Budapest Női A: drámai végjáték után a BLSE a bajnok

Hihetetlenül izgalmas bajnoki hajrá után a BLSE A nyerte meg a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportját.

Hihetetlenül izgalmas bajnoki hajrá után a BLSE A nyerte meg a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportját. Pontosabb azonban, ha úgy fogalmazunk, hogy azt az utolsó két mérkőzése előtt bajnoknak látszó, ám azokon alulmaradó Törekvés veszítette el. A bronzérmet a hullámzóan szereplő MAFC-BME együttese szerezte meg.

ELTE-BEAC-BEAC Muff 61-69
A rutin legyőzte a fiatalságot. Prohászka Dóra (26), Hájer Tamara (14/3), Soós Edit (12) és Balogh Ramóna (10) vezérletével a BEAC Muff megtartva a szünetig szerzett 8 pontos előnyét tudott nyerni a Némedi Flóra (16), Tarnai Klára (13/3), Stekler Kamilla (11/3) és Szabó Zsanett (10) kosaraira alapozó ELTE-BEAC otthonában.

Kiss Lenke KA - MAFC-BME 50-62
A két középső etapban Horváth Enikő (18/12), Szabó Vivien (16/6) és Aradi Zsanett (10) vezérletével a MAFC rákényszerítve akaratát ellenfelére győzött a Nagy Andrea (11/3) és Opitz Kitti (9) vezette KLKA otthonában.

ELTE-BEAC - BLSE A 70-82
Színvonalas találkozón a nyitó és a záró negyedben rákényszerítve akaratát a Varga Anna (18/9), Szabó Zs. (15), Vágvölgyi Fanni (11/9), Némedi F. (11/3) és Tarnai K. (10) vezette, a 3. negyed végén 2 pontra felzárkózó hazaiakra győzött a Kosjár Katalin (26)-Ujváry Judit (17)-Kranjecz Zsuzsa (16)-Kiss Diána (14) kvartett tagjainak ponterős játékára építő BLSE.

Törekvés SE - MTK 58-49
Czintos Boglárka (12/6), Széplaki Márta (10) és Sváb Gréta (9) vezérletével szünetig "tízen túli" azaz 10 pont fölötti előnyt szerezve győzte le a Törekvés az elsősorban Serfőző Viktória (12) és Kelemen Barbara (9) kosaraira alapozó MTK-t.

BEAC Budafok - BEAC-Bics 77-66
A két középső negyedben pontosabban játszva az Árvay Júlia (15)-Pongrácz Nóra (11/3) kettős vezette BEAC-Bics együttesénél nyerte meg Mile Veronika (18/15), Hegedűs Mónika (18), Turnár Ildikó (15) és Szilágyi Gabriella (13) vezérletével a házi rangadót a BEAC-Budafok.

MAFC-BME - Törekvés SE 80-91
Parádés első félidei játékára, valamint Kléner Kata (18/6), Czintos B. (17/9), Széky Anna (17), Széplaki M. (13) és Boksay Katalin (10) eredményességére építve nyerte meg a szünetben 57-40-re vezető Törekvés a rangadót a Tarnai Kata (14/3)-Fülep Csilla (12/3) duó vezette MAFC otthonában.

ICO - BEAC Muff 62-44
A 24-9-re megnyert első negyednek, továbbá nagyrészt Nagy Viktória (19), Béres Eszter (13), Hetényi Viktória (11/3) és Veress Lili (10/6) eredményességére építve győzte le az ICO a Balogh Júlia (11/9), Prohászka D. (11/3), Foyta Dorottya (10/6) és Soós E. (10) vezette BEAC Muff együttesét.

BLSE A - Kiss Lenke KA 81-45
Az első három negyedben nyomasztó fölényben játszva verte magabiztosan Kranjecz Zs. (21), Ujváry J. (18), Karlócai Daniella (14) és Kiss D. (12) vezérletével a BLSE az Opitz P. (12)-Opitz Kitti (11)-Kozma Renáta (9/9) trió vezette KLKA együttesét.

