Budapest, férfi B: Kétszeri túlórában nyert az éllovas

Ellépett a mezőnytől is a Budafok B, Piarista Öregfiúk, SzPA HSE Legends trió a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában.

A jelenlegi éllovas budafokiak egy drámai, kétszeri hosszabbításos csatát nyertek meg a középmezőnyben tanyázó BEAC-Kobak otthonában. Az SzPA rangadót nyert az éllovas triót üldöző Albatrosz ellen idegenben.

Budai Vasököl - TFSE 71-88
A remek, 30-17-re megnyert első negyedre és az egységes csapatmunkára építve tudott győzni a TF Pethő Zoltán (18/6), Buda Gergely (13), Bánfalvi István (12/12), Fekete Tamás (12/6), Nagy Roland (12) és Schulek Csaba (10/3) vezérletével a szintén egységes csapatjátékkal kirukkoló, Berta Dániel (13/6), Sárosi Miklós (13/6), Nagy Olivér (13/3) és Hegyi Kristóf (13) eredményességére építő "vasöklűek" otthonában.

Piarista Öregfiúk - 7+SC 73-55
Három negyedet megnyerve, egyet döntetlenre adva diadalmaskodott a Fazekas Mihály (23/3)-Van der Meer Ágoston (12/6)-Bódis László (11) trió vezérletével a hazai együttes a nagyrészt Bársony Balázs (19/3), Nagy Péter (14/3) és Herczeg Barnabás (13) kosaraira támaszkodó 7+ ellen.

MVSE KSE - HSE Budapest 60-56
A végig szoros, kiélezett találkozón a záró etap közepén bemutatott 7-0-s rohamának, továbbá elsősorban Cseh István (27) és Gruiz Ádám (13) pontjainak köszönhetően győzte le az MVSE az Ipach Marcell (13/9)-Siklós Bence (10/6) kettős vezette HSE együttesét.

Iparterv - Eldorádó KE 45-39
Kemény, küzdelmes mérkőzésen a szünetig szerzett 10 pontos vezetésére, valamint a csapata pontjainak csaknem a felét szerző Piltmann Ákos (21) eredményességre alapozva győzte le az Iparterv azt az Eldorádót, amelyből egyedül Szeles Péter (12/6) jutott 10 pont fölé.

Cap City Crew - Törekvés SE 79-70
Ellentétes félidők mérkőzésén a Timothée Ruet (14/6)-Hegedűs Dániel (14/3)-Zsoldos Károly (11/3)-Zsoldos Géza (10) kvartett vezette Törekvés szünetig közel 20 pontos előnyt szerzett, ám a szünet után a Molnár Róbert (38/24), Csikós Attila (26/15) és Pfneiszli Csongor (9/9)  hárompontos kosaraira támaszkodó, összesen 16 triplát szerző hazaiak fordítani tudtak.

BEAC-Kobak - Budafok B 75-84
A fordulatos, izgalmas találkozót nyert meg Károly Máté (23), Tiba János (15), Halmos Zsolt (14/3) és Tóth Levente (10) vezérletével a rendes játékidő végén Károly 3 jó büntetőivel egalizáló Budafok - kétszeri hosszabbítás után. Az első ráadás végén a nagyrészt Hedry Zsolt (23/3), Valuska László (20/3) és Kereszti Ádám (10/3) eredményességére építő hazaiak egyenlítettek Hedry révén, de a "hatodik negyedre" elfogytak a hazaiak, azt 12-3-ra nyerve a Budafok szerezte meg a győzelmet.

HSE Budapest - TFSE 48-32
Az első negyedben egyetlen ponton tartva a TF-et szerezte meg a Schneider Mihály (13)-Siklós B. (11/3)-Buru Domonkos (10) vezérletével a győzelmet a HSE, a TF legeredményesebb játékosa Pethő Z. (8/6) volt.

Albatrosz - SzPA HSE Legends 53-61
Ellentétes félidők mérkőzésén Oláh Dániel (19) és Kiss István (14) vezérletével szünetig 14 pontot szerzett a különösen az első negyedben "szárnyaló" Albatrosz, a második félidőben azonban már egyértelműen a vendég "Legendák" akarata érvényesült, amely elsősorban Korompay Márk (21/6), Köves Gedeon (16) és Uzoni Simon (13) ponterős játéka révén fordított, s végül vendéglátója fölé kerekedett.

