Budapest, férfi A: Továbbra is élen a Warriors

A Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában tovább "gurult" a Kerék is a listavezető szélárnyékában.

Szentendrei Kinizsi - Malév SC 69-65
A végig kiélezett, szoros találkozó vége előtt 4 perccel 5 ponttal még a Bibity Norbert (17/9), Kincses Dániel (16/9), Viczián István (11), Pápai Balázs (10/3) és Oláh István (10) pontjaiban bízó vendégek álltak jobban, de a Grudl-Turi Gábor (20/6), Laczkó Bálint (16/6), Horváth Viktor (16/3) és Csicskár Dávid (11) eredményességére építő szentendrei együttes egy 13-4-es végjátékkal a maga javára fordította a találkozót.

Diósdi Sasok - Budai XI. Öregfiúk 67-81
Az első negyedet 7 ponttal nyerte, s még a szünetben is 5 pontos előnye volt a Kurunczi Márk (19/3)-Szundy Gábor (18)-Merl Ferenc (13/3) trió vezette Diósdnak, ám a második félidőben átvette az irányítást és Menyhárt Miklós (29/3), Beszédes György (25/9), Szondi Bence (14) és Perczel Zoltán (10) révén fordított, s végül 14 ponttal nyert a vendéggárda.

Budafok A - VICE KS 59-94
Az első három negyedben az extra dobóformát kifogó Szobi Marcell (42/21), Szőllős Szabolcs (20/6) és Szabó György (12/3) vezérletével nagy fölényben játszva győzött simán a VICE a Papp Balázs (14/12), Jászai Zoltán (13), Sulán Péter (10/3) és Gecse Zoltán (10) találataira támaszkodó budafokiak otthonában.

Közgáz - Budai XI. Öregfiúk 73-60
Menyhárt M. (16), Varga Domonkos (15) és Perczel Z. (10) jóvoltából a vendégek az első félidőben még tartották a lépést a Közgázzal, de a másodikban a hazaiak pontosabban játszva Molnár Tamás (15/3), Füzesi Zoltán (13) és Molnár Péter (10) vezérletével végül 13 pontos győzelmet arattak.

Saskacsák MF - Centi Eötvös 66-64
A 3, negyed közepéig kezében tartotta a játék irányítását az elsősorban Karsai Balázs (30/3), May Gábor (12/3) és Kelemen Balzs (8/6) kosaraira hagyatkozó hazai együttes, ám a 3. negyed második felében egy 15-3-as rohammal szorossá tették a meccset a Fáth Ákos (20/12)-Bohanek Balázs (15)-Árva Mátyás (9/9)-Horváth Dávid (9) kvartett vezette vendégek. Az izgalmas záró szakaszban váltva vezettek a csapatok, a végén az addig pont nélkül álló Lukács Gergő egyetlen találata a hazaiak javára döntött.

Hajós Alfréd DSE - Sberbank Rockers Kerék 71-79
Az első negyedet Harangozó Gábor (30/12), László Csaba (14/6) és Molnár András vezérletével parádés támadójátékkal 33-19-re nyerte a Hajós DSE. A folytatásban rendezte védekezését a Kerék, amely Schéda Martin (23/6), Mócsai Milán (22) és Vári Balázs (15) ponterős játékával már a 3. negyed végén fordított, s végül 8 ponttal megnyerte az érdekes összecsapást.

Malév SC - Honvéd Zrínyi SE A 55-92
A két középső szakaszban nagy fölényben játszva aratott Börönte Bence (22), Fejes Milán (20/6), Kirják Gyárfás (17), Maráz András (16) és Berberovics Márk (13) jóvoltából közel 40 pontos győzelmet a katonacsapat a Kincses D. (21)-Bibity N. (13/9) kettős vezette Malév otthonában.

Ultimate Warriors - Szentendrei Kinizsi 97-49
Minden negyedet megnyerve mért Antal Dávid (25/9), Bogár Balázs (18/18), Bihari Levente (14/6) és Hadházi Balázs (11) kosaraira építve közel 50 pontos verést a hazai gárda a szentendreiekre. A vendégektől egyedül Jakab Gergely (10) érte el a 10 pontot, Csicskár D. 9/3-mal zárta a találkozót.

Centi Eötvös - Diósdi Sasok 71-63
Csupán egyetlen negyedet nyert meg, de a 19-7-tel "otthon tartott" második etap elég volt a győzelemhez a Bohanek B. (12), Herdinánd Balázs és Arva M.  (10/6-10/6), valamint Fáth Á. (9/9) és Ozoli Dániel (9/3) találataira támaszkodó hazai együttesnek a győzelemhez a Merl F. (19/9)-Szundy G. (16)-Kurunczi M. (11/3) trió vezette diósdiak ellen.

