Budapest, D-csoport: A Keresztúr tapad a debreceniekre

A Nagytétény két elveszített rangadóval kezdve az évet, így visszaesett az 5. helyre a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában.

Nem botlott az éllovas X-Debrecen, ahogy első számú üldözője, a Keresztúr sem, a Nagytétény viszont két elveszített rangadóval kezdve az évet, s visszaesett az 5. helyre a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában.

Honvéd Zrínyi SE B - 2. NFB SE 74-51
A Bereczki Zoltán (23/6)-Láncos Gergely (16) kettős vezette katonacsapat - amelynek mind a 10 pályára lépő játékosa szerzett pontot - a páros negyedekben rákényszerítve akaratát ellenfelére biztosan győzte le a Sípos Nándor (15/3) és Szentpéteri Károly (14/3) találataira alapozó vendégeket.

Budai Old Boys - Honvéd Zrínyi SE B 66-62
Egy nappal a NFB legyőzése után az első negyedet még "lendületből" megnyerte a Dunavölgyi Dávid (19/6)-Puskás Balázs (11/3)-Láncos G. (10/6) trió vezette Zrínyi B, de  a másodikban már kiütköztek játékosain az előző napi csata fáradalmai. A Budai Old Boys a 26-16-ra megnyert második negyed, továbbá főleg Rigó Zoltán (18/12), Schwarcz Balázs (16/6) és Bodnár Dániel (10/3) eredményessége révén nagy küzdelemben legyőzte a "katonai alakulatot".

Szentendrei KSE U23 - Budai Mind1 86-81
A vendégek Juhász István (20/6), Kováts Máté és Turán Krisztián (16-16) és Kovács Miklós (12/3) vezérletével szünetig 13 pontos előnyt szereztek. A hazaiak a második félidőben magukra találtak, s Mogyorósi Hunor (39), Könczöl Dávid (29/12) és Huszanyik Gergely (13) ponterős játékával a 4. negyed közepén átvették a vezetést. A Budai Mind1 azonban erősített, újra előnyt szerzett, majd a végjátékban a hazaiak Mogyorósi és Könczöl egy-egy jó büntetőjével hosszabbításra mentették a találkozót. A ráadást a lélektani előnyben lévő hazaiak 7-0-lal kezdve végül megnyerték ezt a színvonalas, izgalmas összecsapást.

Treff 07 SE - Keresztúri SE 51-93
A Keresztúr minden negyedet megnyerve a "megszokott" Bandúr Ádám (30)-Gebauer Bence (24/9)-Polgári Bence (20/9) trió vezérletével nyert fölényesen a Veres Ádám (23/3), Miklós Tihamér (11) és Nyitrai Gergő (10) találataira támaszkodó Treff otthonában.

X-Debrecen - Superheroes 94-47
A főként Pálóczi Péter (14/6) és Kardos Márk (9) eredményességére építő "Szuperhősök" csak a 3. negyedben nőttek fel a feladathoz és a veretlen éllovashoz, A debreceniek Papp Mátyás (24), Hodossi Márk (19), Hegedűs Gergő (15/3), valamint Baranyi Kristóf és Sveda Tamás (12/6-12/6) vezérletével simán hozták az újabb győzelmet.

SzPA HSE Talents - 2. NFB SE 67-58
Ellentétes félidők mérkőzésén Szentpéteri Károly (20/9) és Acsai Béla (16) vezérletével a vendégek 12 pontos előnyt szereztek szünetre. A második félidőben viszont egyértelműen a hazai csapat akarata érvényesült, amely a remek záró negyedének, valamint főként Mlinárcsik Izsák (35/18), továbbá Flachner Kornél (11/3) és Bódi Jonatán (10) ponterősségének köszönhetően fordított és győzött.

SzPA HSE Talents - Keresztúri SE 64-84
A Bandur Á. (37/6)-Braun Dániel (21)-Polgári B. (15/3)-Gebauer B. (11) kvartett vezette Keresztúr a nyitó és a záró szakaszban nagy fölényben játszva győzött a Mlinárcsik Izsák (27/21) és Bódi Jonatán (17/3) ponterősségére építő SzPA otthonában.

Ziccer KS - Nagytétényi KE 74-32
A Ziccer az első és a 3. negyedben Farkas Péter (17/3), Budinszki Gábor (17/3) és Ádám Szabolcs (10) vezérletével valósággal átrohanva tartalékos ellenfelén fölényesen nyerte a rangadót. A nagytétényiektől egyedül Villányi Gábor (12) jutott 10 pont fölé.

Keresztúri SE - Honvéd Zrínyi SE B 85-70
Elsősorban a 30-14-re nyert 2. negyed, valamint Bandur Á. (33/9) és Polgári B. (28/12) eredményessége révén verte kosarakban gazdag mérkőzésen a Keresztúr a Bereczki Z. (32)-Láncos G. (19) duó vezette Zrínyi B együttesét.

Budai Old Boys - Nagytétényi KE 68-60
A 22-11-re megnyert nyitó negyednek, továbbá főként Schwarcz B. (26/18), Rigó Z. (12/6) és Kovács Gábor (12/3) eredményességének köszönhetően nyerte meg a dobogóra hajtó csapatok rangadóját a Budai Old Boys a Mogyorósi Gergely (22/15)-Csáky Dániel (15)-Halász László (12) vezette Nagytétény ellen.

Szentendrei KSE U23 - Treff 07 SE 94-58
Egységes csapatjátékkal Mogyorósi H. (23/3), Vomberg Frigyes (16), Könczöl D. (14/3), Török Boldizsár (13), Huszanyik G. (12) és Nádai Domonkos (11) vezetésével minden negyedet megnyerve a szentendrei fiatalok fölényes győzelmet arattak az elsősorban Veres Á. (15/3) és Takács Levente (14) találataira alapozó Treff ellen.

2. NFB SE - Budai Mind1 55-78
Az Acsai B. (15/9)-Sípos N. (15/3) duó vezette hazai gárda egy negyeden át tudta tartani a lépést az elsősorban Kováts M. (24/3), Kovács M. (15/3) és Szilas Gábor (13) eredményességére építő Budai Mind1 csapatával. A második negyedtől egyértelműen a vendégek irányították a játékot, s magabiztos győzelmet arattak.

SzPA HSE Talents - X-Debrecen 50-75
Az újfent Mlinárcsik I. (20/12) és Bódi J. (12/3) vezette SzPA Talents a két középső negyedben ugyan felnőtt a feladathoz és az éllovas szintjére, ám a debreceniek Hegedűs G. (20/6), Hodossi M. (15), Sveda T. (12/12), Papp és Baranyi K. (11-11) vezérletével a nyitó és a befejező negyedben fölényben játszva simán nyertek.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!