Budapest-bajnokság: a Tripladupla dupla diadala

Jól "kapta el" a rajtot a Budai Tripladupla együttese a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C csoportjában - egy küzdelmes meccsen kivívott idegenbeli sikerrel, majd egy magabiztos hazai diadallal kezdte az évadot.

Ziccer KS - ÁSE Nemecsek 86-55

A 2. negyedet leszámítva főként Bakk Richárd (19/3), Polgári Bence (13/3) és Bandúr Ádám (10) révén a hazaiak irányítva a játékot biztosan győzték le a feladathoz Bóné Gergely (22/6), Barsi Zoltán (12) és Kincses Sándor (10) vezérletével csak a 2. negyedben felnövő ÁSE Nemecsek együttesét.

A mérkőzés adatai:

HSE - BLF KK 65-55

A 16-7-re megnyert 2. negyednek, továbbá nagyrészt Siklós Bence (14/3), Schneider Mihály (13), Holp Nándor (11) és Fazekas István (10) találatainak köszönhetően győzte le a HSE a Böröcz Balázs (12/9)-Major Gergely (12)-Marusinecz Marcell (10/3) trió vezette BLF csapatát.

Budai Bikák - Budai Tripladupla 46-54

Három negyedet szorosan megnyerve, egyet - jelesül a negyediket - pedig döntetlenre adva nyerte meg Mayer Márk (20/6), valamint Csordás Marcell (9/3) vezérletével az Újpesten rendezett küzdelmes "budai derbit" a Tripladupla, az igazi vezér nélkül játszó Bikák legeredményesebb játékosa a 8 pontig jutó Forrai Miklós volt.

Hobbi SK - Budai Bikák 37-61

Csak a 3. negyedben játszott igazán jól a főként Ujhelyi Gyula (12/12) és Balogh Gábor (10/6) pontjaira építő hazai együttes, így a Bikák együttese Lakos Tamás (18), Bárány Csaba (16/12) és Parkánszki Soma (9/3) vezérletével biztosan győzött.

E5vös NGRK - Álló Farkasok 110-39

A vendégek Eren Üstünkaya (16/12) és Vlajk Ádám (11) jóvoltából csupán az első percekben voltak egyenrangú ellenfelei az E5vös csapatának, amely elsősorban Kerényi Dániel (38), Koncsár Balázs (23/9), Iklódi Zsolt (18) és Brandt Balázs (17/6) ponterősségének köszönhetően a nyitó szakasz hajrájától nagy fölényben játszva végül több, mint 70 ponttal győzött.

Budai Tripladupla - Párkány Street 88-44

Minden negyedet megnyerve aratott sima, magabiztos győzelmet Csordás M. (19/9), Németh Dániel (12/3), valamint Halász Péter és Zalai Dániel (12-12) vezérletével a Tripladupla a jórészt Szűts László (17) és Horváth Zoltán (13) kosaraira támaszkodó Párkány Street ellen.