Budapest női B: Hihetetlen hosszabbítások - élen a Külker

A Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában, amelyben két összecsapás is hosszabbításba torkollott, a "ráadások" azt mutatták, hogy ebben a ligában azért a csapatok jóval inkább vannak 40, mint 45 percre "hitelesítve". A Csepel-BLSE rangadó ráadását 9-1-re nyerték a csepeliek, a Törekvés-ELTE-BEAC találkozó "túlóráját" pedig 3-0-ra a vendégek nyerték. A bajnokság "célegyenesébe" fordulva a Külker vezet a Józsefváros előtt.

Külker SC - BEAC Senior 105-40

Végig nagy fölényben játszva aratott Lutche Klaudia (18/3), Erdődi Márta (18), Bércziné Mihalik Katalin (16), Szentkirályi Réka (13/3), Tóth Kitti (12/12) és Kárpáti Csilla (10) eredményességére építve több mint 60 ponttal a Külker azt a BEAC Senior csapatát, amelyből egyedül csak a pontok felét szerző, a mezőny legeredményesebb játékosa, Nagyné Fogas Ildikó (21) jutott 10 pont fölé.

A mérkőzés adatai:

BEAC-BLSE - Ferencvárosi KE 66-33

Minden negyedet megnyerve győzte le Dely Szilvia (18), Budánovics Noémi (16), Ujváry Judit (13) és Brauner Gyöngyi (11/3) eredményességére építve biztosan a BLSE a ferencvárosi hölgyeket. A vendégek legeredményesebb játékosa Bánszky Zita volt 9 ponttal.

ELTE-BEAC - Treff 07 SE 65-61

Végig kiélezett, szoros összecsapást nyert meg a páratlan negyedekben nyújtott valamivel pontosabb játékának, továbbá Griffiths Emese (26/3) és Budavári Katalin (18) ponterősségének köszönhetően az ELTE-BEAC a Pászor Sára (16), Gajda-Gaál Zsófia (14/3) és Hegyi Tekla (12) kosaraira alapozó Treff együttese ellen.

Törekvés SE - Parthus SE 77-51

Hiába adta a mezőny legeredményesebb játékosát a vendég együttes Papp Ízisz (22/12) személyében, a Parthus csapatából egyedül ő jutott 10 pont fölé, így a csapatként "több lábon álló Törekvés a páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékára, valamint Szabó Alexandra (21), Széplaki Márta (16), Kratochvill Dóra (14) és Redling Blanka (11/9) kosaraira alapozva magabiztos győzelmet aratott.

PSK Csepel - BEAC-BLSE 51-43

A küzdelmes, végig szoros, kiélezett rangadón 40 perc után 42-42-re állt a Rohodi Anna (21/9) és Rajna Zsuzsanna (17/9) ponterősségében bízó Csepel és a Kranjecz Zsuzsanna (11/3), valamint Budánovics N. (8/3) és Brauner Gy. (8) kosaraira alapozó BLSE. A hosszabbítást sokkal jobban bírták a hazaiak, akik a ráadást 9-1-re nyerve diadalmaskodtak.

Ferencvárosi KE - BEAC-Bics 26-76

Lanczkor Nikolett (26/3), Váits Petra (10/6), továbbá Nagypál Rebeka, Kajtás Bianka és Albert Dóra (10-10) találataira támaszkodva a nyitó és a záró etapban nyomasztó fölényben játszva győzte le kerek 50 ponttal a BEAC -Bics a Ferencvárost. Hazai részről ezúttal Tüske Annamária bizonyult a legjobb dobónak 7 ponttal.

Külker SC - Parthus SE 89-59

Erdődi M. (28), Bércziné Mihalik K. (14), Szentkirályi R. (12), Kárpáti Cs. (11/3), valamint Kocsis Andrea és Ránky Réka (10-10) vezérletével minden negyedet megnyerve aratott 30 pontos győzelmet a Külker a Papp Ízisz (14/3), Kalmár Eszter (13/3), Papp Tünde (10/6) és Hajna Sarolta (10) találataira támaszkodó Parthus ellen.

