Budapest, férfi B: Az E5vös NGRK és a Darazsak Old Boys B a bajnok

Az már hetekkel korábban eldőlt, hogy az E5vös NGRK nyeri a 30 csapatot számláló Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B csoportjában az A jelű alcsoportot. Mögötte a dobogós helyekért nagy volt a harc, végül az Eldorádó lett a második, a 3. helyre pedig a hatalmasat hajrázó, az utolsó 6 mérkőzését megnyerő 7+ SC együttes "futott be". A B-jelű alcsoportot a kezdeti bizonytalankodás után magára találó Darazsak Old Boys B együttese nyerte a Treff és a sokáig vezető BEAC Und Einz gárdája előtt.

A-csoport:

Hobbi SK - Powear TFT 64-39

Minden negyedet megnyerve verte Nagy A. (20/9) és  Baricska D. (15) vezérletével a Hobbi az elsősorban Saáry Cs. (12/3) és Balogh Á. (9/9) pontjaiban bízó Powear csapatát.

A mérkőzés adatai:

TFSE Senior - Törekvés SE 51-73

A 29-8-ra megnyert 3. negyedre, valamint főként Zsoldos K. (17). Kecskeméti Z. (15) és T. Ruet (10) eredményességére építve győzte le biztosan a Törekvés a Merl F. (19/3)-Buda G. (10/3) kettős vezette TF Senior együttesét.

Budai Tripladupla- Eldorádó KE 43-55

A hazaiak - akiktől egyedül Csordás M. (13/6) ért el kétszámjegyű pontot - három negyeden át tartották a lépést az Eldorádó csapatával, a záró szakaszban aztán 10 pont fölé növelte előnyét a nagyrészt Bogár B. (12/12) és Rósa L. (11/9) távoli találataira támaszkodó vendég együttes.

Színyei KC - Budai Bikák 61-65

Hullámzó, fordulatos mérkőzést nyert meg a páros negyedekben nyújtott jobb és pontosabb játékának, valamint nagyrészt Parkánszki S. (22/9) és Kovács B. (13/9) kosarainak köszönhetően a Budai Bikák együttese a jelentős részben Gorszkij J. (27). Bozsik L. (13) és Héczei A. (10/3) találataira támaszkodó Színyei otthonában.

Budafok B - E5vös NGRK 66-100

A papírformának megfelelően a már bajnok E5vös minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Kerényi D. (32), Koncsár B. (22/3), Szánthó L. (16/6) és Kégl M. (12) kosaraira alapozva biztosan a sereghajtó, s ezúttal jórészt Gulyás L. (28/12) és Papp B. (10/3) pontjaiban bízó Budafok B csapatát.

Színyei KC - Eldorádó KE 72-59

A 23-9-re megnyert első negyednek, valamint elsősorban Gorszkij J. (38) és Bozsik L. (13/3) kosarainak köszönhetően nyerte meg a dobogóra haj csapatok csatáját a Színyei a Gráf M. (19/3)-Bogár B. (14/12) duó vezette Eldorádó ellen.

Budai Bikák - TFSE Senior 90-61

A szünetig szerzett 23 pontos előnyére, valamint Szöllősi M. (18/3), Parkánszki S. (16/12), Galambos M. (15/9), Karkosák B. (12), Lakos T. (11) és Kiss Á. (10) eredményességére építve aratott fölényes győzelmet a hazai gárda a Buda G. (15) dr. Molnár B. (14) és Merl F. (13/6) találataira támaszkodó TF Senior együttesét.

Cap City Crew - Budafok B 83-60

Három negyedet megnyerve egyet - a másodikat - pedig döntetlenre adva győzte le Takács G. (42/9), Tamás B. (13/3) és Sóstai D. (10/6) vezérletével a Cap City a Gulyás L. (22/129-Hal8ász L. (14) kettős vezette Budafok B csapatát.

BEAC Kobak - Hobbi SK 50-76

Minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Nagy A. (30/9) és Baricska D. (13/3) jóvoltából biztosan a Hobbi a főként Hedry Zs. (18) és Vereczkey L. (12/12) pontjaiban bízó BEAC Kobak együttesét.

Törekvés SE -. Budai Mind1 69-77

A szünetig szerzett 12 pontos előnyének, valamint nagyrészt Német T. (26), Gedei T. (19) és Kovács A. (13) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a Mind1 a Zsoldos K. (20)-T. Ruet (11/3). Kecskeméti Z. (11)-dr. Horváth Á. (10/6) kvartett vezette Törekvés otthonában.

