Budapest, női B: Csepel és Treff bravúr

Több izgalmas mérkőzést is játszottak a 2020-as év első heteiben a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában.

Két jókora meglepetés is született, két a középmezőnyben elhelyezkedő együttes, a Csepel és a Treff is "elkapta" az egyértelműen élcsapatnak számító BLSE B csapatát, amelynek egy kevésbé izgalmas találkozóján "pitagoraszi" végeredmény született.

BEAC Dzsoni Angyalai - PSK Csepel 54-50
A mérkőzés nagy részében az elsősorban Hartai Krisztina (12) és Köves Adél (10/9) kosaraira alapozó hazaiak vezettek, ám a záró etap közepén egy 11-2-vel fordított a szinte kizárólag a Rohodi Anna (15/9)-Vörös Zoé (11/6)-Bencsó Mária-Rajna Zsuzsanna (10-10) kvartett találataira hagyatkozó csepeli hölgyek, ám a végjátékban újítottak a hazaiak, s egy 8-0-lal visszaszerezték a vezetést, s győztek.

Pénzügyőr  SE - Kinizsi NKK 62-58
Az első három negyedben nyújtott pontosabb játéka, továbbá főként Jambrik Barbara (16), Braun Bettina (14), Erőss Viktória (12/9) és Herjeczki Patrícia (12/3) ponterőssége révén győzte le a Pénzügyőr a Brixel Mónika (22/12)-Farkas Gabriella kettős vezette, a záró etap közepén egy 10-2-es rohammal a mérkőzést szorossá tevő, jól küzdő Kinizsi együttesét.

BEAC-Senior - REGI Waldorf 103-28
Végig nagy fölényben játszva aratott Éliásné Iliás Eszter (22), Nagyné Fogas Ildikó (20) és Lőrincz Andrea (16) vezérletével 75 pont különbségű győzelmet a BEAC Senior a szinte kizárólag Bíbor Sára (14) és Rábel Luca (10) kosaraira hagyatkozó REGI Waldorf csapata ellen.

Kinizsi NKK - Külker SC 50-67
A páros negyedekben mutatott sokkal pontosabb játékának, valamint elsősorban Geipl Anetta (21) és Szentkirályi Réka (10) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a Külker a Farkas G. (20/3) és Nagy Beatrix (13/9) pontjaira építő Kinizsi otthonában.

BEAC-BLSE B - Törekvés SE B 64-50
A 23-5-re megnyert 3. etapra, valamint jórészt Karlócai Daniella (19) és Kiss Diána (18) ponterősségére alapozva nyerte a BLSE a Vajai Virág (11/3)-Szabó Krisztina (10/3) kettős vezette Törekvés ellen a B csapatok csatáját.

BEAC-Bics - BEAC M 48-40
Félidőben 6 ponttal még az elsősorban Szűcs Zsanett és Vitéz Luca (9-9) találataira támaszkodó BEAC M vezetett a "házi rangadón", ám térfélcsere után a BEAC Bics magához ragadta az irányítást és Rátkai Zsófia (14), valamint Böröcz Anita (10) vezérletével fordított és nyert.

Józsefvárosi KC - Reáltanoda 134-33
A szünetig 72-9-es előnyt szerző Sipos Boglárka (44)-Dávid Dóra (32/12)-Májusi Eszter (20) trió vezette Józsefváros  végül 100 pont fölötti különbséggel verte a 3. negyedben Bánk Borbála (13) és Rác Kinga (10) vezérletével helyenként ellenfeléhez felnövő Reáltanoda csapatát.

BEAC M - BEAC Senior 92-50
A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva aratott Griffiths Emese (19/3), Vadász Adél (13), Vitéz L. és Budavári Katalin (12-12) és Hunkár Anna (10) vezérletével 42 pont különbségű győzelmet a BEAC M., a senioroktól Lőrincz A. (12) és Nagyné Fogas I. (11) jutott 10 pont fölé.

