos Gergely (11/3), Dévai Ádám (11) és Lálóczki L. (10/6) eredményes játéka révén fölényes győzelmet arató szentendrei legénységnek.

2. NFB SE - Budai Old Boys 53-66
A páratlan negyedekben nyújtott jóval pontosabb játéka, valamint Bodnár Dániel (22/6) a remek dobóformát kifogó Bori István (21/21), valamint Póra Csaba (11/9) ponterős játéka révén tudott nyerni a Budai Old Boys a nagyrészt Kozonics Norbert (20/9) és Szentpéteri Károly (15/9) kosaraira támaszkodó NFB otthonában.

QPAC - Honvéd Zrínyi SE B 85-46
Szünetig 31 pontos (55-24) előnyt szerezve, minden negyedet megnyerve aratott fölényes győzelmet a Kovács B. (14/3)-Tóth M. (14)-Vámosi Filip (12)-Nagy Gergő (11/3)-Kiss Dömötör (10/6) "ötösfogat húzta" QPAC a leginkább Láncos Gergely (13) és Gálbory Balázs (11/6) pontjaira hagyatkozó katonacsapat ellen.

Nagytétényi KE - Superheroes 43-40
A záró etap közepéig gyakorlatilag fej-fej mellett haladtak a felek, majd ekkor 9 ponttal ellépett a Csáky Dániel (20)-Villányi Gábor (17) kettős vezette hazai gárda. A hajrában egy 8-2-vel szorossá tette a meccset a leginkább Pálóczi Péter (15/3) és Tonk Dávid (10) találataira támaszkodó "szuperhősök" alakulata, de fordítani már nem tudott.

Honvéd Zrínyi SE B - Budai Old Boys 40-62
Minden negyedet - volt, amelyet 1, akadt, amelyet 9 ponttal - megnyerve győzött összességében simán a Bodnár D. (17)-Weisz András (16)-Rombauer Áron (10) trió vezérletével a Budai Old Boys a jórészt Láncos G. és Hegedűs Szabolcs (12-12) pontjaira építő katonacsapat otthonában.

Budai Mind1 - Treff 07 SE 84-66
A kosarakban roppant gazdag első negyedet 27-24-re még "elvitte" a Károlyi Kristóf (18/3), Miklós T. (15), Rozgonyi Bence (13), Takács Levente (10/3) és Veres I. (10) kosaraira támaszkodó vendég Treff, ám a folytatásban a szintén egységes csapatmunkával kirukkoló hazaiak fokozatosan átvették az irányítást, s a záró etapra felőrölve ellenfelük ellenállását Kováts Máté (19), Szilas Gábor (16/12), Juhász István (16/6), Gergely Csaba (12) és Kovács Miklós (10/6) vezérletével végül közel 20 pontos győzelmet arattak.

A csoport állása ezen a linken található.