Budapest, női bajnokság: BEAC-Bics bravúr az A, sima Külker siker a rangadón a B-csoportban

Tovább menetel a két éllovas a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokságban, az A-csoportban a BEAC-Budafok halad magabiztos győzelmekkel, a B-ben pedig a Külker simán nyerte a BEAC-Muff elleni rangadót. Az A-csoportban "bejelentkezett" a dobogós pozíciók egyikére a BEAC-Muff, amely "elkapta" azt a Parthus-t, amely pedig a 2. helyen álló JKC-t tudta legyőzni.

A-csoport:
BEAC Bics - Józsefvárosi KC 36-85

Minden negyedet megnyerve verte Gangl K. (24), Kara H. (18/3), Breixel M. (17/9), Perei V. (13/3) és Májusi E. (10/3) eredményességére építve simán a JKC a BEAC Bics csapatát. Hazai részről Sziráki E. bizonyult a legeredményesebbnek 9 ponttal.

A mérkőzés adatai:

Ezüst Rókák - Törekvés SE 51-57

A 24-16-ra megnyert 1. negyednek, továbbá nagyrészt Széplaki M. (13/3), Magyari B. és Késői-Szabó E. (11-11), továbbá Szűcs B. (10) kosarainak köszönhetően győzte le a Törekvés az elsősorban Turnár I. (13) és Partiné Szilágyi G. (12) pontjaiban bízó Ezüst Rókák együttesét.

Törekvés SE - Ezüst Rókák 58-41

A két csapat pár nappal korábbi mérkőzéséhez képest a szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyére, továbbá Késői-Szabó E. (14/3), Szűcs B. (12/6), Széplaki M. (12) és Magyari B. (11) eredményességére építve jóval biztosabban nyert a Törekvés az ezúttal a Turnár I. (13)-Kenderesné Fejes A. (10) kettős vezette Ezüst Rókák együttes ellen.

Józsefvárosi KC - Párkány Street 69-31

Minden negyedet megnyerve győzte le Brixel M. (21/15), Perei V. (19/9) és Mahmoud S. (11) vezérletével simán a JKC a Prákány Street csapatát. A vendégektől egyedül Seres K. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

BEAC Budafok - BEAC Bics 70-43

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítást verte elsősorban Dőry V. (18/12), Hujberné Mile V. (16/12), Siska-Izsák J. (11/3) és Fodor K. (11) kosaraira alapozva simán a BEAC Budafok a nagyrészt Majsai V. (18/9) és Sziráki E. (11) találataira támaszkodó BEAC Bics együttesét.

Parthus SE - Monor SE 100-37

A vendégek - akiktől Trikkal A. bizonyult a legeredményesebbnek 9/3 ponttal - az első percekben még tartották a lépést a Parthus csapatával, de a folytatásban Benyovszki P. (43/6) és Papp Í. (26/6) ponterős játékával nagy fölénybe kerültek és simán nyertek a hazaiak.

Párkány Street - Parthus SE 29-68

Seres K. (12) és Hárosi N. (10) révén a hazaiak az első negyedben még tartották a lépést a Parthus csapatával, de a második negyedtől a Benyovszki P. (18)-Hajna S. (14) kettős vezette vendégek egyértelmű fölénybe kerültek és simán nyertek.

BEAC Bics - Törekvés SE 50-35

Hiába adta a mezőny legeredményesebb játékosát a csapata pontjainak több mint felét szerző Magyari B. (19/9) személyében a Törekvés szünetig szerzett 14 pontos vezetésének, továbbá elsősorban Majsai V. (15/3) kosarainak, no meg annak köszönhetően, hogy 8 kosarasa is eredményes volt, a BEAC Bics győzött, a vendégektől mindössze 4  játékos szerzett pontokat.

BEAC Budafok - Monor SE 56-35

A nyitó és a záró szakaszban egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzött jórészt Weisz-Tiba K. (18). Hujberné Mile V. (12/12) és Hetényi R. (10) vezérletével a BEAC Budafok, a monoriaktól egyedül Trikkal A. (11/3) jutott 10 pont fölé.

