Budapest-bajnokság, regionális kiemelt: Újoncbravúrok, hosszabbítás

Jól kezdtek az újoncok a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban: a SOTE a Student, a QPAC pedig a DMTK Haraszti Sasok csapatát győzte le. Egy hosszabbításos csata is jelezte, hogy kiegyenlített, kiélezett összecsapások várhatók a ligában: az SzPA HSE a MAFC Martost győzte le "túlórában".

DMTK Haraszti Sasok - Budafok U20 81-71

A fordulatos mérkőzés szünetében 3 ponttal még a Balogh Márton (22/15)-Schinogl Márton (17/9)-Dormán Miklós (11/9) trió vezette budafoki fiatalok álltak jobban, de a szünet után pontosabban kosarazó Dunaharaszti Kelemen Kristóf (19/6), Meleghegyi Balázs (16) és Major Előd (15/3) vezérletével ellenfele fölé kerekedett.

A mérkőzés adatai:

QPAC - DMTK HarasztI Sasok 73-69

Az egy nappal a budafoki fiatalok legyőzése után újra pályára lépő Haraszti Sasok csapata meglehetősen szárnyaszegett volt az első félidőben, így az egységes csapatmunkára, valamint főleg Kovács Balázs (15/3), Vámosi Filip (10/3),  Kiss Marcell (9/3) és Hyross László (9) kosaraira építő újonc QPAC szünetre 18 pontos előnyt szerzett. Térfélcsere után magára talált a DMTK, és elsősorban Kelemen K. (22/9), Székely László (18), valamint Major E.. (10/3) jóvoltából a 3. negyed végére ledolgozta tetemes hátrányát. Az izgalmas záró etapban váltva vezettek a felek, a végjátékban a hazaiak voltak a pontosabbak, így győzelemmel debütáltak a bajnokságban.

SzPA HSE U23 - MAFC Martos 92-84 h.u.

A magas színvonalú, fordulatos összecsapás szünetében 7 pontos előnye volt a Bartus Gergely (25/12)-Graf András (20)-Szűcs Imre (16)-Katona Ádám (11)-Mindler István (10/3) ötösfogat által "húzott" vendég Martosnak. A 3. negyed egyértelműen a Tulkán Máté (25/15), Fodor Bállint (21/6).  Oláh Krisztián (14/6) és Csányi Kristóf (10) vezette hazaiaké volt, akik fordítottak, s 4 pontos előnnyel várhatták a 4. negyedet. Ebben volt már 7 pontos előnye is a vendég Martosnak, ám a végén büntetőkkel a hazaiak hosszabbításra mentették a találkozót. A ráadást a lélektani előnyben lévő SzPA két triplával indította, s végül 8 ponttal győzött.

Kőbánya Oldboys - Budafok 64-82

Szünetig 13 pontos előnyt szerzett a nagyrészt Busai Levente (22), Marossy Gergely (17/3), Vizi Balázs (14) és Benyovszky Balázs (11/3) eredményességére építő Budafok. Szünet után összekapta magát a Kőbánya, amely Sulák Péter (15/9), Makay Dániel (14) és Szemán Gábor (13) vezetésével 10 ponttal nyerve a 3. etapot szorossá tette a találkozót. Ezzel azonban a hazaiak ellőtték puskaporukat, a záró szakaszban újítani tudott, s végül biztosan győzött a Budafok.

SOTE- Student SE 87-81

Bár csupán egyetlen negyedet nyert meg a hazai együttes, ám a 26-11-re "behúzott" 3. szakasz, valamint Tom Schirer (28/9), Jankó Árpád (27/3), Podt Mátyás (16) és Molnár Dániel (15) ponterőssége elég volt a győzelemhez a Bognár Kristóf (20/9), Selmeczi János (16/6), valamint Bognár Márton és Gyetvai Péter (16-16) találataira támaszkodó Student ellen.