BEAC Muff - BKG DSE 68-54
Óvári Fruzsina (20/12), Surán Andrea (14) és Baliga Barbara (10) vezérletével a BKG az első félidőben még tartotta a lépést vendéglátójával, ám szünet után már egyértelműen a Prohaszka D. (31/9), Balogh J. (11/3) és Keil Zsófia (9) kosaraira alapozó BEAC Muff akarata érvényesült.

Szolnoki Sportcentrum - MTK Budapest 38-59
A szoros első félidőt követően szünet után fölényben játszva győzte le a szolnoki együttest a Földi Anna (14)-Gróf Júlia (12) kettős vezette MTK.

BME-MAFC - ELTE-BEAC 58-70
Varga A. (23/12), Vágvölgyi F. (17/6) és Stekler K. (15) ponterős játéka révén a páros negyedekben hatékonyan védekezve győzött az ELTE-BEAC az Aradi Zs. (14), Tarnai Kata (10/3) és Hercze Szandra (9/3) találataira alapozó MAFC otthonában.

Törekvés SE - BEAC-Budafok 75-57
Hol nagyobb, hol kisebb - 1 pont - különbséggel minden egyedet megnyerve győzte le a Dobos Kira (15/3)-Czintos B. (15)-Kléner K. (11/3) trió vezette Törekvés a jórészt Hegedűs M. (22), Mile V. (13/9) és Turnár I. (13) eredményességére építő BEAC Budafok együttesét.

BEAC Muff - MAFC-BME 90-39
Balogh J. (33/21), Prohászka D. (23/6) és Balogh R. (17/3) ponterős játéka révén a BEAC Muff fölényes győzelmet aratott az erősen tartalékos, Keszthelyi Nóra (10)-Horváth E. (9/3) kettős vezette MAFC ellen.

ICO - BKG DSE 93-61
Az első három negyedben egyértelműen irányítva a játékot verte biztosan Dőry Viktória (34/24), Béres E, (20), Hetényi V. (15/6), Nagy V. (14) és Hetényi Renáta (10/6) vezérletével az ICO a jórészt Müller Melinda (20/3), Szlávik Petra (13/9) és Németh Kata (10/6) kosaraira építő BKG csapatát.

Törekvés SE A - BLSE A 83-65
A csúcsrangadón a 27-15-re megnyert első negyedére, valamint Dobos K. (18/6), Kléner K. (14/3), Czintos B. (11/6) és Széplaki M. (11/3) eredményességére építve biztosan győzte le a Törekvés a "megszokott" Kosjár K. (16/6)-Kiss D. (15)-Kranjecz Zs.-Ujváry J. (10-10) kvartett vezette BLSE együttesét.

ELTE-BEAC - Szolnoki Sportcentrum 63-35
Minden negyedet megnyerve verte biztosan Vágvölgyi F. (12/6), Ádám Veronika (10) és Glavinics Anna (9) vezérletével ez ELTE-BEAC a szolnokiakat.

BEAC Bics - BEAC Muff 36-67
A Balogh J. (26/18)-Prohászka D. (22/3) duó ponterőségére alapozva nyerte fölényesen a házirangadót a BEAC Muff a vendéglátó BEAC-Bics ellen. Hazai részről egyedük Deák Dóra (11/9) jutott 10 pont fölé.

BLSE A - MAFC BME 67-75
Ellentétes félidők mérkőzésén hiába ált 6 ponttal jobban még a szünetben a Kranjecz Zs. (28/6)-Kosjár K. (23) kettős vezette BLSE térfélcsere után a  MAFC a Horváth Enikő (27/9)-Fülep Csilla (22/18)-Katja Bondarcsuk (9)  trió vezérletével fordítani tudott.

Szolnoki Sportcentrum - Kiss Lenke KA 32-79
Minden negyedet megnyerve, az első félidőben nyomasztó fölényben játszva győzött simán Bihari Anna (15/3), Nagy A. (12) Opitz K. (11) és Opitz P. (9) vezérletével a KLKA.