Diósdi Sasok - Budai Tripladupla 53-61

A 16-5-re megnyert első negyedre, valamint leginkább Németh D (24/3) és Papp Á. (9/9) kosaraira alapozva úgy győztek a vendégek a nagyrészt Szundy G. (23/6), Tímár D. (10) és Kovács G. (9/9) pontjában bízó Diósd otthonában, hogy 9 játékosuk is szerzett pontot.

Eldorádó KE - Bravos 65-55

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint leginkább a hazaiaktól egyedüliként 10 pont fölé jutó Bakondi J. (26/9) eredményességének köszönhetően úgy nyerte meg a dobogóra hajtó csapatok csatáját az Eldorádó a Bánsági A. (15/15) és Fábri M. (10/3) találataira támaszkodó Bravos gárdáját, hogy nem kevesebb, mint 10 játékosa is eredményes volt a találkozón.

7+SC Színyei KC 84-57

A feljövőben lévő 7+ Nagy P. (32/21), T. Emdadi (19) és Herczeg B. (12) vezérletével minden negyedet megnyerve simán verte a kisebb hullámvölgybe kerülő, s ezúttal Gorszkij J. (26/6) és Bozsik L. (16/12) ponterősségében bízó Színyei együttesét.

Powear TFT - E5vös NGRK 53-75

A  Balogh Á. (14/6), Domián Zs. (12) és Balogh L. (10) kosaraira alapozó hazaiak az első negyedben meglepték a már bajnokként pályára lépő E9vös gárdáját, de a 2. etaptól Szánthó L. (21/12), Kerényi D. (18), Brandt B. (17) ls Kégl M. (10) jóvoltából a vendégek átvették az irányítást és biztosan győztek.

Színyei KC - Törekvés SE 81-59

Minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Gorszkij J. (32/3), Bozsik L. (12/6) és Madarász A. (10) révén biztosan a Színyei a Zsoldos K. (26/6), Kecskeméti Z. (14) és dr. Horváth Á. (10/6) találataira támaszkodó Törekvést.

Budai Bikák - Budafok B 92-57

A budafokiak, a csapatukból egyedüliként 10 pont fölé jutó Rédecsi G. (12) vezetésével szünetig tartották a lépést a hazaiakkal, de szünet után Parkánszki S. (és Galambos M. (30/12-30/12), valamint Lakos T (14) ponterős játékával nagy fölénybe került és biztosan győzött a Budai Bikák együttese.

Hobbi SK - Eldorádó KE 46-63

A szünetig szerzett 17 pontos előnyének, valamint leginkább Szabó P. (14/9), Gráf Maximilián (12) és Puschmann B. (11/3) kosarainak köszönhetően győzött biztosan az Eldorádó az  elsősorban Nagy A. (12/6) és Baricska D. (12/3) jóvoltából szünet után feljavuló Hobbi otthonában.

E5vös NGRK - BEAC Kobak 68-54

A mér bajnok hazaiak a szünetig szerzett 15 pontos vezetésükre, valamint Koncsár B. (14/3), Szánthó L. (13/9) és Brandt B. (12/6) eredményességére építve győzte le a Vereczkey L. (17/15)-Hedry Zs. (13/9) kettős vezette BEAC Kobak gárdáját.

TFSE Senior - Diósdi Sasok KE 49-62

A 24-10-re megnyert 3. negyednek, valamint elsősorban Szundy G. (25), Karácson Zs. (15) és Kovács G. (10) találatainak köszönhetően nyert a Diósd az elsősorban Pethő Z. (11/3) és Borda Sz. (10) pontjaiban bízó TF Senior otthonában.

Budai Mind1 - Budai Bikák 56-69

A szünetig szerzett 10 pontos előnyére, valamint egységes csapatmunkájára, azon belül pedig Kovács B. (16/12), Lakos T. és dr. Karkosák B. (12-12), Szöllősi M. (11) és Forrai M.(10) találataira támaszkodva nyerte meg a "budai derbit" a Bikák gárdája. A mezőny legeredményesebb játékosa ugyan Gedei T. (21/6) személyében a hazaiaktól került ki, ám mivel a Mind1 csapatából egyedül ő jutott 10 pont fölé, vendégsiker született.

