Budapest, férfi A: botlott a Kerék, botladozik a VICE

Rangadót nyert a Honvéd Zrínyi SE a Kerék ellen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában.

Rangadót nyert a Honvéd Zrínyi SE a Kerék ellen, tartalékos összetételben kétszer is kikapott, így lecsúszott a képzeletbeli dobogóról a VICE február közepe táján a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában.

Hajós Alfréd DSE - Diósdi Sasok 70-65
Csupán egyetlen negyedet nyert meg Vághy Balázs (28/6), Harangozó Gábor (23/6) és László Csaba (10)  jóvoltából a hazai együttes, de a 23-9-cel "abszolvált" első 10 perc elég volt neki a győzelemhez az alsóházi rangadón Kurunczi Márk (23), Szundy Gábor (21) és Merl Ferenc (13/3) vezérletével a meccset a végére szorossá tevő diósdiak ellen.

Hajós Alfréd DSE - VICE KS 60-58
Érdekes, fordulatos találkozót nyert meg a szünetben Harangozó G. (20/6), László Cs. (16/6) és Vághy B. (11) eredményessége révén még 6 ponttal vezető Hajós. A 3. szakaszban azonban fordított, s a záró etapot 2 pontos előnnyel várhatta a Szobi Marcell (21/3)-Besenczki Benjámin (10) kettős vezette VICE. A 4. negyedet 9-2-vel kezdte a Hajós, majd váltott vezetéssel haladtak a felek. A végjátékban László Cs. duplája a hazaiak javára döntötte el a találkozót.

Budafok A - Közgáz 62-84
A sereghajtó hazaiak Sára Attila (18/6), Sulán Péter (16/9) és Jászai Zoltán (10) vezérletével az első félidőben még tudták tartani a lépést a Közgázzal, de a szünet után fölényben játszó vendégek Molnár Tamás (22/9), Temiz Camberk (17/3), Molnár Péter (12) és Siklóssy Tamás (11) vezérletével simán nyertek.

Honvéd Zrínyi SE A - Bp. Honvéd Monsters 73-68
A Honvéd-Honvéd derbin hiába adta Takács Máté (25/12) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a "szörnyek" alakulata, társai eléggé magára hagyták a pontszerzésben. Így aztán a találkozó nagy részében, a záró szakasz közepéig a csapatként egységesebb, Börönte Bence (20), Tóth Bertalan (15/3), valamint Fejes Milán és Maráz Ádám (10-10) pontjaira építő katonacsapat vezetett, ám akkor egy 11-0-lal fordított a Monsters, ám erre egy 9-1-gyel felelve végül megnyerte a meccset a Zrínyi.

Hajós Alfréd DSE - Szentendrei Kinizsi 68-72
A végig szoros, kiélezett találkozót a végjátékban bemutatott 6-2-vel nyerte meg a Horváth Viktor (17/6)-Grudl-Turi Gábor (13/9)-Laczkó Bálint (11)-Csicskár Dávid (10/6)-Jakab Gergely (10) "ötösfogat húzta" szentendrei együttes a Vághy B. (19/6), László Cs. (16/3), Pénzes Norbert (13/3) és Harangozó G. (11/3) pontjaira támaszkodó Hajós DSE otthonában.

Sberbank Rockers Kerék - Honvéd Zrínyi SE A 77-80
Hiába bizonyult a hazaiak kosarasa, Schéda Martin (34/18) a mezőny messze legeredményesebb játékosa, rajta kívül a tartalékos hazaiaktól csak Dani Lajos (19/9) jutott 10 pont fölé, így a csapatként "több lábon álló" vendégek Börönte B. (19/3), Kirják Gyárfás (18), Maráz Á. (14/6) és Gál Márkó (13/12) ponterős játéka révén izgalmas hajrában, a kiélezett szituációkban rendre betalálva győzni tudtak.

Centi Eötvös - Malév SC 75-68
A 3. negyed végére "centiről centire" növelve előnyét 10 pontos vezetést szerzett a Fáth Ákos (19/9)-Herdinánd Balázs (13/9) kettős vezette hazai gárda, amelynek 2-2 játékosa jutott 9-9 illetve 8-8 pontig. A záró etap közepén 2 pontra feljött az Oláh István (27/18), Pápai Balázs (16/3) és Bibity Norbert (12/6) jóvoltából "szárnyra kapó" Malév, ám ekkor újítani tudtak a hazaiak, s végül 7 ponttal nyertek.

Bp. Honvéd Monsters - VICE KS 63-44
Az első félidőben egyértelmű, nagy fölényben játszva győzte le elsősorban Fenyődi Szabolcs (22/12) és Mészáros Márton (11) kosaraira támaszkodva, minden negyedet megnyerve a Monsters a VICE csapatát. A vendégektől egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, a csapata pontjainak több, mint a felét szerző Szobi M. (23/9) jutott 10 pont fölé.

Közgáz - Saskacsák MF 55-58
Ellentétes félidőket hozó, küzdelmes találkozón szünetben 7 ponttal még a főként Terjéki Péter (17/3) és Molnár P. (13) pontjaira építő hazai együttes vezetett, ám térfélcsere után a Saskacsák együttese átvette az irányítást és Lovró József (12), Kelemen Balázs (10/3), valamint May Gábor (10) vezérletével a hajrában a maguk javára fordították a találkozót.

VICE KS - Hajós Alfréd DSE 80-50
Minden negyedet megnyerve vágott könnyedén, egy sima 30 pontos siker formájában vissza a Szöllős Szabolcs (19/12), Szobi M. (18/6), Szabó György (10/6) és Besenczki B. (10) vezérletével  VICE  az ezúttal jórészt Harangozó G. (19/3) és Vághy B. (13) eredményességére építő Hajós DSE csapatának a másfél héttel korábbi 2 pontos vereségért.