Budapest, női B: A Külker a bajnok

Azzal, hogy a legnagyobb riválisát, a Józsefvárost legyőzte, megnyerte a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportját a Külker csapata. A bajnokcsapatnak a végén még 2 vereség is "belefért", a bronzérmet éppen egyik legyőzője, a BEAC-BLSE csapata szerezte meg.

Ferencvárosi KE - Treff 07 SE 39-68

A páratlan negyedekben nyomasztó fölényben játszva győzött Hegyi Tekla (22), Gajda-Gaál Zsófia (20/6) és Pásztor Sára (10) vezérletével a Treff a Kovács Szilvia (10) és Bánszky Zita (9) találataira támaszkodó ferencvárosi hölgyek otthonában.

A mérkőzés adatai:

BEAC Senior - Párkány Street 64-38

Minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Hidas Andrea (15), Élesné Iliás Eszter és Varga Anna (10-10) kosaraira alapozva a BEAC Senior a Seres Katalin (12) és Farkas Gabriella (11) eredményességére építő Prákány Street csapatát.

Józsefvárosi KC - Külker SC 39-52

A tartalékos hazaiak Dávid Dóra (13/9) és Májusi Eszter (13) vezérletével a 4. negyed közepéig tartották a lépést a rangadón az éllovas Külkerrel. A hajrát sokkal jobban bírták a vendégek, akik a záró etap utolsó 6 percét 11-0-ra nyerve a Szentkirályi Réka (18)-Kárpáti Csilla (12)-Erdődi Márta (11) trió tagjainak találataira támaszkodva diadalmaskodtak, s tettek nagy lépést a bajnoki cím megnyerése felé.

Treff 07 SE - BEAC-BLSE 50-69

Minden negyedet - volt, amelyet 10, de akadt, amely csupán 2 ponttal - megnyerve győzte le Kranjecz Zsuzsanna (21) és Budánovics Noémi (16) ponterős játékával a BLSE a Gajda-Gaál Zs. (16) és Dévay Kata (10) eredményességére építő Treff együttesét.

Külker SC - Treff 07 SE 86-48

Gajda -Gaál Zs. (16/12) és Pásztor S. (14) jóvoltából a Treff az első negyedben még tartotta a lépést a hazaiakkal, ám a 2. negyedtől Cseh Karolina (16), Ránky Réka (14/3), Kárpáti Cs. (14), Erdődi M. (12) és Szentkirályi R. (10/3) kosaraira alapozva nagy fölénybe került és simán nyert a Külker.

Külker SC - ELTE-BEAC 65-54

A 22-10-re megnyert első negyednek, valamint nagyrészt Erdődi M. (20), Szentkirályi R. (16), Cseh K. (14) és Tóth Kitti (11/3) eredményes játékának köszönhetően győzte le a Külker a Griffiths Emese (17/6), Fekete Fruzsina (10), Budavári Katalin (9/3) és Hunkár Anna (9) találataira támaszkodva szívósan küzdő, jól játszó ELTE-BEAC együttesét.

BEAC-BLSE - Józsefvárosi KC 56-48

A 16-4-re megnyert első negyedre, valamint Ujváry Judit (17), Nagy Viktória (11) és Kranjecz Zs. (10) kosaraira alapozva nyerte meg a küzdelmes rangadót a BLSE a Horváth Rebeka (12/12)-Sipos Boglárka (12/3) kettős vezette Józsefváros ellen.

Ferencvárosi KE - Regi Waldorf U23 91-20

Végig nagy fölényben játszva nyerte Gégény Eszter (18), Kovács Sz. és Bánszky Z. (16-16), Tüske Annamária (14) és Rojas-Aazary Manuela (13/3) vezérletével az alsóházi rangadót simán a Ferencváros a jórészt Szőke Boróka (8) és Nándori Nóra (7) pontjaiban bízó Waldorf-fiatalokat.

Párkány Street - Törekvés SE 30-66

Hiába adta Farkas G. (20) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát az ezúttal eléggé egyemberes csapat benyomását keltő, mindössze 5 játékossal felálló Párkány Street, a csapatként "több lábon álló Törekvés a Redling Blanka (16/12).-Széplaki Márta (15/3)-Szabó Orsolya (13/3) trió vezetésével minden negyedet megnyerve simán győzött.

Törekvés SE - Külker SC 44-34

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 7 ponttal még az egyedüliként 10 pont fölé jutó Szentkirályi R. (11/3) vezette Külker állt jobban, és 4 ponttal még a záró etap előtt is vezetett. Az utolsó 10 percben azonban szinte "hengerelt", és a szakaszt 16-2-re megnyerve fordított és 10 ponttal győzött a Redling B. (11/9)-Szabó Alexandra (8) kettős vezette Törekvés.

