Budapest, regionális kiemelt: A Budafok is bejelentkezett

Több igen szoros, kiélezett összecsapást is játszottak 2019 végén a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban.

Az év végén többek között a címvédő Dunaharaszti, valamint a Kiss Lenke KA elleni rangadót idegenben megnyerve a Budafok is "bejelentkezett" a bajnoki címre. A címvédő a másik "trónkövetelő", a MAFC-Martos otthonában javított. Az élen 2-2 vereséggel áll a Martos - Budafok - Józsefváros trió, de a három éllovas sarkában ott lohol a Kiss Lenke KA és a címvédő DMTK.

Budafok - Toldy Vízivárosi Hódok 87-45
Egységes csapatjátéka, a páros negyedekben mutatott "lehengerlő" támadójátéka, valamint leginkább Szijj Norbert (15/3), Szenteleki László (12/3), Wigand Tamás (12) és Vízi Balázs (10/6) eredményessége révén aratott több mint 40 pontos győzelmet a Budafok a Christian Govor (13/9) és Tóth Szabolcs (11/6) vezette Vízivárosiak ellen.

Kőbánya Oldboys - SzPA HSE U23 107-86
A valóságos kosáresőt, közel 200 pontot hozó találkozón 3 negyedet megnyerve, egyet pedig döntetlenre adva aratott Szemán Gábor (23), File Lajos (22/9), Tápai Zsolt (15/3), Aranyi János (14), Burján Pál (13/6) és Hoffmann Ákos (12) vezérletével 21 pontos győzelmet a Kőbánya az SzPA a Fodor Bálint (20/9)-Mogyorósi Bálint (14/3)-Mlinárcsik Izsák (12/6) trió vezette fiataljai ellen.

Budai Space Jam - BLF KK 67-50
Bár a csapata pontjainak több, mint felét szerző Simon Kristófot (34/12) eléggé magára hagyták társai, ponterőssége révén a hazaiak a két középső negyedben összesen 20 pontot verve az elsősorban Kocsis Olivér (12) és Tóth Attila (10) pontjaira hagyatkozó BLF-re összességében biztosan nyertek.

DMTK Haraszti Sasok - Budafok 70-80
A 3. negyed végéig szoros, kiegyenlített találkozón a záró etap elején bemutatott 9-2-es rohamnak, valamint leginkább Buday Levente (20/12), Marossy Gergely (17/6), Wigand T. (12) és Verbényi Kálmán (10) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a Budafok a Székely László (19)-Kelemen Kristóf (17/6)-Debreceni Gergő (17) trió vezette címvédő otthonában.

Öreg Kaszások - Kiss Lenke KA 67-69
A szinte végig fej-fej mellett haladó két gárda összecsapását a záró etap közepén bemutatott 10-1-es rohamra, valamint főleg Gaál Bence (15) és Gilberto Matsimbe (14) találataira építve nyerte meg a KLKA a nagyrészt Mészáros Áron (24/3) és Ghyczy Dénes (17/9) ponterős játékára támaszkodó Öreg Kaszások otthonában.

Kiss Lenke KA - Budafok 64-68
Fordulatos, izgalmas találkozón az elsősorban G. Matsimbe (19) és Borsodi Máté (12) pontjaira hagyatkozó hazaiak a hajrában ugyan ledolgozták a záró etap előtti 6 pontos hátrányukat, ám erre a Verbényi K. (17/3)-Szenteleki L. (14)-Szijj N. (12/3) trió vezette vendég budafokiak egy 7-0-lal felelve eldöntötték a maguk javára a rangadót.

Józsefvárosi KC - NKE SE 77-48
Minden negyedet megnyerve, különösen a két középső etapban mutatott jó játéknak, s elsősorban Reszeli Soós Gábor (22/3), Petar Marics (18/6), Major Botond (13) és Solymosi Tamás (12/3) eredményességének köszönhetően mért közel 30 pontos verést a Józsefváros az NKE csapatára. A vendégektől Ribánszky Miklós (9) volt a legjobb pontszerző.

MAFC-Martos - DMTK Haraszti Sasok  84-88
A várakozásnak megfelelően fordulatos, izgalmas volt a címvédőnek és az egyik legfőbb kihívójának összecsapása, amelynek első félidejében Székely L. (25), Bocsárdi Gábor (16), Kelemen K. (13/3) és Major Előd (10) kosaraira alapozva 11 pontos előnyt szerzett a vendég címvédő. A Csernák Ádám (23/6)-Graf András (17)-Ágoston László (15/9)-Vitályos Attila (13/9)-Kénesi Weberzdorfer Szabolcs (12) "ötösfogat húzta" hazaiak parádés 3. etapot produkálva fordítottak, s még úgy 2 és fél perccel a befejezés előtt is vezettek. Ekkor azonban a címvédő Dunaharaszti egy 6-2-vel visszaszerezte a vezetést, s már nem is adta ki a kezéből, s megnyerte a remek rangadót.

Student SE - Budafok 55-60
A végig kiegyenlített, szoros találkozó félidejében még a Pálfy Máté (16/6)-Bognár Márton (13/6) kettős vezette hazai csapat állt jobban, 2 ponttal. Térfélcsere után a vendég gárda játéka pontosabbá vált, fordított, és Verbényi K. (17), Szenteleki L. (12), valamint Vízi B. (11) vezérletével a Budafok megnyerte a találkozót.

NKE SE - Toldy Vízivárosi Hódok 63-41
Az első negyed után még 1 ponttal az főként Tóth Sz. (13/3) és Réger Tamás (10/3) pontjaira támaszkodó vendég vízivárosi együttes vezetett, ám a folytatásban a hazaiak átvették az irányítást, és elsősorban Ribánszky M. (16), valamint Szabadi Szilveszter (14) eredményessége révén simán nyerték a tavalyi év utolsó találkozóját.

SzPA HSE U23 - Budai Space Jam 95-79
Kosarakban gazdag, látványos, összesen 19 hárompontos kosarat hozó összecsapással indult a 2020-as év, amelyen három negyedet szűken, a harmadikat pedig 10 ponttal megnyerve diadalmaskodtak Oláh Krisztián (23/18), Mogyorósi B. (22/3), Csányi Kristóf (19) és Fodor B. (14) vezérletével az SzPA fiataljai a Simon K. (29/3)-Vígh Barnabás (12/12)-Zimon Péter (12)-Kenyeres Ákos (10/6) kvartett vezette Budai Space Jam ellen.

A bajnokság állása ezen a linken található.