Regi Waldorf U23 - Treff 07 SE 34-139

Végig nagy fölényben játszva diadalmaskodott Gajda-Gaál Zs. (42/12), Hegyi T. (40), Beke Dóra (28) és Glacz Ágnes (19) ponterősségével a Treff az erősen egyemberes társulat benyomást keltő, csapata pontjainak több mint a felét szerző Nándori Nóra (20) vezette Waldorf-fiatalok ellen.

Párkány Street - BEAC-BLSE 34-60

Három negyedet megnyerve, a másodikat pedig döntetlenre adva győzte le az Ujváry J. (17)-Kiss Diána (11)-Brauner Gy. (10) trió vezette BLSE a Párkány Street csapatát. Hazai részről egyedül Brixel Mónika (15/3) jutott 10 pont fölé.

A BEAC Senior - Regi Waldorf U23 találkozót 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Törekvés SE - BEAC-Bics 40-60

A szünetig megszerzett 20 pontos vezetésének, valamint Hajdu Dóra (11/9), Váits P. (11/6) és Lanczkor N. (11) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a BEAC-Bics a mezőny legeredményesebb játékosa, a csapatából egyedüliként 10 pont fölé jutó Redling B. (16/6) vezette Törekvés otthonában.

ELTE-BEAC - Ferencvárosi KE 70-31

A páratlan negyedekben nyújtott jó, pontos játékára, továbbá Griffiths E. (21), Szabó Petra és Vitéz Lili (12-12), valamint Budavári Katalin (10) eredményességére építve aratott fölényes győzelmet az ELTE-BEAC a ferencvárosi hölgyek ellen. A vendégektől egyedül Hőnich Manuéla (13) jutott 10 pont fölé.

Józsefvárosi KC - Treff 07 SE 59-45

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyére, valamint Májusi Eszter (19/3) és Dávid Dóra (13/9) kosaraira alapozva győzte le küzdelmes találkozón a Józsefváros az egyedüliként 10 pont fölé jutó Pásztor S. (15) vezette Treff csapatát.

BEAC-BLSE - BEAC-Bics 49-41

A "házirangadó" szünetében 3 ponttal még az egyedüliként 10 pont fölé jutó Hajdu D. (14/9) vezette vendég BEAC-Bics állt jobban, de szünet után Kranjecz Zs. (16/3), Budánovics N. (11) és Szuchy Márta (10) vezérletével fordított a BLSE.

Ferencvárosi KE - Parthus SE 46-79

A Papp Í. (26/6)-Kalmár Nóra (12/6)-Kalmár Eszter (11/3) trió vezetésével biztosan verte a Parthus az elsősorban Kisteleki Lea (12) jóvoltából igazán jól csak a 2. negyedben játszó Ferencvárost.

BEAC-Bics - BEAC Senior 66-37

Az egyedüliként 10 pont fölé jutó Nagyné Fogas I. (16) vezetésével a BAC Senior egy negyeden át tudta tartani a lépést a hazaiakkal. A második negyedtől aztán Veres Orsolya (19), Kajtár B. (13/3) és Váits P. (10/6) vezérletével fokozatosan egyre nagyobb fölénybe kerülve aratott magabiztos győzelmet a BEAC-Bics.

Parthus SE - BEAC-BLSE 39-79

A 3. negyedet ugyan megnyerte a csapata pontjainak több mint a felét szerző Papp Í. (20) vezette Parthus, de a mérkőzés több részében nagy fölényben játszva aratott Nagy Viktória (22), Budánovics D. (15), Kiss D. (12) és Ujváry J. (10) kosaraira alapozó BLSE simán győzött.

Törekvés SE - Józsefvárosi KC 64-68

Fordulatos, végig kiélezett találkozón elsősorban a jó 2. negyedének, valamint Török Kata (20/3), Szekeres Viktória (13/3), Dávid D. (11/9) és Sipos Boglárka (10) kosarainak köszönhetően diadalmaskodott a Józsefváros a Redling B. (21/15)-Szabó A. (12/6)-Széplaki M. (11)-Vajai Virág (10/6) kvartett vezette Törekvés otthonában.

Ferencvárosi KE - Külker SC 50-75

A szünetig szerzett közel 30 pontos előnyére, valamint Erdődi M. (21), Szentkirályi R. (19/3), Ránky R. (12/3) és Kárpáti Cs. (10/3) eredményességére építve aratott magabiztos győzelmet a Külker az elsősorban Rojas-Azary Manuela (12/6) és druszája, Hőnich Manuéla (11) találataira támaszkodó Ferencváros ellen.

