Budapest, férfi A: négyen megléptek a mezőnytől

Négy csapat ellépett a mezőnytől a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában.

Négy csapat, a veretlen éllovas Ultimate Warriors, az egyetlen vereséggel álló Sberbank Rockers Kerék, valamint a Zrínyi SE és az ellene nagy küzdelemben rangadót nyerő VICE KS ellépett a mezőnytől a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában.

Bp. Honvéd Monsters - Szentendrei Kinizsi 40-59
A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játéka, valamint Horváth Gergely (22) és Horváth Viktor (11/6) eredményessége révén győzött a Szentendre a Honvéd "szörnyeinek" otthonában. Hazai részről Győri-Dani Lajos bizonyult a legeredményesebbnek 9 ponttal.

Budafok A - Budai XI. Öregfiúk 63-58
A fordulatos összecsapás záró szakasza előtt 8 ponttal még az elsősorban Menyhárt Miklós (26) és Perczel Zoltán (12) kosaraira építő vendégek "mentek", ám a hajrában egy 11-2-es "száguldással" a Bán-Sellei Csanád (15/6)-Sulán Péter (12/6)-Csordás Imre (12) trió vezette hazaiak a maguk javára fordították a mérkőzést.

Közgáz - Ultimate Warriors 66-75
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 5 ponttal még a főként Molnár Péter (14/3), Kránicz András (12/9) és Füzesi Zoltán (10) találataira támaszkodó hazai gárda vezetett, ám a listavezető "harcosok" csapata szünet után átvették a játék irányítását, és az Antal Dávid (29/12)-Bihari Levente (20/6)-Hadházi Balázs (15) trió tagjainak ponterős játékára alapozva fordított és győzött.

Saskacsák MF - Honvéd Zrínyi SE A 36-74
Egységes csapatjátékkal minden negyedet megnyerve, az első félidőben helyenként nyomasztó fölényben játszva simán győzött Kirják Gyárfás (12), Maráz Ádám (11/3) és Börönte Bence (11) vezérletével a katonacsapat, hazai részről csak Karsai Balázs (10/3) érte el a 10 pontot.

VICE KS - Szentendrei Kinizsi 61-51
A 25-12-re megnyert első negyednek, valamint elsősorban Szőllős Szabolcs (17/9), Szobi Marcell (11/3) és Szabó György (9/6) kosarainak köszönhetően győzte le a VICE a Horváth V. (14)-Dzsida Tamás (12) kettős vezette szentendreieket.

Centi Eötvös - Budafok A 78-62
A nyitó etapban 11 pontos előnyt szerzett a nagyrészt Csordás I. (16), Bán-Sellei Cs. (14/6) és Sára Attila pontjaira támaszkodó vendég Budafok. A második negyedtől azonban egyértelműen a hazai gárda akarata érvényesült, amely Herdinánd Balázs (25/18), Bohanek Balázs (14), Fáth Ákos (12/6) és Tomasovszky Márton (10) vezérletével fordított, s végül biztosnak mondható 16 pontos győzelmet aratott.

Diósdi Sasok - Sberbank Rockers Kerék 75-100
A Szindy Gábor (35/3) és Kurunczi Márk (17/3) találataira támaszkodó diósdiak a nyitó és a záró etapban ugyan egyenrangú ellenfelei voltak a Kerék csapatának, ám a két középső negyedben nyomasztó fölényben játszó vendég együttes Dani Zoltán (33/15), Schéda Martin (31/18), Dani Lajos (15/9), Mezősi Attila (13/3) és Mogyoródi Béla (12/6) vezérletével simán győzött.

Budafok A - Hajós Alfréd DSE 73-67
A végig kiélezett, szoros összecsapás szünetében 2 ponttal még a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Vághy Balázs (36/12) és Harangozó Gábor (18/3) ponterős játéka révén még a vendégek vezettek, ám a szünet után hatékonyabban játszó, s csapatként "több lábon álló" vendéglátók Bán-Sellei Cs. (18/15), Sulán P. (13/6) és Dr. Detrich Ádám (11/3) vezérletével ellenfelük fölé kerekedtek.