Honvéd Monsters - Saskacsák MF 73-52
Három negyedet megnyerve, egyet - a harmadikat - pedid döntetlenre "adva" győzték le Takács Máté (17/6), Dénes Kristóf (15), Paulovics-Gonda Tibor (10/6) és Fenyődi Szabolcs (10/3)  vezetésével a Honvéd "szörnyei" az elsősorban Karsai B. (13) és Stomfai Gergely (10/3) kosaraira építő Saskacsák együttesét.

Honvéd Zrínyi SE A - Ultimate Warriors 61-82
A nyitó és a záró szakaszban ugyan egyenrangú ellenfele volt a Börönte B. (14/9), Maráz A. (12), Gál Márkó és Kirják Gy. (10-10) pontjaiban bízó katonacsapat a "harcosok" együttesének, a két középső negyedben azonban egyértelműen a vendégcsapat akarata érvényesült, amely a Dudás Gergely (31)-Antal D. (19/6)-Bihari L. (12) trió vezérletével biztos, 21 pontos győzelmet aratott.

Közgáz - Centi Eötvös 65-64
Hol nagyobb, hol kisebb különbséggel, de végig a Molnár T. (16/9), Füzesi Z. (15) és Temiz Canberk (13) kosaraira alapozó hazaiaknál volt az előny. A Herdinánd B. (23/18)-Bohanek B. (10) kettős vezette vendégek a záró etap közepén egy 7-2-vel 1 pontra feljöttek, de az izgalmassá váló végjátékban fordítani nem tudtak.

Diósdi Sasok - Budafok A 84-83
Az alsóházi rangadón egy negyed után 28-14-re a Szundy G. (24/3), Kurunczi M. (21). Merl F. (19/9) és Pádár Tivadar (10/3) kosaraival a hazaiak, 1 perccel a befejezés előtt viszont 3 ponttal a Gecse Z. (24), Jászai Z. (14), Papp B. (12/6) és Sára Attila (10) pontjaira támaszkodó budafokiak vezettek. A találkozó legvégén azonban Szundy két duplája a hazaiak javára döntött.

Budai XI. Öregfiúk - Malév SC 56-70
Három negyedet is 2, a 3. etapot pedig 8 ponttal megnyerve diadalmaskodott Tóth Viktor (17/6), Pápai B. (12/6), Oláh I. (12) és Bibity N. (11/9) vezérletével a Malév a Beszédes Gy. (18/12)-Menyhárt M. (18/3)-Szondi B. (18) trió vezette Budai XI. Öregfiúk otthonában.

Hajós Alfréd DSE - Honvéd Monsters 69-55
Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le a remek napot kifogó Pénzes Norbert (37/18), valamint Molnár A. (16) ponterőssége révén a Hajós DSE az elsősorban Takács M. (12/3), Fenyődi Sz. (10/3) és Erdész Dávid (10) találataira támaszkodó Honvéd Monsters együttesét.

VICE KS - Saskacsák MF 64-55
Félidőben 1 ponttal még a Lovró József (18/9), Széles István (12) és Karsai B. (10) eredményességére építő vendégek vezettek, de a szünet után pontosabban játszó VICE a Szobi M. (21/6)-Szőllős Sz. (19/9) kettős vezérletével fordított és nyert.

Szentendrei Kinizsi - Sberbank Rocker Kerék 65-82
Bár a páratlan negyedekben elsősorban Horváth Gergely (19) és Horváth V. (18/6) révén felnőtt a feladathoz, és egyenrangú ellenfele volt a Keréknek a Kinizsi, a páros szakaszokban egyértelműen jobb vendégek Schéda M. (30/6), Dani Lajos (16/15), Vári B. (12/9) és Aradványi Péter (12/3) vezérletével biztosan győztek.

Bp. Honvéd Monsters - Hajós Alfréd DSE 72-61
A 25-7-re megnyert első negyednek, továbbá elsősorban Fenyődi Sz. (11/9) és Mészáros Márton (11/3) eredményességének, továbbá annak köszönhetően győzte le a Honvéd Mosters a Harangozó Gábor (22/12)-Vághy Balázs (21/3) kettős vezette Hajós DSE-t, hogy mind a 12 pályára lépő játékosa eredményes volt.

Malév SC - Közgáz 50-49
Az ellentétes félidőket, küzdelmes játékot hozó összecsapás szünetében 9 ponttal még a T. Camberk (17) és Molnár P. (12) kosaraira támaszkodó vendégek vezettek. Szünet után feljavult, s Oláh I. (19/12), valamint Pápai B. (10/3) vezetésével fokozatosan dolgozta le hátrányát a Malév, amely 10-2-vel kezdve a záró etapot, annak elején fordított, majd izgalmas végjátékban minimális különbséggel győzött.

A csoport állása ezen a linken található.