TFSE Senior - Budai Mind1 55-67

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve tudott nyerni Kovács A. (20/3) és Juhász I. (10) vezérletével a Mind1 a Merl F. (12/6)-Buda G. (11) kettős vezette TF Senior otthonában.

7+SC - Diósdi Sasok KE 85-41

Minden negyedet megnyerve aratott Nagy P. (24/12) és Bársony B. (21/3) ponterős játékával sima győzelmet a 7+ a leginkább Szundy G. (15) és Karácson Zs. (11/3) pontjaiban bízó Diósd ellen.

Budafok B - 7+SC 43-53

A két középső szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint leginkább Nagy P. (18/3) és Bársony B. (11) kosarainak köszönhetően diadalmaskodott a 7+, budafoki részről egyedül Gulyás L. (16/9) ért el kétszámjegyű pontot.

Bravos - Budai Tripladupla 58-70

Az első negyedet 5 ponttal még a Filótás G. (19/9), Munteán A. (16) és Újvári A. (10/3) eredményességére építő hazaiak nyerték, ám a két középső szakaszban egyértelműen a Németh S. (16/3)-Kovács Á. (13/6)-Papp Á. (12/12)-Csordás M. (10) kvartett vezette vendég gárda akarata érvényesült, amely így 12 ponttal győzött.

Powear TFT - Cap City Crew 75-78

A szünetig szerzett 8 pontos vezetésének, valamint Takács G. (36/3), K. Righi (18) és Pfneiszli Cs. (9/9) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a Cap City a nagyrészt Balogh L. (24), Krasznai T. (23) és Saáry Cs. (11/6) találataira támaszkodó Powear otthonában.

Cap City Crew - Budai Mind1 54-79

A hazaiak Pfneiszli Cs. (21/15) és Takács A. (20) ponterős játékával szünetben még 1 ponttal vezettek, de a második félidő már egyértelműen a Gedei T. (21/6)-Duday Z. (14/12)-Kovács A. (12)-Német T. (10) kvartett vezette vendég együttesé volt.

Budai Bikák - Színyei KC 66-97

Minden negyedet megnyerve, a páratlan szakaszokban Gorszkij J. (36/3), dr. Szaszovszky G (22/9), Héczei A. (14/6), Bozsik L. (13) és Boga Á. (12) jóvoltából nagy fölényben játszva győzte le simán a Színyei a leginkább Parkánszki S. (20/12) és Lakos T. (10) találataira támaszkodó Budai Bikák együttesét.

7+ SC - Budai Tripladupla 52-51

Küzdelmes, fordulatos összecsapást nyert meg az időnként eléggé egyemberes alakulatnak tűnő 7+ a csapat pontjainak több mint a felét jegyző Nagy P. (31/9) vezetésével a nagyrészt Csordás M. (17/6) és Németh D. (10) pontjaiban bízó Tripladupla ellen.

Színyei KC - Budai Mind1 103-65

Végig nagy fölényben játszva győzte le Gorszkij J. (35), Bozsik L. (16), Héczei A. (15/9), Madarász A. (10/6) és dr. Szaszovszky G. (10) vezérletével közel 40 ponttal a Színyei a Dira F. (15/9)-Deák A. (12/12)-Rajnai T. (12/6) trió vezette Mind1 gárdáját.

7+SC - TFSE Senior 82-73

A páros negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékáéra, valamint Nagy P. (39/15), Herczeg B. (16) és T. Emdadi (15) kosaraira alapozva győzte le a 7+ a Buda G. (31/6), Merl F. (13/9), Faragó T. (11/9) és Pethő Z. (11/3) pontjaiban bízó TF Senior gárdáját.

Budai Mind1 - 7+SC 58-59

Végig kiélezett, szoros meccset nyert meg T.Emdadi (22), valamint Nagy P. és Laposa D. (11-11) vezérletével a bronzéremért pályára lépő  7+ a nagyrészt Német T. (12), Gedei T. (11/3), Rajnai T. (10) és Deák A. (9/9) találataira támaszkodó Mind1 otthonában.

B-csoport:

Optofit VKB Vác - Álló Farkasok 69-58

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint nagyrészt Medgyasszay I. (26/12), Szabó A. (17) és Kolozs E. (12/3) kosarainak köszönhetően győzte le a főként Vác a Hadnagy A. (18), Györe A. (15/6) és Vlajk Á. (12) pontjaiban bízó Álló Farkasok együttesét.