Budai XI. Öregfiúk - Saskacsák MF 54-67
Három negyedet megnyerve, a 3. etapot pedig döntetlenre játszva tudott nyerni Karsai B. (17), Széles István (13/3) és Lukács Gergő (13) vezérletével a Saskacsák együttese a Menyhárt M. (17)-Zsurek Lajos (12/9)-Varga Domonkos (11) trió vezette XI. kerületiek otthonában.

Ultimare Warriors - Malév SC 62-57
Bár 7-0-lal kezdtek a vendégek, az első félidő folytatása egyértelműen a Bihari L. (17/9), Antal D. (12/9) és Lengyel Dávid (12) kosaraira alapozó hazaiaké volt, akik 13 pontos előnyt szereztek szünetre. Térfélcsere után elsősorban Oláh István (19/9), Sebestyén Zsolt (17/3) és Kincses Dániel (12/9) jóvoltából "szárnyra kaptak" a légiközlekedésiek, de 4 pontnál jobban nem tudták megközelíteni a vendéglátó "harcosok" alakulatát.
VICE KS - Honvéd Zrínyi SE 54-50
Küzdelmes, végig szoros, kiélezett rangadón csupán egyetlen negyedet nyert meg a Szöllős Sz. (22/12)-Pozsegovics Péter (11) kettős vezette hazai gárda, ám a 24-16-tal "behúzott" 3. etap elég volt a győzelemhez a VICE együttesének a nagyrészt Kirják Gy. és Börönte B. (15-15) kosaraira építő katonacsapat ellen.

Sberbank Rockers Kerék - Közgáz 77-70
Bár a vendégek kezdtek jobban, a mindössze 5 játékossal felálló, a Schéda M. (25/9)-Dani Z. (23/21)-Dani L. (23/18) trió vezette Kerék a nyitó etap hajrájában átvette a vezetést. A folytatásban a Közgáz Kránicz A. (19/15), Molnár Tamás (13/6), Terjéki Péter (13/3) és Erben Péter (11) vezetésével végig "üldözte" a vendéglátókat, ám a záró etap közepén, miután 1 pontra felküzdötték magukat a vendégek, a Kerék egy 11-0-lal eldöntötte a mérkőzést.

Szentendrei Kinizsi - Diósdi Sasok 74-60
Kurunczi M. (17/3), Merl Ferenc (15/9), Szundy G. (11) és Steigewrwald Gábor (10) eredményessége révén a 3. negyed elején még 5 ponttal vezettek, ám ekkor "elfogytak". A hazaiak jórészt Dzsida T. (19), Horváth V. (13), Laczkó Bálint (12) és Horváth G. (11) találataira hagyatkozva egy 20-5-ös rohammal "döntő csapást" mértek a diósdiakra, s megnyerték a találkozót.

Hajós Alfréd DSE - Malév SC 71-59
A két középső negyedben egyértelműen rákényszerítve akaratát a Tóth Viktor (19/15)-Kincses D. (11)-Viczián István (10/6) trió vezette Malévra aratott biztos győzelmet Vághy B. (22/9), Harangozó G. (17/3), László Csaba (11) és Molnár András (10) vezérletével a Hajós DSE együttese. A vendégek a záró etapban "kozmetikázták" tisztesre vereségüket.

Bp. Honvéd Monsters - Budai XI. Öregfiúk 101-60
Egységes csapatjátékkal Takács Máté (22/12), Mészáros Márton (16/3), Dénes Kristóf (13), Paulovics-Gonda Tibor (12/12), Szőke Tamás (11/3) és Győri-Dani L. (10) vezérletével már szünetre közel 30 pontos előnyt szerezve aratott fölényes győzelmet a Honvéd Monsters a Menyhárt M. (30)-Beszédes György (20/6) duó vezette, tartalékos Budai XI. Öregfiúk ellen.

Hajós Alfréd DSE - Közgáz 60-79
A 27-12-re megnyert 2. negyedre, továbbá főként Molnár P. (18), Terjéki P. (14), Erben P. (12) és Kránicz A. (10/6) kosaraira építve tudott nyerni a Közgáz a Harangozó G. (25/6)-Vághy B. (15/3)-Smolcz József (12/6) trió vezette Hajós DSE otthonában.

A bajnokság állása ezen a linken tekinthető meg.