Budapesti Senior: "Bekezdett" a bajnok Powear

"Repülőrajtot" vett a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban a három biztos győzelemmel indító címvédő Powear TNT.

"Repülőrajtot" vett a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban a három biztos győzelemmel indító címvédő Powear TNT, de a Bontó, valamint az ezüstérmes Külkert "elkapó Kisbojtár együttese is jól kezdett.

BEAC Öregfiúk - Bontó KK 71-72
Félidőben 7 ponttal a második etapban 5 triplát "bevágó" Nagyfi László (21), Erős Csaba (17/6), Bozóki Csaba (11/9) és Cziffra Csaba (10/3) vezette vendég Bontó állt jobban, de a 3. etapban fordítani tudott az elsősorban Kovács Attila (19), Judik Béla (13) és Fischer Tamás (10/6) találataira építő hazaiak. A záró etapot 9-2-vel kezdve ismét ellépett a Bontó, de a hajrában erre egy 9-1-gyel felelve az utolsó percben fordítani tudott a BEAC-Öregfiúk csapata. A Bontó egyenlített, s a mérkőzés végül időntúli büntetőkkel dőlt el: Cziffra a másodikat értékesítette, így a Bontó nyerte a színvonalas, izgalmas találkozót.

BKG DSE Senior B - BKG DSE Senior A 59-97
A szigetszentmiklósi "házi rangadót" Szatmári Ákos (25/3), Dukay Gergely (21/9), Gaál Imre (15/9), Szabó Tamás (13/3) és Varga Árpád (12) vezérletével 20 perc alatt eldöntötte a szünetben 50-15-re vezető A-jelű alakulat. A második félidőben a B-jelű gárda elsősorban Nagyjános Péter (23/3) és Rózsa Viktor (19) jóvoltából kiegyenlítetté tette a játékot, de az egyoldalú első félidő után simán győzött az A-csapat.

Powear TNT - Chemol 84-48
Minden negyedet megnyerve aratott magabiztos győzelmet a Nagy Tamás (16)-Darnai Zoltán (15/3)-Domián Zsolt (12)-Balogh Ádám (10) kvartett vezette címvédő Powear a nagyrészt Barta Sándor (17/9) és Csizmadia Attila (13) találataira építő Chemol ellen.

BEAC Öregfiúk - Powear TNT 56-72
Az első negyedet még 5 ponttal "elvitte" elsősorban Kovács A. és Zilahy Zoltán (12-12), valamint Sándor Gábor (10) eredményes játékára építve a BEAC Öregfiúk csapata, ám félidőben 6 ponttal már a második szakasz közepén a Balogh Levente (21)-Balogh Á. (15/6)-Ruppert Tamás (14) trió vezérletével egy 10-1-et "repesztő" bajnok Powear. A záró etap közepéig tartották 5 és 10 pont közötti előnyüket a vendégek, akik ekkor egy 13-3-mal végképp "lerázva" magukról vendéglátóikat nyerték meg a mérkőzést.

Chemol - Kisbojtár 46-53
Az első etap után 14-4-re vezetett elsősorban Ludányi Balázs (22/12) és Mészáros Nándor (9/3) eredményességére építve a vendég Kisbojtár, ám a félidő hajrájában fordított a Barta S. (15/6)-Mokos Dániel (11) kettős vezette Chemol, mégis 3 pontos vendég vezetéssel vonultak pihenőre a felek. A második félidő valódi üldözőversenyt hozott, a 3. negyed végén 1, a hajrában pedig 4 pontra jött föl a Chemol, de a kritikus helyzetekben rendre újítani tudó vendégek nyerték.

BKG DSE Senior B - Külker SC 60-86
Minden negyedet megnyerve, a páros szakaszokban egyértelműen fölényben játszva aratott Spáth Csaba (24/9), Sipos András (15), Tóth Sándor (13/9) és Buzás Sándor (11) vezérletével a Külker a Nagyjános P. (25/6), Stamler Ádám (12) és Rózsa V. (10) kosaraira alapozó BKG B otthonában.

Külker - Kisbojtár 67-76
Bár a második negyed közepén még a Tóth S. (28/6)-Spáth Cs. (17/3)-Misek Csaba (10) trió vezette házigazda Külkernek volt 9 pontos előnye, a folytatásban nagyot változott a játék képe, szünetig 2 pontra feljött, a fordulás után pedig igen hatékony támadójátékkal kirukkolva elsősorban Ludányi B. (28/3) és Mészáros N. (20/3) ponterős játéka révén fordított és nyert a Kisbojtár.

Bontó KK - Unitef Céh 66-61
A 20-11-re megnyert első negyedre, valamint jórészt Nagyfi L. (29/3) és Erős Cs. (16/3) ponterősségére alapozva győzte le a Bontó a dr. Torma Péter (15/3), Csuka Attila (14/6), Gyurácz-Németh Iván (14) és Katona Sándor (12) kosaraira építő, szívósan küzdő Unitef együttesét.

Powear TNT - BKG DSE Senior B 100-48
Minden negyedet megnyerve, szünet után nyomasztó fölényben játszva Saáry Csaba (19/6), Gaál Roland (19/3), Balogh L. (16), Balogh Á. (15/6), Márton Antal (12) és Nagy T. (11) eredményes játéka révén a címvédő Poewar simán verte a Rózsa V. (12)-Nagyjános P. (11/9) kettős vezette BKG B csapatát.

Kisbojtár - BKG DSE Senior A 66-53
Ha szorosan is, de minden negyedet megnyerve - volt, amelyet 1, akadt, amelyet 6 ponttal - győzte le dr. Kamondi Szilárd (18/9),
Kárpáti Tamás (13), valamint Ludányi B. és Sebesi Csaba (10-10) vezérletével a Kisbojtár a Szabó T. (12/3)-Szatmári Á. (11/3) kettős vezette BKG A együttesét.