BEAC Bics - Parthus SE 53-50

A nyitó negyed után 8, de a záró szakasz előtt is 5 ponttal még az esélyesebb, s ezúttal Benyovszki P. (23) és Papp L. kosaraira alapozó Parthus vezetett, ám a Majsai V. (17/3)-Rátkai Zs. (16)-Lanczkor N. (11) trió vezette hazaiak egy remek, 20-12-re megnyert 4. negyeddel a maguk javára fordították a találkozót és bravúros győzelmet arattak.

Párkány Street - Monor SE 45-56

Hiába került ki a mezőny legeredményesebb játékosa Farkas G. (22/3) személyében a hazai csapatból, a Párkány Street csapatából egyedül ő jutott 10 pont fölé, így az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását az elsősorban Radványi R. (16/6) és Trikkal A. (15/3) pontjaiban bízó Monor nyerte meg az alsóházi rangadót.

Ezüst Rókák - Józsefvárosi KC 55-58

Az 1. negyedet 5 ponttal még a Partiné Szilágyi G. (16), Turnár I. és Ujváry J. (12-12) eredményességére építő csapat nyerte, de a folytatásban, ha szűken is, de Brixel M. (20/12). Májusi E. (18/6) és Mahmoud S. (10) vezérletével a JKC nyerte a negyedeket, és a végül a hazaiak fölé kerekedett a végig szoros, kiélezett találkozón.

BEAC Budafok - Törekvés SE 79-50

Minden negyedet megnyerve győzte le az igen jó dobóformát kifogó Hujberné Mile V. (21/21), továbbá Siska-Izsák J. (13/3) és Hetényi R. (10) vezérletével biztosan a BEAC Budafok a nagyészt Magyari B. (20/3) és Széplaki M. (16) ponterősségében bízó Törekvés csapatát.

Ezüst Rókák . Monor SE 63-44

3 és 7 pont közötti különbséggel minden negyedet megnyerve diadalmaskodott a Paróczi K. (15/9)-Turnár I. (15)-Ujváry J. (13) trió vezette Ezüst Rókák együttese az elsősorban Trikkal A. (16/3) és Radványi R. (10/6) találataira támaszkodó Monor ellen.

Parthus SE - Józsefvárosi KC 79-48

Az első 3 negyedben Benyovszki P. (27). Papp Í. (22/12) és Papp L. (13/6) eredményességére építve, kézben tartva a játék irányítását nyerte meg simán a dobogóra hajtó csapatok rangadóját a Parthus a tartalékosan Mahmoud S. (16), Perei V. (14/3) és Brixel M. (13/12) pontjaiban bízó JKC ellen.

B-csoport:
Külker SC - Csepel-Bontó 75-39

Minden negyedet megnyerve verte Kutrik D. (17/3). Szabó B. (15/3). és Herczeg M. (12) vezérletével simán a Külker a csepeli csapatot. A vendégek legjobb dobója Szabó A. (9/6) volt.

Kék Rókák - BEAC Senior 66-31

A hazaiak - akiktől végül Sárosi J. bizonyult a legeredményesebbnek 9 ponttal - csupán a 2. negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a főként Darnót A. (18/3) és Szammer A.(16) ponterősségére építő Kék Rókák csapatának.

BEAC Senior - BEAC BLSE 31-46

Ha szorosan is, de minden negyedet megnyerve győzte le Kiss D. (15) és Tilkné Zám E. (10/3) vezérletével végül 15 ponttal a BLSE a házi rangadón a BEAC Senior csapatát. A 2 nappal korábban is meccset játszó hazai csapat legjobb dobói Gáspár Z. (6/6) és Nagyné Fogas I. (6) voltak.

Külker SC - Százhalombattai KSE 86-28

Végig nagy fölényben játszva győzte le Kutrik D. (16/6), Czina-Ódry A. és Kicsis A. (14-14). Szabó B. (12) és Erdődi M. (11) kosaraira alapozva simán a Külker a tartalékos Százhalombattát. A vendégek legeredményesebb játékosa Soltész V. volt 9 ponttal.