Eldorádó KE - Törekvés SE 65-72
Három negyeden át Szeles P. (19/9), Hubert Gábor (13/6), Hóma Csaba (12/9) és Décsi András (11) pontjaira építve az Eldorádó tartotta a lépést a vendégekkel, ám a záró etap elején bemutatott 7-0-lal a Zsoldos K. (22/9)-László Zoltán (14)-Hegedűs D. (12/6) trió vezette Törekvés pár ponttal ellépett, és már nem is adta ki kezéből a vezetést.

Piarista Öregfiúk - HSE Budapest 50-40
A küzdelmes találkozó 3. negyede után 3 ponttal még a Fazekas István és Holp Nándor (10-10) kosaraira támaszkodó HSE állt jobban, de a záró etapban a társai által a pontszerzésben eléggé magára hagyott Bódis László (20/3) vezette hazaiak nagy fölénybe kerültek és győztek.

SzPA HSE Legends - Budai Vasököl 83-63
Félidőben 7 ponttal még a Sárosi M. (19/9), Hegyi K. (12/3) és Sztrakay Péter (10) találataira támaszkodó vendégek vezettek, ám térfélcsere után, különösen a záró etapban a nagy fölényben játszó "Legendák" együttese Köves G. (27), Bakk Richárd (22/9), Korompay M. (16/3) és Szilágyi Áron (10) vezérletével fordított és végül biztosan nyert.

MVSE - BEAC Kobak 76-59
A kiegyenlített első félidő után 2 ponttal még a Hedry Zs. (22/3)-Buzás Bálint (13/6)-Valuska L. (10) trió vezette Kobak állt jobban, de a második 20 perc Cseh I. (33/12), Gruiz Á. (19), Koncsag Csaba (13/3) és Király Csaba (11) jóvoltából egyértelműen a hazaiaké volt, akik végül biztos, közel 20 pontos győzelmet arattak.

Budafok B - Törekvés SE 76-58
Egységes csapatjátékára, a 24-11-re megnyert 2. negyedre, továbbá Halmos Zs. (19/3), Károly M. (14), Tiba J. (13), Konecsnyi Tamás (12/6) és Seres Richárd (10/3) találataira alapozva győzte le a Budafok B a Zsoldos K. (22)-László Z. (19) kettős vezette Törekvést.

Cap City Crew - Iparterv 94-78
Látványos, kosarakban gazdag találkozón győzte le Molnár R. (31/21), Csikós A. (29/21) és Pfneiszli Cs. (9/6) vezérletével minden negyedet megnyerve a Cap City a Piltmann Á. (33), Lukács Dániel (21/6) és Szentesi K. (14/3) ponterősségére támaszkodó Iparterv együttesét.

HSE Budapest - Albatrosz 43-59
A 22-4-re megnyert 3. negyednek, továbbá nagyrészt Gulyás Dávid (16/12), Simon Péter (14) és Kiss S. kosarainak köszönhetően tudott nyerni az Albatrosz a veresége mértékén a záró etapban Ipach M. (16/3) vezérletével "kozmetikázó" HSE otthonában.

7+SC - Eldorádó KE 52-55
A küzdelmes találkozó 3. negyede után még +6 volt az állás a Herczeg B. (16)-Nagy P. (14/6)-Bársony B. (14) trió vezette 7+ szempontjából, ám a záró etapban 4 ponton tartva a hazaiakat fordítani tudott a nagyrészt Rósa László (19/15) és Décsi A. (18) pontjaira támaszkodó Eldorádó.

TFSE - Piarista Öregfiúk 54-66
A parádés, 30-13-ra megnyert 3. negyed, továbbá főként Bódis L. (21/9) és Réti Dániel (12) eredményessége vezette győzelemre a Piarista Öregfiúk együttesét annak a TF-nek az otthonában, amelyből csupán Buda G. (15) jutott 10 pont fölé, Bánfalvi I. 9/9, Faragó Tamás pedig 9 ponttal zárta az  összecsapást.