Treff 07 SE - Pénzügyőr SE 58-44
Fordulatos mérkőzésen a tartalékos vendégek Jambrik B. (17/9) és Herjeczki P. (15/3) vezérletével a 3. etap végéig tartották a lépést, ám a záró etapra "elfogytak", így Hegyi Tekla (20)-Pásztor Sára (14)-Glacz Ágnes (13) trió vezette hazaiak végül 14 ponttal győztek.

Pénzügyőr SE - Józsefvárosi KC 58-101
Minden negyedet megnyerve aratott a Sipos B. (27)-László Szilva (21/9)-Dávid D. (19/9)-Horváth Rebeka (14/6) négyes ponterőssége révén 43 pont különbségű győzelmet a Józsefváros a mindössze 5 játékossal felálló, elsősorban Herjeczki P. (22/3), Jambrik B. (17/9) és Erőss V. (10/6) kosaraira építő Pénzügyőr otthonában.

PSK Csepel - BEAC-BLSE B 60-44
Három negyedet megnyerve, egyet pedig csupán egyetlen ponttal elveszítve aratott egységes csapatmunkájára, azon belül pedig nagyrészt Rajna Zs. (18/6), Bak Edina (12) és Rohodi A. (11/9) eredményességére alapozva meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet a Csepel. A vendégektől egyedül Lámala Ágnes (10) érte el a 10 pontot.

Reáltanoda - BEAC Dzsoni Angyalai 50-85
Minden negyedet megnyerve győzte le Köves A. (19/15), Keszy-Harmath Sára (18), Lőrincz Erzsébet (11/3), valamint Hartai K. és Köves Mira (10-10) vezérletével 35 ponttal az "angyalok" csapata a játékot a nyitó és a záró negyedben Kiss Márta (19/3) és Gangl Kinga (15) jóvoltából kiegyenlítetté tevő Reáltanoda együttesét.

Treff 07 SE - BEAC Bics 45-52
Az első félidőben szerzett 10 pontos vezetésének. továbbá elsősorban Böröcz A. (13/3), Kajtár Bianka (10) és Rátkai Zs. (9) eredményességének köszönhetően győzött a BEAC Bics a Hegyi T. (16)-Balogné Tolnai Kinga (15/6) kettős vezette Treff otthonában.

BEAC Dzsoni Angyalai - Pénzügyőr SE 79-65
Ha szorosan is, de minden negyedet megnyerve győzte le színvonalas találkozón az igen jó dobóformát kifogó Köves A. (23/21), valamint Kovács Orsolya (17/3) és Soraya Armaghani (11) vezérletével az "angyalok kara" a Jambrik B. (30/12)-Jerjeczki P. (17/3) kettős vezette Pénzügyőr együttesét.

Törekvés SE B - PSK Csepel 57-58
Ellentétes félidőket hozó összecsapáson a szünetig elsősorban Rohodi A. (15/9), Rajna Zs. (15/6) és Rohodi Júlia (13) jóvoltából megszerzett 16 pontos előnyéből egyet megtartva győzött a Csepel a Herczeg Enikő (13/9) és Ferenczi Lívia (13/3) jóvoltából nagyot hajrázó Törekvés B otthonában.

BEAC-BLSE B - Reáltanoda 100-36
Számtanilag érdekes végeredmény - 10x10 - 6x6 - született a mérkőzésen, amelyet végig nagy fölényben játszva nyert meg Kosjár Katalin (22), Karlócai D. (17), Dely Szilvia és Brauner Gyöngyi (15-15), valamint Lámala Ágnes (10) vezérletével a BLSE a nagyrészt Kiss M. (18) és Budai Júlia (10) pontjaira támaszkodó Reáltanoda ellen. Ja, és a különbség 64 pont, azaz 8x8 lett, s így e az összecsapás végeredményéről  akár Pitagorasz-tétel is "beugorhat", nem meglepő, hogy a "mértani precizitással" kialakított végeredménnyel záruló találkozó egyik résztvevője a Reáltanoda csapata volt.

