Budapest női A: Bajnok a Star Sportakadémia

Az utóbbi hetekben is biztosan "hozta" mérkőzéseit, s továbbra sem talált legyőzőre, így a hátralévő mérkőzések eredményeitől függetlenül a Star Sportakadémia SE csapata már megnyerte a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportját.

Kék Rókák - Csata 2.0 58-83

Glavinics Judit (17/3), Tóth-Várnai Katalin (11) és Zelenák Sára (10) jóvoltából a hazaiak az első félidőben tartani tudták a lépést a Csata csapatával, de szünet után Szörényi Laura (30), Kosjár Katalin (17), Semsei Barbara (13/3) és Vágó Lili (10) kosaraira alapozva a vendégek rákényszerítve akaratukat a Kék Rókák együttesére magabiztos győzelmet arattak.

A mérkőzés adatai:

Csata 2.0 - Star Sportakadémia 41-72

A nyitó és a záró szakaszban sokkal jobban, pontosabban játszva őrizte meg Hegedűs-Őri Györgyi (28) és Ruttner Zsóka (17/3) ponterős játékával veretlenségét a Star Sportakadémia, hazai részről egyedül Szörényi L. (21/3) jutott 10 pont fölé.

Kék Rókák - BEAC-Budafok 62-64

Az alsóházi rangadón az egyedüliként 10 pont fölé jutó Darnót Anna, valamint Glavinics J. és Glavinics Anna (8/6-8/6), továbbá Zelenák S. és Cseh-Szombathy Flóra (8-8) kosaraira alapozva közel állt első győzelme megszerzéséhez a Kék Rókák alakulata, de a Hujberné Mile Veronika (18/6), Dőry Viktória (13/3), Hetényi Renáta (10) és Ozsváth-Hegedűs Mónika (9) vezérletével a 3. negyed végére 8 pontos előnyt "felhalmozó BEAC-Budafok ebből kettőt megőrizve végül ellenfele fölé kerekedett.

BEAC Muff - Star Sportakadémia 40-66

A bajnokság első számú rangadójává "előlépő" találkozóján Kranjecz Zsuzsanna (9/3), Balogh Júlia (8/6) és Csicsai Kata (8) jóvoltából a BEAC Muff az első félidőben még tartotta a lépést a veretlen listavezetővel, ám a második félidőben a Hegedűs-Őri Gy. (19/3)-Sipos Mirjam (13/6)-Szamosi Rita (10/6) trió vezetésével nagy fölényben játszott, és végül biztosan győzött a Star Sportakadémia csapata.

BEAC-Budafok - Csata 2.0 63-53

Hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát az alakulata pontjainak több mint a felét szerző Kosjár Katalin (29/6) személyében a tartalékos vendég Csata, a BEAC-Budafok csapatként "több lábon állva" Ozsváth -Hegedűs M. (14), Weisz-Tiba Klára (13/3) és Dőry V. (11/3) vezérletével csapatként "több lábon állva" megérdemelt győzelmet aratott.

A Star Sportakadémia SE - Kék Rókák mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

BEAC-Muff - Csata 2.0 61-60

A dobogós csapatok végig kiélezett, szoros összecsapást Ujváry Judit (26) és Kranjecz Zs. (12) eredményességére építve minimális különbséggel a BEAC-Muff nyerte a nagyrészt Szörényi Laura (30/6) és Kosjár K. (11) kosaraira alapozó Csata ellen.

Star Sportakadémia SE - BEAC Budafok 55-28

Jó védekezésének és elsősorban Molnárné Ruttner Réka (10), valamint Lórántfyné Lakatos Dóra (9/9) találatainak köszönhetően győzte le biztosan az éllovas Star Sportakadémia a BEAC Budafok csapatát. A vendégek legeredményesebb játékosa Hetényi Renáta volt 7/3 ponttal.

Csata 2.0 - BEAC-Muff 76-53

A kiegyenlített első negyedet követően a Csata fokozatosan egyre nagyobb fölénybe kerülve vágott Szörényi L. (22), Zsíros Liza (14), valamint Vágó Lili és Kosjár K. (11/3-11/3) vezérletével vissza a Csata a közel 2 héttel korábbi vereségért az ezúttal a Csicsai Kata (19/3)-Kranjecz Zs. (9/3) kettős vezette BEAC-Muff csapatának.