Budapest, férfi B: Budafok B, Piarista: kéz a kézben

A Piarista Öregfiúk, valamint a Budafok B együttese 1-1 vereséggel vezeti a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportját.

Az Albatrosz elleni rangadót megnyerő, majd az alsóházban tanyázó Budai Vasököl együttesét a vártnál jóval nehezebben "legyűrő"  Piarista Öregfiúk, valamint a Budafok B együttese 1-1 vereséggel vezeti a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportját. A vezető kettősre az SzPA HSE "legendái" próbálnak tapadni.

Eldorádó KE - HSE Budapest 45-22
A kosarakban nem túl gazdag találkozón az Eldorádó elsősorban hatékony védekezésének, továbbá Rósa László (11/3) és Berzy Lajos (10) találatainak köszönhetően győzött, a vendégek legeredményesebb játékosa Siklós Bence volt 8/6 ponttal.

Piarista Öregfiúk - Albatrosz 68-55
A két középső etapban nyújtott pontosabb, jobb játéka, továbbá Bognár Áron (17), Bódis László (12/9) és Fazekas Mihály (10) eredményessége révén győzte le a vendéglátó együttes a valamelyest a záró etapban "szárnyra kapó", Gulyás Dávid (12/12) és Oláh Dániel (12) pontjaira építő Albatrosz csapatát.

Cap City Crew - BEAC Kobak 54-59
Hiába hajrázott nagyot a Csikós Attila (18/12)-Molnár Róbert (18/9) kettős vezette hazai együttes, csak szorossá tudta tenni a találkozót, de a páratlan negyedekben sokkal jobban kosarazó, nagyrészt Hedry Zsolt (19/6), Valuska László (11/3) és Kereszty Ádám (9/3) találataira támaszkodó BEAC-Kobak sikerét nem tudta kétségessé tenni.

TFSE - Albatrosz 41-60
Minden negyedet megnyerve aratott biztosnak mondható győzelmet Oláh D. (20), Simon Péter (12/6) és Gulyás D. (10/3) vezérletével a vendég Albatrosz, a TF-ből egyedül Borda Szabolcs (12) jutott túl a 10 ponton.

Albatrosz - Cap City Crew 81-71
Az első negyedet még "elvitte" a Molnár R. (17/9)-Takács A. (17/6)-Kenzy Righy (11) trió vezette Cap City, de a folytatásban az Albatrosz átvette az irányítást, és Simon P. (25/6), Gulyás D. (24/12), Oláh D. (13/3) és Kiss Sándor (11/3) eredményességére építve 10 ponttal megnyerte a színvonalas találkozót.

Budafok B - HSE Budapest 67-49
Az első három negyedben kézben tartva az irányítást győzte le Tóth Levente (21/9), Halmos Zsolt (19/9) és Károly Máté (11/3) vezérletével a Budafok B az elsősorban Ipach Marcell (18) és Buru Domonkos (11/3) kosaraira hagyatkozó HSE együttesét.

Piarista Öregfiúk - Budai Vasököl 71-69
Az első negyedben alaposan "odacsapott" a Berta Dániel (21/9)-Sárközi Miklós (16/3)-Sztrakay Péter (12) trió vezette Vasököl együttese, ám a másodikban magukra találtak és Fazekas M. (18), Van der Meer Ágoston (14) és Fentős Bence (10) vezérletével fordítottak a hazaiak. A második félidő végig szoros, kiegyenlített volt, fej-fej mellett haladtak, nem nagyon "eresztették egymást" a felek. A végén Van de Meer kosara a hazaiak javára döntötte el az izgalmas találkozót.

MVSE KSE - SzPA HSE Legends 69-80
Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 10 ponttal még a Cseh István (42/12), Árva Péter (16) és Koncsag Csaba (9/6) pontjaira alapozó hazai gárda vezetett, ám a második félidőre nagyon "összekapta magát" a "legendák" alakulata, amely különösen a parádés 4. negyedének, valamint nagyrészt Szilágyi Áron (31/15), Korompay Márk (25/9) és Bakk Richárd (15/3) ponterősségének köszönhetően végül 11 ponttal győzött.

A csoport állása ezen a linken található.