Budapest-bajnokság: Két idegenbeli sikerrel kezdett a Cap City

Elkezdődtek a küzdelmek a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában. A Cap City Crew jól kapta el a rajtot, két idegenbeli sikerrel indított.

SzPA HSE Legends - Gödi SE 80-36

A Szilágyi Áron (27/12)-Köves Gedeon (20)-Icha Milán (11) trió vezette hazaiak lényegében a 25-1-re megnyert első negyeddel eldöntötték a mérkőzést, a vendégek Horváth Csongor (8/3) vezetésével szünet után tudták kiegyenlítetté tenni a játékot.

A mérkőzés adatai:

Albatrosz - Iparterv 66-55

Az első félidőben jobban, pontosabban kosarazó Albatrosz Bak Tamás (19/6), Simon Péter (17) és Gulyás Dávid (9/3) vezérletével 14 pontos előnyt szerzett szünetre. A második félidőre a vendégek dr. Kisvárdai Gábor (17), Lukács Dániel (14) és Juhász András (11/6) jóvoltából ugyan feljavultak, s meg is nyerték a szünet utáni periódust, de a hazai győzelmet nem tudták kétségessé tenni.

7+SC - Cap City Crew 48-55

Egy negyed után 17-4-re vezetett a Takács Attila (17/3), Pfneiszli Csongor (10/6), Varga József (9/9) és Varga Dániel (9/3) találataira támaszkodó vendégcsapat, ám a záró etap előtt 3 ponttal már a Nagy Péter (24/9)-Herczeg Barnabás (12) kettős vezette hazai együttes állt jobban. A záró szakaszt azonban egy 17-2-es 7 perccel indítva a Cap City és a maga javára fordította a találkozót.

TFSE Senior - X-Debrecen 59-66

Bár csupán egyetlen szakaszt nyert meg Hegedűs Gergő (16), Valner Kristóf (10/9), Baranyi Kristóf (10), Papp Mátyás (9) és Vámosi Boldizsár (8) vezérletével a vendégcsapat, ám a 22-8-cal "behúzott" nyitó etap elegendőnek bizonyult a győzelemhez a főként Pethő Zoltán (16/3), valamint Faragó Tamás és Schulek Dávid (8-8) kosaraira alapozó TF Senior otthonában.

Budai Vasököl - BEAC Kobak 70-46

A Hedry Zsolt (14/6) és Valuska László (9) találataira támaszkodó vendégek az első félidőben még egyenrangú ellenfelei voltak a hazaiaknak, de szünet után már egyértelműen a Nagy Attila (18/6)-Schwarczinger Csaba (15/3)-Hegyi Kristóf (11) trió vezette "Vasöklűek" akarata érvényesült.

Budafok B - Cap City Crew 68-87

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében Molnár Róbert (36/27), Takács A. (22/6) és Pfneiszli Cs. (11/9) ponterős játéka révén 26 ponttal vezettek a vendégek. A második félidő a Sára Attila (16), Papp Balázs (11), valamint Laukó Péter és dr. Detrich Ádám (10-10) eredményességére építő hazai gárdáé volt, ám a korábbi nagy hátrány miatt a budafokiak nem tudták  igazán szorossá tenni a mérkőzést.

Gödi SE - TFSE Senior 61-80

A vendégek Pethő Z. (22/18), Nagy Roland (14/3), Kondor József (12) és Buda Gergely (11) vezérletével szünetig 23 pontos előnyt szerezve diadalmaskodtak a Horváth Cs. (20/6), Aranyi Tamás (13) és Vadon Tamás (10/6) pontjaira alapozó gödiek otthonában.