Budapest, női A: A BEAC-Muff a "mumus"

Izgalmas, kiélezett, szoros összecsapások egész sorával indult a 2020-as esztendő a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjában.

Izgalmas, kiélezett, szoros összecsapások egész sorával indult a 2020-as esztendő a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjában. Volt hosszabbításos, 1, illetve 2 pontos különbséggel záruló összecsapás egyaránt az új esztendő első heteiben. A legnagyobb meglepetés éppen a hosszabbításos találkozón született: az alsóházban tanyázó Dunaharaszti nyerni tudott az éllovas Törekvés otthonában. Január végétől pedig az addig az alsóházban szerénykedő BEAC-Muff valósággal mumusukká vált az élcsapatoknak: kétszer is legyőzte a BEAC-BLSE együttesét és a Törekvést is "elkapta". Rendkívül szoros az élmezőny, három csapat is verseng a bajnoki címért.

MAFC-BME - Törekvés SE A 56-92
Bár a mezőny legeredményesebb játékosát Rozsics Lilla (17/9) személyében a hazaik adták, rajta kívül csapatából egyedül Csépke Eszter (12)  jutott 10 pont fölé, így a vendégek egységes csapatmunkával Széplaki Márta (14), Széky Anna (13), Darázsi Dóra (11/6), Dobos Kira (11), valamint Redling Blanka (10/3) és Strbik Fanni, valamint Sváb Gréta (10-10) vezérletével minden negyedet megnyerve fölényesen diadalmaskodott.

DMTK Haraszti Sasok - BEAC-BLSE A 46-56
A 18-10-re megnyert első negyedre, valamint főként Kranjecz Zsuzsanna (16), Kiss Diána (12) és Fekete Katalin (10) eredményességére építve győzött a BLSE, hazai részről egyedül Tánczos Tímea (11) jutott 10 pont fölé.

Törekvés SE - DMTK Haraszti Sasok 75-79
Hullámzó, színvonalas és igen izgalmas találkozót nyert meg a rendes játékidő végén hosszabbításra mentve a találkozót, a ráadást pedig a lélektani előnyben 6-0-lal kezdve a Szabados Nóra (18)-Somkuti Janka (13)-Eckler Viktória (12/3)-Mátyus Zoé (10) kvartett vezette Dunaharaszti az elsősorban Strbik F. (17/3), Darázsi D. (16/6) és Mohos Eszter (12) kosaraira támaszkodó, ezúttal elég tartalékos összetételben pályára lépő Törekvés A otthonában.

BEAC-Budafok - Kék Rókák 86-46
A nagyrészt Regedánszki Tamara (11), Zelenák Sára (9/3) és Glavinics Judit (9) pontjaira hagyatkozó vendégek csupán a 3. szakaszban nőttek fel ellenfelükhöz és a feladathoz, így a hazaiak Ozsváth-Hegedűs (20), Weisz-Tiba Klára (18/9) és Hujberné Mile Veronika (11/9) ponterős játéka révén fölényesen győztek.

BEAC-Muff - ELTE-BEAC 68-46
A házirangadón a rutinosabb játékosok alkotta hazaiak egységes csapatmunkával Balogh Ramóna (19/6), Balogh Júlia (15/9), Szabariné Foyta Dorottya és Soós Edit (12-12) és Prohászka Dóra (10) vezetésével simán győzték le a fiatal egyetemi együttest. Az ELTE-BEAC csapatából egyedül Kiss Anna (19) jutott 10 pont fölé.

BEAC-BLSE A - MAFC-BME 53-61
A két páratlan negyedet egyaránt 15-10-re nyerve diadalmaskodott Munteán Lili (17/3) és Kovács Kinga (13/3) vezérletével a vendég "műszaki alakulat" a Kranjecz Zs. (14)-Ujváry Judit (10) kettős vezette BLSE otthonában.

ELTE-BEAC - Törekvés SE A 71-73
A végig szoros, kiélezett, színvonalas találkozót a záró etap közepén bemutatott 6-0-s rohamnak, valamint főként Dobos K. (16/6), Harangi Barbara (16/3), Egri Vivien (11/3) és Széplaki M. (10) találatainak köszönhetően nyerte meg a vendég Törekvés a Kiss A. (16), Nagyi Tímea (14), Glavinics Anna (10/6), valamint Szabó Zsanett és Szakolczi Dorka (10-10) kosaraira támaszkodó ELTE-BEAC otthonában. A vendégek azért kissé megnehezítették saját dolgukat a sok, szám szerint 12 kihagyott büntetőjükkel.

BEAC-Muff - MAFC-BME 62-64
A hullámzó, fordulatos találkozón egy negyed után 8 ponttal még a Prohászka D. (26/3)-Szabariné Foyta D. (12/3) kettős vezette hazai együttes állt jobban, 2 perccel a befejezés előtt viszont jórészt Horváth Enikő (16/3), Munteán L. (15), Szécsi Fanni és Tóth Lili (10-10) találatai révén 6 ponttal már a vendégek vezettek. A BEAC-Muff nagyot hajrázva ledolgozta hátrányát, de az utolsó szó a végül 4 pontig jutó Karlócai Zsófia jóvoltából a vendégeké volt.

MAFC-BME - BEAC Budafok 85-77
Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását nyerte meg Hercze Szandra (24/18), Rozsics Lilla (18/6), Vágvölgyi Fanni (13/6) és Csépke E. (12) vezérletével a kosarakban gazdag, színvonalas összecsapást a Dőry Viktória (16/6)-Ozsváth Hegedűs M. (16)-Weisz-Tiba K. (12/6)-Antal Andrea (10) kvartett tagjainak találataira támaszkodó, szívósan küzdő, a záró etapban 10 ponton belülre kerülő BEAC-Budafok ellen.