Treff 07 SE - ELTE-BEAC 43-73

Három negyedet megnyerve, a 3. etapot pedig x-re játszva aratott Budavári K. (17/3), Fekete Fruzsina (17), Griffiths E. (13) és Hunkár Anna (10) vezérletével magabiztos győzelmet az ELTE-BEAC a Pásztor S. (15) és Glacz Ágnes (11) eredményességére építő Treff otthonában.

ELTE-BEAC - Józsefvárosi KC 59-82

Májusi E. (25), Dávid D. (19/6), Sipos B. (19) és Kőhl Alexandra (18/9) ponterős játékával a páros negyedekben jobban, pontosabban játszva győzte le biztosan a Józsefváros a leginkább Budavári K. (12), továbbá Fekete F. és Szabó P. (10-10) találataira támaszkodó ELTE-BEAC csapatát.

PSK Csepel - Regi Waldorf U23 98-38

Végig fölényben játszva győzte le Szabó Anna (27/3), Rohodi A. (17/3), Vörös Zoé (16/12) és Kaltenecker Eszter (14) eredményességére építve a Csepel Nándori N. (20/3)-Szőke Boróka (17) duó vezette Waldorf-fiatalokat.

BEAC Senior - Törekvés SE 38-53

Nagyné Fogas I. (10) vezérletével az első félidőben még tartotta a lépést ellenfelével a BEAC Senior, de szünet után már egyértelműen a Strbik Zsófia (15), Szabó Orsolya (11) és Baloghné Széplaki Rózsa (10) kosaraira alapozó Törekvés akarata érvényesült.

BEAC-BLSE - Treff 07 SE 74-40

Kiss D. (16), Tilkné Zám Eszter (14), Budánovics N. (12) és Kranjecz Zs. (11) jóvoltából a 2. negyedtől fölényben játszva aratott magabiztos győzelmet a BLSE a Hegyi T. (13/9)-Gajda-Gaál Zs. (12/3) kettős vezette Treff ellen.

Regi Waldorf U23 - Parthus SE 28-96

Végig fölényben játszva győzte le Kalmár E. (23/3), Kalmár N. (20), Papp Lilla (18), Papp Í. és Hajna Luca (15/3-15/3) ponterős játékával a Parthus a Szőke B. és Farkas Blanka (12-12) találataira támaszkodó Waldorf fiatalok együttesét.

BEAC-Bics - PSK Csepel 40-57

Minden negyedet - volt, amelyet 10, de akadt, amelyet csak 1 ponttal - megnyerve győzte le a Rohodi A. (17/3)-Rajna Zs. (14/6)-Rohodi Júlia (13) trió vezetésével a csepeli csapat a BEAC-Bics együttesét. Hazai részről csak Kajtár B. (11/3) jutott 10 pont fölé.

Törekvés SE -ELTE-BEAC 53-56

A végig kiélezett, szoros találkozón nem született döntés 40 perc alatt, döntetlenre végzett az egyedüliként 10 pont fölé jutó Szabó O. (18), valamint Redling B. és Vajai V. (8-8) vezette Törekvés és a Budavári K. (20/3), Jepure Blanka (17/3) és Griffiths E. (12/3) kosaraira alapozó ELTE-BEAC találkozóján. A ráadásban aztán a 6 büntetőt is elhibázó hazaiaknak nem sikerült pontot szerezniük, így egy duplával és egy büntetővel a "túlórában" az ELTE-BEAC megnyerte az összecsapást.

PSK Csepel - BEAC Senior 60-44

A 16-4-re megnyert első negyednek, valamint Rohodi A. (18/6), Bencsó Mária (14/3) és Rohodi J. (12/3) kosarainak köszönhetően győzték le a csepeliek a Nagyné Fogas I. (14), valamint Varga Anna és Élesné Iliás Eszter (10-10) találataira támaszkodó BEAC Senior csapatát.

Parthus SE - BEAC-Bics 42-53

A 22-6-ra megnyert 3. negyedre és elsősorban Lanczkor N. (16), valamint Sziráki Edit (9) kosaraira alapozva győzte le a BEAC Bics a Papp Í. (13/3) és Nagy Lilla (9) eredményességére építő Parthus csapatát.