BEAC-Bics - Treff 07 SE 70-55

Minden negyedet megnyerve győzte le Sziráki Edit (21), Kajtár Bianka (10) és Lanczkor Nikolett (9) vezérletével a BEAC-Bics a Hegyi T. (23/12), Gajda-Gaál Zs. (13) és Pásztor S. (11) eredményességére építő Treff csapatát.

BEAC-BLSE - PSK Csepel 88-41

A 24-2-re megnyert első negyeddel, valamint Nagy V. (30), Budánovics N. (14), Brauner Gyöngyi (12/6), valamint Kiss Diána és Dely Szilvia (10-10) eredményes játékával alapozta meg fölényes sikerét a BLSE a Bencsó Mária (12/6)-Rohodi Anna (11/3)-Rohodi Júlia (10/6) trió vezette csepeli csapat ellen.

ELTE-BEAC - BEAC BLSE 61-76

A 20-6-ra megnyert 3. negyedének, valamint Ujváry J. (18), Kiss D. (14), Tilkné Zám Eszter (13) és Budánovics N. (10) kosarainak köszönhetően nyerte meg s színvonalas "házirangadót" a BEAC-BLSE a Jepure Blanka és Griffiths Emese (17/6-17/6), valamint Duday Luca (16) ponterősségében bízó ELTE-BEAC ellen.

Párkány Street - Treff 07 SE 49-41

A szünetig szerzett 20 pontos vezetésére, valamint leginkább Kállai Éva (16) és Takács Edit (10) kosaraira alapozva győzte le a Párkány Street a Pásztor S. (15) és Hegyi T. (11/3) találataira támaszkodó Treff csapatát.

BEAC Bics - Ferencvárosi KE 93-49

Minden negyedet megnyerve aratott Lanczkor N. (21), Hajdu Dóra (17), Váits Petra (13/3), Balogh Dalma (13), Veres Orsolya (12) és Rátkai Zsófia (10) vezérletével fölényes győzelmet a hazai együttes a Kovács Sz. (24/6) és Rojas Azary M. (11/3) eredményességére építő ferencvárosiak ellen.

Párkány Street - PSK Csepel 27-29

Küzdelmes, fordulatos, kevés kosarat hozó mérkőzést nyert meg Rajna Zsuzsanna (9/6) és Vörös Zoé (8/3) vezérletével a csepeli csapat, a hazaiak legeredményesebb játékosa Seres Katalin volt 8 ponttal.

BEAC Senior - Parthus SE 64-84

Élesné Iliás E. (20), Nagyné Fogas Ildikó (16) és Orbán Ildikó (11/3) vezérletével parádésan kezdett és a nyitó szakaszt 23-14-re megnyerte a hazai csapat. A folytatásban azonban Papp Ízisz (32/15) és Kalmár Eszter (21/15) ponterőssége révén átvette az irányítást és végül biztosan győzött a Parthus.

Treff 07 SE - Regi Waldorf U23 100-35

Végig nagy fölényben játszva győzte le a Hegyi T. (39)-dr. Lógó Emma (24)-Pásztor S. (22) trió vezetésével simán a Treff a nagyon egyemberes alakulat benyomását keltő, Nándori N. (28/3) vezette Waldorf-fiatalokat.

Regi Waldorf U23 - Párkány Street 37-82

Az első negyedben még Nándori N. (20/6) és Szőke B. (10) vezérletével még jól tartotta magát a Waldorf, de a második etaptól az igen jó dobóformát kifogó Brixel Mónika (35/33), továbbá Farkas G. (19), továbbá Takács E. és Hárosi Nikoletta (11/3-11/3) révén fokozatosan egyre nagyobb fölénybe került, és végül simán győzött a Párkány Street.

PSK Csepel - Törekvés SE 31-44

Három negyed után még döntetlenre állt az egyedüliként 10 fölé jutó Rohodi A. (16/3) vezette Csepel és a Törekvés, de a záró etapban egyértelműen jobb volt a leginkább Kratochvill Dóra (10/6) és Vajai Virág (9/9) pontjaiban bízó Törekvés.

Külker SC - BEAC BLSE 60-61

Fordulatos presztízscsatát nyert meg Nagy V. (27) és Kiss D. (14) eredményességére építve egy 9-2-es hajrával a BLSE a Tóth Kitti (16/6)-Kárpáti Csilla (14) kettős vezette Külker ellen.

Ferencvárosi KE - BEAC Senior 33-43

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve diadalmaskodott Nagyné Fogas I. (15) és Hidas Andrea (11) vezérletével a BEAC Senior, hazai oldalról Bánszky Z. (9/3) bizonyult a legeredményesebbnek.

Józsefvárosi KC PSK Csepel 51-33

A két középső negyedben nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játékának, valamint Májusi E. (18/3) és Kőhl Alexandra (12/12) eredményességének köszönhetően győzte le a Józsefváros az egyedüliként 10 fölé jutó Rohodi Anna (14/6) vezette csepelieket.