Budapesti férfi kiemelt: Az újonc "elkapta" a címvédőt

Nagy meglepetéssel kezdődött a regionális kiemelt férfi Budapest-bajnokság: a Kiss Lenke KA csapata győzni tudott a címvédő DMTK otthonában.

Nagy meglepetéssel kezdődött a regionális kiemelt férfi Budapest-bajnokság: az újonc Kiss Lenke KA csapata győzni tudott a címvédő DMTK Haraszti Sasok otthonában. A folytatásban a Dunaharaszti rátalált a "győzelmi útra". Jól kezdett a Józsefváros és Budafok.

Józsefvárosi KC - Kőbánya Oldboys 75-64
Három negyed után 8 ponttal még a Szemán Gábor (21), File Lajos (16/12), Sulák Péter (11/6) és Makay Dániel (11) találataira építő vendég Kőbánya vezetett, ám a záró etapot 28-9-re nyerve fordított a Bencze Kevin (17/6),  Horváth Zsolt (14), Dudás Soma (13/9) és Reszeli Soós Gábor (11/3) vezette Józsefváros.

MAFC-Martos - Budai Space Jam 84-60
Remek kezdéssel, minden negyedet megnyerve aratott Hensch Norbert (20), Jászay Miklós (18/3) és Mindler István (12/3) vezérletével magabiztos győzelmet a Martos az elsősorban Simon Kristóf és Zimon Péter (11/3-11/3), valamint Novák Tamás (10) pontjaira alapozó Budai Space Jam ellen.

DMTK Haraszti Sasok - Kiss Lenke KA 64-69
Nem úgy indult, hogy az újonc "elkapja" a címvédőt, egy negyed után 22-11-re vezetett a Kelemen Kristóf (23/9)-Székely László (14/9)-Schweigohffer Balázs (14) hármasfogat "húzta" vendéglátók, de a KLKA később fokozatosan magára talált, a két középső etapban kiegyenlítetté tette a játékot, majd óriásit hajrázva, 26-9-re megnyerve a záró etapot Bene Tamás (11), Zeve Szabolcs (10/6) és Gilberto Matsimbe (9) vezérletével úgy nyerte meg a találkozót, hogy mind a 11 pályára lépő játékosa eredményes volt.

Student SE - Öreg Kaszások 74-43
A Student SE szünetig 23 pontos előnyt szerezve dr. Ambrusz Ákos (15), Bognár Dániel (14) és Bognár Kristóf (10) vezérletével 20 perc alatt eldöntötte a találkozót az ellen az Öreg Kaszások ellen, amelyből egyedül Németh Zsolt (13/9) jutott 10 pont fölé.

Hidegkúti KK - Budafok 57-78
Minden negyedet - igaz a két középsőt  csak 1-1-ponttal - megnyerve diadalmaskodtak Takács Péter (16), Szijj Norbert (13/6), Szenteleki László (10/6) és Buday Levente (10/3) eredményes játékára építve a vendég budafokiak a Péter Zsolt (19)-Varga Ákos (10/3) duó vezette Hidegkút otthonában.

Toldy Vízivárosi Hódok - MAFC-Martos 68-100

Kőbánya Oldboys - Kiss Lenke KA 90-75
Szünetben 63-29-re vezetve aratott a Tápay Zsolt (31/24)-Makay D. (19)-File L. (14/6)-Hoffmann Ákos (10) kvartett vezette Kőbánya biztos győzelmet a szünet után elsősorban G. Matsimbe (13/3), Fülöp Gergő (10/6), Borsodi Máté (10/3) és Bene T, (10) jóvoltából hátrányát jelentősen csökkentő, a nyitó fordulóban a bajnokot "elkapó" KLKA ellen.

SzPA HSE U23 - DMTK Haraszti Sasok 63-75
Az első három negyedben a remek dobóformát kifogó Haris Róbert (30/24), valamint Kelemen Kristóf és Varga Máté (10/3-10/3) vezetésével a címvédő DMTK kézben tartva a játék irányítását nyert a Mogyorósi Bálint (23/3) és Fodor Bálint (13/3) vezette SzPA-fiatalok otthonában.

Budai Space Jam - Józsefvárosi KC 64-88
Minden negyedet megnyerve, a második 10 percben nyomasztó fölényben játszva aratott Bokor Zoltán (29/12), Horváth Zsolt (27/3), Pintér Ákos (11/3) és Szőke Ferenc (11) vezérletével biztos győzelmet a Józsefváros a Simon Kristóf (26/12)-Vígh Barnabás (11/9)-Buró Gergely (11/3) trió vezette Budai Space Jam otthonában.

Öreg Kaszások - BLF KK 70-67
A végig szoros, kiélezett összecsapáson a csapatként több lábon álló, a Németh Zsolt (25/15), Berényi Balázs (11), Ghyczy Dénes (10/6) és Mészáros Áron (10) eredményességére építő hazaiak a végjátékban egy 5-0-la fordították a maguk javára a mérkőzést a Szép Ákos (25)-Szentpáli-Gavallér Csaba (16/9) duó vezette BLF ellen.

Hidegkúti KK - Student SE 52-68
Pálfy Máté (15/9) és Bognár Dániel (12), Bognár Kristóf (9/3) és dr. Ambrusz Ákos (9) vezérletével a Student az első félidőben eldöntve az összecsapást győzte le a Hegyi András (14), Kiss Dániel és Nitsch Gergely (10-10), valamint Glavatity Dánes (9/3) találataira építő Hidegkút együttesét.

Budafok - NKE SE 76-65
Az első negyedet még "elvitte" a Szabadi Szilveszter és Petheő Gergely (13-13), Ribánszky Miklós (12), valamint Fülöp Levente (11/3) eredményességére építő NKE, ám a második szakasztól pontosabban játszott a Budafok, amely a Szenteleki László (17/9)-Wigand Tamás (13)-Marossy Gergely (12/6)-Vízi Balázs (11) kvartett vezetésével ellenfele fölé kerekedett.

SzPA HSE U23 - Öreg Kaszások 88-73
A vendégek Németh Zs. (22/12), Ghyczy D. (16/12) és Vadász Ákos (14) kosaraira alapozva egy félidőn át tudták tartani a lépést az SzPA fiataljaival, szünet után a hazaiak Mogyorósi B. (31/15), Fodor B. (20), Oláh Krisztián (12/6) és Mlinárcsik Izsák (10/6) vezérletével magukhoz ragadták az irányítást az SzPA fiataljai, akik végül 15 ponttal nyertek.

Kiss Lenke KA - Budai Space Jam 72-69
Csupán egyetlen szakaszt nyert meg a G. Matsimbe (16/3)-Borsodi Márton (12/3)-Borsodi Máté (10/6) trió vezette hazai gárda, ám az, hogy a KLKA egy 23-2-vel "átrohant" a Simon K. (28/3) és Fülöp Dávid (16) ponterősségére építve szünetben még 13 ponttal vezető Budai Space Jam csapatán, valamint az izgalmas végjátékban "elővezetett" fordítást, s győzelmet érő 6-0-s roham  elég volt az izgalmas, fordulatos összecsapás megnyeréséhez a vendéglátóknak.

DMTK Haraszti Sasok - Kőbánya Oldboys 93-75
Minden negyedet megnyerve győzte le Kelemen K. (22/6), Székely L. (17), Haris R. (12/6), Törőcsik Marcell (11/9) és Bege László (10/6) vezérletével a címvédő a nagyrészt Szemán G. (17/3), Burján Pál (16/6), Makay D. (15/3) és Zódor Norbert (10/3) eredményességére építő kőbányai együttest.