BEAC Budafok - ICO 77-67
Három negyed után döntetlenre állt a "nosztaligarangadó", a közelmúlt két élcsapatának csatája. A záró etapot a Hegedűs M. (27)-Mile V. (19/15)-Szilágyi G. (10) trió vezette hazaiak bírták jobban, így legyőzték a Dőry V. (21/15), Nagy V. (20) és Béres E. (13) kosaraira építő ICO-t.

BKG DSE - ELTE-BEAC 53-64
A 16-4-re megnyert 3. negyednek, valamint Stekler K. (13), Varga A. (12/12) és Némedi F. (12) eredményességének köszönhetően győzte le az ELTE-BEAC a Hegyi Hanna (20/3), továbbá BalIga B., Óvári F. és Surán A. (9-9) pontjaira alapozó BKG együttesét.

BEAC Muff - BLSE A 67-63
Fordulatos mérkőzésen a szünetben 6 ponttal még a hazaiak álltak jobban, ám bő 3 perccel a befejezés előtt Kosjár K. és Kranjecz Zs. (18-18), valamint Kiss D. és Ujváry J. (10) kosarai révén már a BLSE "ment" 5 ponttal Az ezúttal is a  Balogh J. (20/12)-Soós E. (15/9)-Prohászka D. (12/3)-Balogh R. (11) kvartett tagjainak találataira építő BEAC Muff azonban egy szédülees 9-0-s hajrával a maga javára fordította a találkozót.

Az ICO-MTK mérkőzést 20-0-lal jegyzőköyvezték.

Kiss Lenke KA-BEAC Bics 69-51
A 3. negyedet leszámítva kézben tartotta a játék irányítását a KLKA, amely  Opitz P. (11), Kozma R. (10/3) és Mészáros Anna (10) vezérletével győzte le a Pongrácz Nóra (14/3)-Sziráki Edit (9) kettős vezette BEAC-Bics csapatát.

Törekvés SE - ELTE-BEAC 70-76
Az előző évadban háromszoros, most "csak" "sima" egyszeri hosszabbítás után vitték döntésre a dolgot a felek. A színvonalas, fordulatos mérkőzés első negyede után 8 ponttal a Kenyeres Anett (14/3)-Vágvölgyi Fanni (11)-Némedi Flóra (10)-Varga Anna (9/6) kvartett vezette vendég együttes állt jobban, ám a záró etapra elsősorban Széky Anna és Dobos K. (13-13), Kléner K. (12/6) és Boksay K. (10) eredményeségének köszönhetően már a hazaiak fordultak 10 pontos előnnyel. Az ELTE-BEAC azonban nemcsak ledolgozta hátrányát, fordított is, de a végén egy jó büntetővel hosszabbításra mentették a "partit" a hazaiak. A ráadás Varga triplájával, majd Vágvölgyi duplájával indult, s innen már nem tudtak fordítani a bajnoki címre aspiráló hazaiak.

Kiss Lenke KA - ELTE-BEAC 73-64
Két nappal hosszabbításos bravúrja után nem tudott ugyanúgy "felpörögni" az ELTE-BEAC, mint tette a Törekvés ellen, így elsősorban a 28-16-ra megnyert második negyedre, valamint Mészáros A. (15), Soós Alexandra (12/6) és Opitz P. (12/3) eredményességére alapozva a KLKA legyőzte a Glavinics Anna és Varga A. (14/6-14/6), valamint Szakolczi Dorka (12/3) és Tarnai K. (12) vezette vendégeket.

BKG DSE - BEAC-Budafok 62-116
A valóságos kosáresőt hozó találkozón Hegedűs M. (36), Milve V. (24/12), Szilágyi G. (18) és Fodor Krisztina (16) ponterő játéka révén a BEAC-Budafok fölényes győzelmet aratott a leginkább Hegyi Hanna (22/3), Tánczos Tímea (15) s Surán A. (10) pontjaira támaszkodó, erősen tartalékos  BKG otthonában.