Treff 07 SE - Kisbojtár 63-31

Minden negyedet megnyerve győzte le Matka P. (24/18) és Karsai Cs. (10/6) vezérletével magabiztosan a Treff a Kisbojtárt. A vendégek legjobb dobója dr. Kamondi Sz. (8/3) volt.

Eötvös Halak - Treff 07 SE U23 60-57

Végig szoros mérkőzésen 3 negyedet 1-1 ponttal megnyerve, a harmadik etapot pedig döntetlenre adva győzte le Budai M. (16/6) és Knollmajer B. (16) ponterős játékával az Eötvös Halak az Isépy B. (17/3)-Jakobicz B. (10/6)-Nyitrai G. (10) trió vezette Treff-fiatalokat.

Parthus SE - Treff 07 SE U23 63-66

Csupán egyetlen negyedet nyertek meg a Treff fiataljai, ám a 25-10-zel "behúzott" nyitó negyed, valamint Isépy B. (19), Takács L. (15) és Horváth N. (10) eredményessége elég volt nekik a sikerhez a Simon Sz. (24/3) és Muzslai F. (20/3) ponterősségében bízó, de igazán jól csak a 2. negyedben játszó Parthus otthonában.

Monor SE - Honvéd Zrínyi SE B 86-62

A szünetig szerzett 20 pont fölötti vezetésének, valamint Viktor H. (28/18) és Bodor D. (26/9) ponterős játékának köszönhetően győzte le a Monor az igazán jól Zsengellér V. (20/3) és Köves T. (16/3) vezérletével csak a 3. negyedben játszó Zrínyi B együttesét.

Szentendrei KHSE - Csepel Bontó/B 93-56

Minden negyedet megnyerve verte Sági Á. (28/3), Laki T. (19/6), Okrutay G. (16) és Pirint G. (11/9) vezérletével biztosan a Szentendre a Bárány L. (19/3)-Varga N. (14)-Magyar Z. (11) trió vezette Bontó B gárdáját.

Treff 07 SE - Eötvös Halak 43-35

Küzdelmes mérkőzést nyert meg a Treff csapata Lódi D. (12/12) és Rozgonyi B. (12) vezérletével, a vendégektől egyedül Knollmajder B. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

Kisbojtár - Optofit VKB Vác 40-37

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a hazai gárda, de a 40-37-tel "behúzott" 2. etap, valamint Mészáros N. (14) és Nagy B. (14/12) eredményessége elegendő volt a sikerhez a váciak ellen, akiktől egyedül Medgyasszay I. (12/3) jutott 10 pont fölé.

Regi Waldorf U23 - Parthus SE 85-46

Minden negyedet megnyerve verte Kincses Cs. (32), Vámosi L. (24/9), Gát M. (12) és Tiba B. (11) kosaraira alapozva fölényesen a Waldorf a leginkább Muzslai F. (11/3) és Szikora B. (10/3) pontjaiban bízó Parthus csapatát.

Álló Farkasok - Monor SE 49-76

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le Viktor H. (34/12) és Bodor D. (20/9) ponterős játékával biztosan a Monor a Harsányi G. (11/3)-Vlajk Á. (11) kettős vezette Álló Farkasok együttesét.

Monor SE - Parthus SE 73-45

Minden negyedet megnyerve győzte le Viktor H. (24/6), Lendér A. (15/9) és Horváth V. (13) vezérletével biztosan a Monor a Parthus együttesét. A vendégektől egyedül Simon Sz. (15/9) jutott 10 pont fölé.

Csepel Bontó B - Darazsak Old Boys B 52-87

A sereghajtó és a bajnokaspiráns találkozóján a papírformának megfelelően minden negyedet megnyerve simán nyert az Aranyi J. (16/3)-Somogyvári Á. (15/6), Sulák P. (13/3) és Aranyi B. (10) kvartett vezette vendég Kőbánya, hazai részről csak a mezőny legeredményesebb játékosa, Bárány L. (17) ért el kétszámjegyű pontot.