Kék Rókák - BEAC-Muff 54-38
A 21-8-ra megnyert első negyedre, valamint leginkább Darnót Anna (16) és Glavinics J. (10/3) találataira építve nyerte meg a küzdelmes összecsapást a Kék Rókák csapata, a vendégektől egyedül Szabariné Foyta D. (11/9) jutott 10 pont fölé.

DMTK Haraszti Sasok - ELTE-BEAC 61-60
Eckler V. (20), Somkuti J. (16) és Mátyus Z. (15/6) ponterős játéka révén a 3. negyed végére 11 pontos előnyt szereztek a hazaiak. A záró etapot azonban 12-1-gyel kezdve hamar ledolgozta a hátrányt a Kiss A. (15/3)-Stekler Kamilla (12/3)-Glavinics A. (11/9)-Nagyi T. (10) kvartett vezette vendég együttes, a vezetést azonban nem tudta átvenni, így izgalmas végjáték után minimális hazai siker született.

BEAC Budafok - BEAC-Muff 71-60
A szünetig megszerzett 10 pontos előnyére és Weisz-Tiba K. (22/3), Hujberné Mile V. (14/12), Ozsváth-Hegedűs M. (14). Dőry V. (11/9) és Partiné Szilágyi Gabriella (10) kosaraira építve nyerte a házi rangadót a BEAC-Budafok a Prohászka D. (18/3), Balogh J. (16/6) és Balogh R. (12/3) találataira támaszkodó BEAC-Muff ellen.

Kék Rókák - Törekvés SE A 35-70
Minden negyedet megnyerve győzött Széplaki Márta (11), valamint Stelczer Virág és Szűcs Anna (10-10) vezérletével a Törekvés A kétszer annyi pontot szerezve, mint a hazaiak. A legveszélyesebb "Kék Rókának" Darnót Anna bizonyult a maga 9 pontjával.

DMTK Haraszti Sasok - MAFC-BME 70-85
Kosarakban gazdag, színvonalas találkozót nyert meg az irányítást szinte végig kezében tartva a Tarnai Kata (25/3)-Szabó Vivien (17/3)-Aradi Zsanett (13)-Hercze Szandra (9/9) kvartett vezette "műszaki alakulat az Eckler Viktória (29/9), Somkuti Janka (16) és Tánczos Tímea (15) ponterős játékára építő Dunaharaszti otthonában.

BEAC-BLSE A - BEAC Muff 49-54
Rendkívül hullámzó, fordulatos "házi rangadót" nyert meg Balogh Júlia (23/12) és Prohászka Dóra (20/3) eredményességére építve a Muff a nagyrészt Ujváry Judit (18) és Kranjecz Zsuzsanna (13) kosaraira hagyatkozó BLSE otthonában.

ELTE-BEAC - Kék Rókák 53-41
A két középső szakaszban pontosabban kosarazva győzte le Stekler Kamilla (19) és Glavinics Anna (9/9) vezérletével az ELTE-BEAC a Glavinics Judit (18/3)-Zelenák Sára (11/3) kettős pontjaira támaszkodó Kék Rókák együttesét.

Törekvés SE A - BEAC-Budafok 67-56
Az első három negyedben kézben tartva az irányítást győzte le Dobos Kira (17/39, Harangi Barbara (14) és Károlyi Lilla (11/3) vezérletével a Törekvés A a jórészt Ozsváth-Hegedűs Mónika (20) és Weisz-Tiba Klára (13/9) eredményességében bízó BEAC-Budafok csapatát.

BEAC Muff - BEAC-BLSE 74-70
A két középső negyedben egyértelműen fölényben játszva győzte le a Balogh J. (31/9)-Szabariné Foyta Dorottya (19/15)-Angyal Réka (12)-Prohászka D. (10) kvartett vezetésével egy héten belül másodszor is a BEAC-Muff az ezúttal Fekete Katalin (19/9), Kranjecz Zs. (18) és Ujváry J. (16) ponterős játékában bízó BEAC-BLSE együttesét.

Kék Rókák - DMTK Haraszti Sasok 59-56
Az alsóházi rangadó záró szakaszának közepén még abszolút fifty-fifty-nek tűnt a meccs, lévén 50-50-re álltak a felek. Ekkor a Darnót A. (17/3) és Glavinics J. (12/3) találataira építő hazaiak egy 8-1-gyel eldöntötték a mérkőzést a maguk javára az Óvári Fruzsina (18/12), Tánczos T. (11) és Somkúti J. (10) kosaraira támaszkodó DMTK ellen.

Törekvés SE A - BEAC-Muff 64-76
Bár az első szakaszt 7 ponttal megnyerte a Dobos K. (20/3)-Károlyi L. (11/3) kettős vezette Törekvés, a két középső szakaszban remek támadójátékot nyújtó, s ezekben a hazai együttesre összesen 26 pontot verő BEAC-Muff Balogh J. (25/15) és Prohászka D. (23) ponterős játékával a maga javára fordította a találkozót.

BEAC-Budafok - ELTE-BEAC 58-69
A 23-12-re megnyert 2. negyednek, továbbá nagyrészt Nagyi Tímea (24), Szabó Zsanett (20) és Szakolczi Dorka (12) eredményességének köszönhetően győzte le az egyetemi együttes az egységes csapatjátékot nyújtó, de igazi vezér nélkül játszó, Weisz-Tiba K. (10/3), Hetényi Renáta (9/3), valamint Ozsváth-Hegedűs M. és Partiné Szilágyi Gabriella (9-9) kosaraira támaszkodó BEAC-Budafok csapatát.