Drámai fordulatok az év végén

Igen érdekesen és izgalmasan alakulatnak az események a tavalyi év végén a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban.

Igen érdekesen és izgalmasan alakulatnak az események a tavalyi év végén a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban: elveszítette veretlenségét a két, makulátlan mérlegét a legtovább őrző együttes, a Kisbojtár és a címvédő Powear. Előbbi ráadásul nem is a pályán maradt alul, hanem mert nem tudott kiállni, utóbbi pedig rangadót veszített az év végének a nagy nyertese, az élre ugró Külker otthonában.

Külker SC - BKG DSE Senior A 78-51
Minden negyedet megnyerve, a nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszva győzte le biztosan Kecskés Péter (21/3), Spáth Csaba (16), Buzás Sándor (13/3) és Tóth Sándor (13) vezérletével a Külker a Szatmári Ákos (16/6)-Gaál Imre (11/9) kettős vezette BKG A csapatát.

A Kisbojtár-Bontó KK mérkőzést 0-20-as eredménnyel jegyzőkönyvezték.

Unitef Céh - BEAC Öregfiúk 66-53
A 24-13-ra megnyert 3. negyednek, valamint Csuka Attila (21/15), dr. Torma Péter (18), Gyurácz-Németh Iván (17) és Nemes Bertalan (10) eredményességének köszönhetően győzte le az Unitef a BEAC-Öregfiúk csapatát, a vendégektől egyedül Németh Árpád (15/3) jutott 10 pont fölé.

Chemol - BKG DSE Senior B 57-50
Érdekes, fordulatos volt a nyeretlenek csatája, amelyen szünetig 6 pontos előnyt szerzett a Mokos Dániel (18)-Magyar Tamás (12)-Zádory Tibor (10) trió vezette Chemol. A 3. negyed óriási fordulatot hozott, Rózsa János (25), Kurucz Miklós (10/9) és Nagyjános Péter (10/6) kosaraival fordított a BKG B, amely még a záró etap közepén is vezetett, ám ekkor a hazaiak egy 8-0-s rohammal eldöntötték a meccset a maguk javára.

Külker SC - Powear TNT 63-42
Egységes csapatjátékkal, a páros negyedekben egyértelműen fölényben játszva vette el Spáth Cs. (14), Buzás S. (12), Kecskés P. és Tóth S. (10-10) vezérletével a Külker a címvédő Powear veretlenségét elsősorban azért, mert a bajnokcsapatból ezúttal csak Balogh Ádám (12/12) jutott 10 pont fölé.

Bontó KK - BKG DSE Senior A 64-54
A páratlan negyedekben mutatott jobb, pontosabb játékára, valamint Nagyfi László (20), Erős Csaba (16) és Török Béla ponterősségére alapozva győzte le a Bontó a Szatmári Á, (13/6)-Dukay Gergely (10/6)-Varga Árpád (10) trió vezette BKG A együttesét.

A bajnokság állása ezen a linken tekinthető meg!