BEAC Senior - Treff 07 SE 38-77
Igazán csupán egy negyeden át tudta tartani a lépést a leginkább Nagyné Fogas I. eredményességére építő BEAC Senior a lépést ellenfelével. A folytatásban fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe a Treff, amely végül a Balogné Tolnai K. (25/12)-Pásztor S. (12)-Hegyi T. (11/3)-Glacz Á. (11) kvartett vezetésével végül közel 40 pontos győzelmet aratott.

REGI Waldorf - Külker SC 23-136
A papírformának megfelelően elég egyoldalú játékot hozott a listavezető és a sereghajtó összecsapása, a végig nagy fölényben játszó Külker Geipl A. (32), Cseh Ilona (30) és Szentkirályi R. (20) ponterős játékával aratott több, mint 100 pontos győzelmet, a hazaiaktól a 8 pontot szerző Lisztovszki Anna bizonyult a legeredményesebbnek.

Kinizsi NKK - BEAC M 48-72
Egységes csapatmunkával inden negyedet megnyerve győzött Szűcs Zs. (14), Griffiths E, (13), Szilágyi Hanna (12) és Vadász A. (11/3) kosaraira építve biztosan a BEAC M a Hárosi Nikoletta (10)-Nagy B. (9/6)-Brixel M. (9/3) trió vezette Kinizsi otthonában.

Józsefvárosi KC - BEAC-Bics 75-53
A 27-6-ra megnyert első negyednek, továbbá László Szilvia és Sipos Boglárka (19-19), valamint Májusi Eszter (16/3) és Dávid Dóra (15/6) ponterős játékának köszönhetően nyerte biztosan a rangadót a Józsefváros. A vendégektől egyedül Böröcz Anita (16) jutott 10 pont fölé, Mangliár Vanda 9 pontot szerezve zárta a találkozót.

BEAC M - Külker SC 55-62
Félidőben 4 ponttal még az elsősorban Vadász Adél (22/9) és Szabó Petra (9) kosaraira építő hazai együttes vezetett, de a térfélcsere után pontosabban játszó éllovas Erdődi Márta (21), Geipl Anetta (18) és Szentkirályi Réka (13/3) vezérletével fordítani tudott.

BEAC-BLSE B - Treff 07 SE 56-62
A szünetig szerzett 14 pontos előnyének, továbbá Pásztor Sára (16), Hegyi Tekla (15/9), Glacz Ágnes (14) és Balogné Tolnai Kinga (11/3) eredményességének köszönhetően aratott meglepő. de megérdemelt győzelmet a Treff a csapata pontjainak felét szerző, s kosárszerzés tekintetében magára maradó Kosjár Katalin vezette tartalékos BLSE B otthonában.

PSK Csepel - Reáltanoda 51-38
A nyitó és a záró negyedben pontosabban kosarazva győzte le a Rohodi Anna (12/6)-Rohodi Júlia (11)-Bencsó Mária (10) trió vezette csepeli csapat a Gangl Kinga (17) és Kiss Márta (12/6) találataira támaszkodó Reáltanoda együttesét.

Pénzügyőr SE - BEAC-BLSE B 49-85
A két középső negyedben nagy, sőt helyenként nyomasztó fölényben játszva aratott Kosjár K. (29/3), Kiss Diána (20), Kranjecz Zsuzsabba (14), valamint Karlócai Daniella és Brauner Gyöngyi (10-10) kosaraival közel 40 pontos győzelmet a BLSE B a Jambrik Barbara (20/6), Erőss Viktória (15/3) és Farkas Boglárka (10) pontjaira építő, öt játékossal felálló, tartalékos Pénzügyőr otthonában.

Reáltanoda - PSK Csepel 22-49
Két nap alatt másodszor is legyőzte a Csepel - ezúttal a Rohodi A. (17/9)-Rajna Zsuzsanna (17/6) kettős vezetésével - a Reáltanoda alakulatát, amelyből a gyors "visszavágón" egyedül Gangl Kinga (12) jutott 10 pont fölé.

Treff 07 SE - Kinizsi NKK 47-44
Küzdelmes, hullámzó mérkőzésen a végjátékban egy 5-0-lal fordította a maga javára a találkozót az elsősorban Hegyi T. (19/9) és Glacz Á. (9) eredményességére építő hazaiak a Nagy Beatrix (17/9)-Farkas Gabriella (12) duó vezette Kinizsi ellenében.

