Budapest, női A: Bajnokveréssel kezdődött

Elkezdődtek a küzdelmek a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjában is.

A BEAC "égisze alá" bekerülő BLSE ugyanis a nyitányon kikapott az ELTE-BEAC csapatától, majd két győzelemmel javított. Üde színfolt lehet a mezőnyben a Dunaharaszti együttese, amely ugyan 4 vereséggel kezdett, ám ezek közül egyik 1, a másik pedig 2 pontos. A BME-MAFC is "beragadt a rajtnál", ám az első néhány mérkőzésből még nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni.

ELTE-BEAC - BEAC-BLSE A 53-45
Három negyedet szorosan megnyerve, egyet pedig döntetlenre adva győzte le az Ujváry Judit (14)-Fekete Katalin (12/3) duó vezette BEAC-BLSE A csapatát Stekler Kamilla (13) és Majsa Judit (10) vezérletével az ELTE-BEAC együttese.

DMTK Haraszti Sasok - BEAC-Budafok 71-73
Csupán egyetlen negyedet nyert meg a főleg Ozsváth-Hegedűs Mónika (24), Dr. Padányi Réka (13) és Mile Veronika (9/9) találataira alapozó vendég BEAC-Budafok, ám az hogy a 3. etapban 31-17-re felülmúlta a Somkúti Janka (16), Eckler Viktória (13/3), Szabados Nóra (12) és Óvári Fruzsina (11/6) pontjaira építő Dunaharaszti csapatát - megspékelve az izgalmas végjátékban egy 7-1-es rohammal, elég volt neki a győzelemhez.

Törekvés SE - MAFC-BME 90-63
Egységes csapatmunkával minden negyedet megnyerve, a páros szakaszokban fölényben játszva győzte le Kléner Kata (17/3), Sváb Gréta (16/3), Dobos Kira (12/3), valamint Harangi Barnara és Széplaki Márta (12-12) vezérletével a Törekvés a Vágvölgyi Fanni (18/6)-Csépke Eszter (16)-Munteán Lili (11/3) trió vezette MAFC-ot.

BEAC-Muff - DMTK Haraszti Sasok 78-65
Három negyedet megnyerve, a 3. 10 percet pedig döntetlenre adva győzött Prohászka Dóra (21/3), Balogh Júlia (18/6), Soós Edit (18), Keil Zsófia (11), valamint Angyal Réka (10) kosaraival a BEAC-Muff az Eckler V. (24/9), Szabados Nóra (12) és Kuczik Lili (11/3) pontjaira alapozó "saslányok" ellen.

MAFC-BME - BEAC-BLSE A 43-58
A 20-4-re megnyert 2. negyedre, továbbá Karlócai Daniella (14), Budánovics Noémi (13) és Ujváry Judit (10) eredményességére építve győzött a BLSE annak a MAFC-nak az otthonában, amelyből egyedül Vágvölgyi F. (10/6) érte el a 10 pontot.

DMTK Haraszti Sasok - Törekvés SE A 55-56
Csupán egyetlen etapot nyert meg a Szilvási Kincső (16)-Mohos Eszter-Redlling Blanka (10-10) trió vezette vendég Törekvés, ám a 18-7-re megnyert 2. etap elég volt a győzelemhez a nagy hajrával a végjátékban egy 7-0-lal 1 pontra felzárkózó Óvári F. (17/9) és Tánczos Tímea (14) ponterősségére alapozó DMTK otthonában.

BEAC-BLSE A - DMTK Haraszti Sasok 61-31
Egységes csapatjátékkal, minden negyedet megnyerve Ujvári J. (14), Budánovics N. és Fekete K. (13/3-13/3), valamint Kranjecz Zsuzsanna (12/3) vezérletével fölényesen győzött a BEAC-BLSE, a főként Eckler V. (10/6) és Kuczik L. (10) eredményességére építő DMTK ellen.