BEAC-Budafok - BEAC Muff 63-40
Az első negyed után még 2 ponttal a Balogh J. (17/6)-Prohászka D. (13) kettős kosaraira építő "vendégek" vezettek a házirangadón, de a második szakasztól Hegedűs M. (20), Fodor K. (14) és Papp Judit (12) vezérletével átvette az irányítást és biztosan győzött a BEAC-Budafok.

MTK - BKG DSE 106-52
Egységes csapatjátékos bemutatva, minden negyedet megnyerve aratott Gróf J. (22), Budai Zsófia (20/12), Földi A. (20/6), Kelemen B. (12/3), Bojtár Boglárka (12), valamint Ozsvárt Kata (11/3) eredményessége révén fölényes győzelmer az MTK a mindössze 5 játékossal felálló, leginkább Óvári F. (18/3) és Müller M. (16) találataira alapozó BKG ellen.

Szolnoki Sportcentrum - MAFC BME 39-61
Az első három negyedben egyértelműen rákényszerítve akaratát a szolnokiakra győzött simán Rozsics Lilla (18/9), Tarnai K. (15/6), valamnt Kovács Kinga (15) vezérletével a MAFC.

BEAC-Bics - MTK 67-69
Csupán egyetlen - az utolsó - negyedet nyert meg a Budai Zs. (26/6)-Serfőző V. (13)-Ozsvárt K. (11/3)-Földi A. (10) kvartett vezette MTK, de a 24-8-ra megnyert záró etap elég volt egy bravúros fordításhoz a 3,. szakaszt követően még 14 ponttal vezető, s elsősorban Böröcz Anita (13), Rátkai Zsófia (11) és Váits Petra (10/6) találataira építő BEAC-Bics otthonában.

Kiss Lenke KA - Törekvés 74-68
A hazai együttes 14-3-as repülőrajttal szinte állva hagyta a bajnokaspiráns Törekvést, amely azonban rendezte sorait, s a szakasz második felében nagy dobópárbaj mellett a negyed végére 1 pontra feljött. A második etap közepén 8 ponttal ismét ellépett a KLKA, de egy 13-0-lal fordítottak a vendégek, akik végül 1 pontos előnnyel fordultak. A záró etap elejéig fej-fej mellett haldtak a csapatok, amikor egy 8-0-lal ismét a KLKA jutott "lélegzetvételnyi" 6 pontos előnyhöz. Ezt egy 8-2-vel "eltűntette" a Törekvés, de egyenlítése után  végjátékban a KLKA bizonyult pontosabbnak, s egy a bajnokság végkimenetele szempontjából döntő fontosságú győzelmet aratott, "kikaporva" ezzel a gesztenyét a BLSE-nek.

ELTE-BEAC - BEAC-Bics 67-34
Elsősorban Kenyeres A. (18/9), valamint Némedi F. (12) találatai révén verte magabiztosan az ELTE-BEAC a BEAC-Bics együttesét. A vendégektől egyedül Árvay J. (11) jutott 10 pont fölé.

BKG DSE - Törekvés SE 49-103
Azok után, hogy a bajnoki címet elveszítette, a szezonzáró meccsén minden  negyedet megnyerve Sváb G. (27/9), Czintos B. (17/6), Dobos K. (16/3), Széplaki M. (14), valamint Károlyi Lilla (13) vezérletével fölényes győzelmet aratott a Törekvés a Tánczos T. (16)-Hegyi H. (15) kettős vezette BKG otthonában.

A BKG-MTK mérkőzést 0-20-as eredménnyel jegyőzőkönyvezték.

BKG DSE - ICO 47-94
Minden negyedet megnyerve Nagy V. (36), Dőry V. (24/9), Béres E. (14), valamint Bécser Janka és Hetényi R. (10-10) vezéretével aratott fölényes győzelmet az ICO éppen kétszer annyi pontot szerezve, mint a főleg Németh Nóra (14/6), Surán A. és Szlávik P. (10-10) kosaraira építő BKG.

A bajnokság végeredményét, valamint a különböző ranglistákat ezen a linken lehet megtekinteni!