BEAC Muff - Csepel-Bontó 90-22

Végig egyoldalú mérkőzésen győzte le elsősorban Sipos M. (37/15), Sipos-Nagy B. (23/6) és Szűcs-Balogh R. (10/3) pontjaiban bízó BEAC Muff a nagyrészt Bencsó M. (9/6) és Rohodi J. (9) találataira támaszkodó csepeli csapatot.

Kék Rókák - Regi Waldorf U23 141-17

Végig nagy fölényben játszva verte Horváth Zs. (33), Szammer A. (26). Darnót AS. és Varga D. (24-24) és Glavinics A. (22) ponterős játékával könnyedén a Kék Rókák a Waldorf csapatát. A vendégek legeredményesebb játékosa Zágoni K. (9/3) volt.

BEAC Senior - BEAC Muff 28-79

A hazaiak - akiktől Nagyné Fogas I. bizonyult a legjobb dobónak 8 ponttal - csak a 2. negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a Sipos-Nagy B. és Sipos M. (20/6-20/6), Soós E. (12/3). Angyal R. (12) és Fekete K. (10) kosaraira alapozó BEAC Muff csapatának.

Regi Waldorf U23 - BEAC BLSE 25-116

A végig egyoldalú mérkőzést simán nyerte a Papp B. (36)-Kiss D.- Vitéz L. (30-30) trió  tagjainak találataira támaszkodó BLSE, hazai részről Barta Z. bizonyult a legeredményesebb játékosnak 6 ponttal.

Százhalombattai KSE - Kék Rókák 62-67

Hiába került ki Katona B. (29/3) személyében a mezőny legeredményesebb játékosa a hazai csapatból, rajta kívül a vendéglátóktól csak Tarnai K. (10/3) ért el kétszámjegyű pontot, így a csapatként "több lábon álló" vendégek Szammer A. (20), Darnót A. (15), Herendi Zs. (12/12) és Pfandler Cs. (12) vezérletével meg tudták nyerni a színvonalas, végig szoros összecsapást.

BEAC BLSE - Kék Rókák 42-61

A 26-9-re megnyert 2. negyednek, továbbá elsősorban Glavinics A. (16/12) és Pfandler Cs. (14) kosarainak köszönhetően győzte le a Kék Rókák csapata a BLSE együttesét. Hazai részről Kiss D. (8) bizonyult a legeredményesebb játékosnak.

BEAC Muff - Külker SC 54-82

A szünetig szerzett közel 30 pontos előnyére, továbbá Szabó B. (21/6), Székely-Horváth Zs. (17/12), Kutrik D. (13/3), Czina-Ódry A. (12/6) és Monoki-Bandi B. (10/6) eredményességére építve nyerte simán a rangadót a Külker a nagyrészt Sándorfi R. (16/3), Sipos M. (15/12) és Sipos-Nagy B. (10/6) pontjaiban bízó BEAC-Muff otthonában.

Regi Waldorf U23 - BEAC Senior 4-122

Végig nagy fölényben játszva győzte le Nagyné Fogas I. (25/3). Szigetiné Egyedi B. (24), Hidas A. (21) és Márta B. (20) ponterős játékával a BEAC Senior a Waldorf csapatát. A hazaiaktól Czakó D. és Vízy P. (2-2) volt eredményes.

Regi Waldorf U23 - Csepel Bontó 22-149

Kaltenecker E. (42/3) és Kardos K. (34) ponterősségében bízva a csepeli hölgyek fölényes győzelmet arattak, a hazaiak legeredményesebb játékosa Zágoni K (9/3) volt.

Kék Rókák - Csepel Bontó 73-40

A két középső szakaszban Pfandler Cs. (28), Glavinics A. (14/12) és Darnót A. (13/3) vezérletével nagy fölényben játszott, és simán nyert a Kék Rókák csapata a csepeliek ellen. A vendégektől egyedül Kaltenecker E. (14/3) jutott 10 pont fölé.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!