Külker SC - Törekvés SE B 72-57
Szentkirály R. (18), Erdődi M. (17), Geipl A. (14) és Herczeg Mónika (14) vezérletével az első három negyedben kézben tartva az irányítást győzte le a Külker a Vajai Virág (20/9) és Ferenczi Lívia (10) találataira építő, s a záró szakaszban 20 ponton belülre kerülő Törekvés B csapatát.

REGI Waldorf - Kinizsi NKK 14-88
Végig nagy fölényben játszva győzött Farkas G. (41/3), Hárosi Nikoletta (17/3) és dr. Mikó-Onyestyák Zsófia (16) ponterős játéka révén a Kinizsi, a hazaiak legeredményesebb játékosa Bognár Piros volt 5/3 ponttal.

BEAC-Bics - BEAC Dzsoni Angyalai 62-43
A BEAC-os "házirangadón" a 10 pontot egyedüliként elérő Köves Adél (10/6 vezette  "angyali alakulat" egy félidőn át tartotta a lépést a Bics csapatával, szünet után egyértelműen a Veres Orsolya (16)-Rátkai Zsófia (14) kettős vezette hazai együttes akarata érvényesült, amely végül közel 20 ponttal nyert.

Józsefvárosi KC - BEAC Senior 94-59
A két középső negyedben nagy fölényben játszva aratott Sipos B. (24/6), László Sz. (22/6), Dávid D. (14) és Horváth Rebeka (12/6) ponterős játéka révén a Józsefváros magabiztos győzelmet az Élesné Iliás Eszter (22)-Hidas Andrea (15)-Nagyné Fogas Ildikó (11) trió vezette BEAC Senior ellen.

Törekvés SE B - Reáltanoda 88-36
Az első félidőben a szokás szerint Gangl K. (15/3) és Kiss M. (15) eredményességére építő Reáltanoda még tartotta a lépést a hazaiakkal, de a második félidő nagyon egyoldalú játéka mellett Vajai V. (24/18), Herczeg Enikő (23/9), Stelczer Virág (14) és Ferenczi L. (10) kosarai révén aTörekvés B végül fölényes győzelmet aratott.

BEAC-BLSE B - BEAC-Bics 70-51
A rangadó első félidejében még Veres O. (14) és Rátkai Zs. (10) vezérletével a Bics még tartotta a lépést a BLSE-vel, ám szünet után a Kosjár K. (21/6), Kranjecz Zs. (14) és Brauner Gy. (10) találataira alapozó hazaiakvédekezésüket rendezve magabiztos, közel 20 pontos győzelmet arattak.

Külker sc - Treff 07 SE 70-59
Három negyed után csupán egyetlen pont volt a Hegyi T. (14)-Pásztor S. (13)-Glacz Á. (11/3)-Györki Darinka (10) kvartett vezette Treff hátránya, ám a záró szakasz első felét 16-5-re nyerve a Szentkirályi R. (18/3), Erdődi M. (13), Geipl A. (12) és Herczeg M. (10) pontjaira támaszkodó Külker eldöntötte a maga javára a színvonalas találkozót.

BEAC Senior - BEAC Dzsoni Angyalai 60-71
A páros szakaszokban jóval pontosabban játszó "angyalok" Köves A. (19/15), Soraya Armaghani (19/6) és Rabi Bernadett (13) vezérletével győzték le a páratlan negyedeket Hidas A. (20), Élesné Iliás E. (13) és Varga Anna (12/3) jóvoltából a páratlan negyedeket ha szűken is, de megnyerő BEAC Senior együttesét.

Kinizsi NKK - Józsefvárosi KC 43-85
Minden negyedet megnyerve aratott a Májusi E. (18/6)-Dávid D. (16/9)-Sipos B. (15/3)-László Sz. (11/3) kvartett vezette Józsefváros több, mint 40 pontos győzelmet az elsősorban Nagy Beatrix (20/12) és Farkas G. (12) pontjaira támaszkodó Kinizsi otthonában.