Darazsak Old Boys B - Honvéd Zrínyi SE B 103-66

Az első 3 negyedben nagy fölényben játszva győzött Dauda P. (23/12), Czermann T. (17/6), Sulák P. (16/3), Aranyi J. (15/9) és Somogyvári Á. (14/3) eredményességére építve biztosan a kőbányai együttes a Láncos G. (17), Zsengellér V. (14), Köves T. (13/3) és Molnár D. (9/9) találataira támaszkodó "katonai alakulat" ellen.

BEAC Und Einz - Treff 07 SE 53-64

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását nyerte meg Karsai Cs. (25/15) és Lódi D. (11/6) vezérletével a rangadót a Treff a Pék Á. (18/9)-Varga Á. (13/3) kettős vezette BEAC U. E. otthonában.

Optofit VKB Vác - Monor SE 54-62

A szünetig szerzett 12 pontos előnyének, valamint nagyrészt Viktor H. (22/6), Lendér A. (19/15) és Gyuriskó A. (12/3) kosarainak köszönhetően győzött a Monor az elsősorban Medgyasszay P. (15/6), Medgyasszay I. (14) és Horváth D. (10) pontjaiban bízó váci együttes otthonában.

Eötvös Halak - Kisbojtár 41-40

A küzdelmes, fordulatos találkozó első negyedében 10 pont fölötti előnyt szerzett az egész mezőnyből egyedüliként 10 pont fölé jutó Tóth-Csák M. (17/9) vezette Kisbojtár, ám a 3. negyed végén már az elsősorban Kis M. (8/6) és Budai M. (8) pontjaiban bízó hazai együttes vezetett, amely az izgalmas, kevés kosarat hozó záró etapban végül minimális különbséggel győzött.

Monor SE - Treff 07 SE 54-55

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Treff, de a 23-11-re "behúzott" nyitó etap, valamint a vendég részről egyedül 10 pont fölé jutó Karsai Cs. (23/12) ponterőssége elegendő volt neki a győzelemhez a hajrára a hátrányát elsősorban Viktor H. (18/3) és Lendér A. (13/6) jóvoltából ledolgozó Monor otthonában. A vendégek a végjátékban 6 büntetőt is dobhattak, ám ezek közül csak egy volt sikeres, de mivel ezalatt a hazaiak nem találtak a Treff örülhetett.

Csepel Bontó B - Regi Waldorf U23 44-88

A nyitó negyedet 4 ponttal még a Bárány L. (18/3) és Szabó Á. (11/3) eredményességére építő hazaiak nyerték ám a folytatásban Tiba B. (28), Kincses Cs. (20), Gát M. (16/6), L- Laki P. (13/3) és Vámosi L. (10/3) révén a vendégek átvették az irányítást és fölényes győzelmet arattak.

Treff 07 SE U23 - BEAC Und Einz 61-62

Az ellentétes félidőket hozó rangadó szünetében 19 ponttal még a Horváth N. (15/39-Isépy B. (14)-Takács L. (12/6) trió vezette hazai gárda állt jobban, ám a szünet utáni negyedeket Pék Á. (24/12). Varga Á. (18/6) és Ólmosi Z. (10/3) vezérletével egyaránt 10-10 ponttal nyerve a vendégek a maguk javára fordították az összecsapást.

Szentendrei KHSE - Álló Farkasok 59-49

Az első negyedet 4, a többit pedig 2-2 ponttal megnyerve győzte le elsősorban Laki T. (17/6), A. Glavaszki (14/3) és Pirint G. (11/3) jóvoltából a Szentendre a leginkább Harsányi G. (12) és Györe A. (11/3) pontjaiban bízó Álló Farkasok együttesét.

Parthus SE - Optofit VKB Vác 47-73

A szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésének, valamint Medgyasszay I. (29/9) , továbbá Szabó A. és Molnár L. (14-14) eredményességnek köszönhetően győzte le simán a váci együttes az igazán jól csak a 3. negyedben játszó Parthis csapatát. A hazai együttes legeredményesebb játékosa Láng-Miticzky R. (9/3) volt.

Parthus SE - Darazsak Old Boys B 62-74

Az első negyedben még tartotta a lépést az éllovassal a Jakkel M. (19/9) és Láng-Miticzky R. (15/9) ponterősségében bízó Parthus gárdája, ám a második etaptól Aranyi J. (23/3), Sulák P. (18/6) és Czermann T. (15) vezérletével fokozatosan elhúzott, és nyert végül, 12 ponttal s lett e sikerével a B-csopor győztese  a Darazsak B együttese.