Budapest, férfi C-csoport: Kétszeri hosszabbításban nyert a Szinyei

Több igen érdekes, izgalmas mérkőzést játszottak a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában. A Szinyei például kétszeri hosszabbítás után győzte le a HSE együttesét. Ez utóbbi otthonában óriási hajrával fordított a Budai Bikák "alakulata". A mezőnyben két veretlen csapat van, az eddigi négy összecsapását megnyerő Budai Tripladupla, valamint az a Terézváros, amely eddig még nem lépett pályára a bajnokságban

Szinyei KC - HSE 65-59

Drámai csatában, kétszeri hosszabbítás után múlta felül a Bozsik László (23/3)-Jantner László (13/6)-Lugosi Gábor (13) trió vezette Szinyei a főleg Fazekas István (14), Siklós Bence (12) és Bátora Tamás (11) találataira támaszkodó HSE csapatát. A végig kiélezett, szoros csata rendes játékidejének végén a vendégek mentették 45-45-re az állást, az első hosszabbítás - amelyben váltott vezetéssel haladtak a felek - végén viszont a hazaiak. A második ráadás nagy büntetőpárbajba torkollott, s a közepéig egy harmadik 5 perc is  "benne volt a levegőben". A második hosszabbítás második felét 59-58 után 6-1-re nyerve az extra terhelést erővel valamivel jobban bíró hazaiak kerekedtek felül.

Ziccer KS - E5vös NGRK 84-97

A kosarakban roppant gazdag találkozó első negyede után nyolc ponttal még a Blahó Tamás (27/9), Budinszki Gábor (14/3), Megyesi Marcell és Bakk Richárd (10-10) vezette Ziccer állt jobban. A folytatásban azonban átvette az irányítást az E5vös, amelynek mind az 5 pontot szerző játékosa 10 fölé jutott, így Kerényi Dániel (31), Koncsár Balázs (21/9), Iklódi Zsolt (18), Brandt Balázs (16/6) és Nagy Rajmund (12) révén fordított és végül 13 ponttal győzött.

Álló Farkasok - Újpest MT Old Boys 43-65

Schwarcz Balázs (33/12) és Bodnár Dániel (24) ponterős játékával győzték le az újpestiek a társai által a kosárszerzésben eléggé magára hagyott, csapata pontjainak több, mint a felét dobó Kovács Tamás (24/18) vezette Álló Farkasok együttesét.

Ziccer KS - Színyei KC 68-61

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben nyolc ponttal még a Bozsik L. (31/9)-Lugosi G. (12) kettős vezette vendég Színyei csapat állt jobban, de térfélcsere után a hazaiak átvették az irányítást, és Budinszki G. (20), Blahó T. (16), valamint Bakk R. (13) vezérletével fordítani tudtak és ellenfelük fölé kerekedtek.

ÁSE Nemecsek - Budai Tripladupla 44-53

Félidőben még Barsi Zoltán és Bóné Gergely (18/12-18/12) jóvoltából két ponttal a hazai csapat vezetett, de a második félidőben a jobban, pontosabban kosarazó vendégek Mayer Márk (13), Csordás Marcell (10), Papp Áron (8/6) és Halász Péter (8) találataira építve fordítottak és győztek.

A Párkány Street - Hobbi SK mérkőzést 0-20-as eredménnyel jegyzőkönyvezték

Budai Bikák - Újpest MT Old Boys 64-46

Bár a két középső negyedben a Schwarcz B. (19/9) és Bodnár D. (15) kosaraira alapozó újpesti gárda egyenrangú ellenfele volt a Bikák együttesének, a hazaiak a nyitó és a záró szakaszban hatékonyabban, jobban játszottak, és dr. Karkosák Balázs (18), Bárány Csaba (14/6), Kiss Ádám (11/3) és Sándor Balázs (10) vezérletével közel 20 ponttal győztek.

HSE - Budai Bikák 40-45

A záró etap előtt kilenc ponttal még a Buru Domonkos (13) és Bátora T. (9/3) eredményességére építő hazai együttes állt jobban, ám a Kovács Balázs (23/15)-Bárány Cs. (10)-Lakos Tamás (8) trió vezette vendégek a negyedik negyed első felét 18-3-ra nyerve fordítottak. A HSE ugyan még egy 6-0-lal egalizált, de a végjátékot a vendégek bírták jobban, így megnyerték az izgalmas összecsapást.

Hobbi SK - ÁSE Nemecsek 68-38

Az első félidőben még Barsi Z. (16/12), valamint Bóné G. és Kincses Sándor (9-9) jóvoltából az ÁSE Nemecsek egyenrangú ellenfele volt a hazai csapatnak, ám szünet után a Hobbi magához ragadta az irányítást, s elsősorban a remek, 26-4-re megnyert negyedik negyednek, valamint Tóth Gyula (24/3), Monos Norbert (15/6) és Viczina Balázs (10) eredményes játékának köszönhetően végül kerek 30 ponttal győzte le a végére az erejével teljesen elkészülő ellenfelét.