Budapest, női B: Külker-diadal a rangadón

A Külker nyerte a két élcsapat végig szoros, kiélezett csatáját a Csepel ellen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában

A Külker nyerte a két élcsapat végig szoros, kiélezett csatáját a Csepel ellen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában, amelyben a 3. helyen álló Pénzügyőr csak igen nehezen "gyűrte le" a sereghajtó SZPA HSE együttesét

Kosarakban gazdag összecsapáson Májusi Eszter (37), Magdalena Tiedelt (22), Virág Krisztina (13/3) és Horváth Rebeka eredményességére építve a Józsefváros minden negyedet megnyerve fölényes, 96-62-es győzelmet aratott a Kovács Laura (15)-Ozsvárt Kata (12/12) duó vezette KLKS Junior ellen.
A teljes dobólista itt elérhető!

Az első negyed után még 5 pontos hátrányban lévő BEAC-Dzsoni Angyalai a folytatásban átvéve az irányítást Mecséri Alexandra (24/9) és Gruber Nikolett (10) vezérletével 64-50-re győztek az érdi székhelyű Treff 07 SE otthonában.

Az éllovas Külker elsősorban Kárpáti Csilla (26), Máté-Szentkirályi Réka (24) és Szondi Ágnes (15) vezérletével könnyedén verte 98-25-re a Kölcsey Amazonok együttesét, amelyből Banna Fanni és Szöllősi Dóra egyaránt 8-8 pontig jutott.

Az első félidőben még Abaházy Hanna (12), valamint Kardos Kata (11/3) vezérletével még jól tartotta magát a vendéglátó SZPA HSE, de a második félidőben elsősorban Sebő Júlia (25/3), Varga Anna (18) és Éliásné Iliás Eszter (14) ponterős játéka révén fölénybe került a BEAC Senior és magabiztos, 72-47-es győzelmet aratott.

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva a Bp. Csepel a Gebri Orsolya (29/9)-Czakó Renáta (20/18)-Rajna Zsuzsanna (11/9) trió vezérletével fölényesen, 93-56-ra verte a Kinizsi NKK együttesét, amelyből Horváth Sára 14, Nagy Beatrix 10/3, Hárosi Nikoletta pedig 10 pontig jutott.

Kovács L. (17/3) és Ozsvárt K. (17/15) vezérletével a KLKLS Junior biztosan győzött 66-42-re a Nyikes Klára (14)-Szilágyi Judit (10) kettős vezette Viharos Szenyórák otthonában.

A 22-12-re megnyert első negyednek, továbbá elsősorban Kovács Borbála (15/3), Gebri O. (13/3), Rohodi Anna (11/3) és Bencsó Mária (9/3) eredményességének köszönhetően a Bp. Csepel küzdelmes mérkőzésen 59-49-re győzött a Brauner Gyöngyi (10) és Zsarnai Fanni (9/3) vezette Híd Unió otthonában.

Ellentétes félidők mérkőzésén Horváth Rebeka (17/15) és Májusi Eszter vezérletével  a szünetig közel 20 pontos előnyt szerző Józsefváros 58-51-re győzött a fordulás után magára találó, Mecséri A. (18/6) és Köves Adél (11/9) vezette BEAC Dzsoni Angyalai csapatának otthonában.

Az első negyed után még 2 pontos hátrányban lévő Bp. Csepel a folytatásban rákényszerítette akaratát a vendéglátó Treff 07 SE csapatára és Kovács B. (24/18), Gebri O. (22/6) és Verébné Tóth Adrienn (10/6) vezérletével simán nyert 78-45-re.

Az első negyed után még 5 pont előnye volt a Kovács L. (17/3)-Ignácz Bernadett (12/3), Manuela Rojas (11/6) trió vezette vendéglátó KLKS Juniornak, ám a folytatásban a Híd Unió átvette az irányítást és Bacsa Dorottya (20), Brauner Gy. (18), Grauói Eszter (14), valamint Szitár Zsófia (10) vezérletével fordított és biztosan győzött 80-64-re.

Végig kiegyenlített, szoros kiélezett csatában, nagy küzdelemben hiába adta a mezőny legeredményesebb játékosát Kovács B. (20/12) személyében a vendéglátó Bp. Csepel - Rohodi A. 10 pontig jutott - a Herczeg Mónika (15) és Máté-Szentkirályi Réka (10) vezette éllovas Külker a záró szakasz közepén egy 6-0-lal a maga javára fordította a rangadót, s végül 54-52-re győzött.

Elsősorban Éliásné Iliás E. (40) és Lőrincz Andrea (20) ponterősségére építve a BEAC Senior könnyed, 104-26-os győzelmet aratott a Szöllősi D. (12) vezette Kölcsey Amazonok otthonában.

Bár csak egyetlen negyedet nyert meg a Herjeczki Patrícia (20/6)-Beke Dorottya (11/3) kettős vezette Pénzügyőr, ez elég volt a 49-46-os győzelemhez az SZPA HSE ellen, amelyből egyedül Kardos K. (11/3) jutott 10 pont fölé.

Bár Nyikes K. (13) és Kupcsik Szilvia (10) vezérletével viharos hajrát vágott ki a Viharos Szenyórák együttese, végül egyetlen pont megmaradt a Hámori Eszter (18)-Gruber N. (16/3)-Hartai Krisztina (12) trió vezette BEAC Dzsoni Angyalai együttesének előnyéből, amely végül 52-51-re győzött.