Élre "röppent" a Haraszti Sasok együttese

Továbbra is roppant kiélezett a küzdelem a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban, amelyben több rangadót is rendeztek a közelmúltban.

Továbbra is roppant kiélezett a küzdelem a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban, amelyben több rangadót is rendeztek a közelmúltban. Az egészből a DMTK Haraszti Sasok együttese jött ki a legjobban, miközben riválisai meg-megbotlottak, a Sasok csapat az élre "röppent".

Hidegkúti KK - MAFC Martos 64-102
Egységes csapatjátékkal, minden negyedet megnyerve győzött biztosan Temesvári Zsolt (21/6), Vitályos Attila (17), Mindler István (15/9), Jasper Wielling (12) és Fekete-Nagy Ádám (11) eredményes játékára építve a Martos az Alessandro Gajaschi (19/3)-Szabó Bence-Fábri Bence (12-12)-Péter Zsolt (10) kvartett vezette Hidegkút otthonában.

DMTK Haraszti Sasok - Öreg Kaszások 69-66
Az első perceket leszámítva végig a Székely László (20)-Bege Levente (11/3)-Debreceni Gergő (11) trió vezette hazai gárdánál volt az előny, de a szívósan küzdő Öreg Kaszások Vadász Ákos (19), Ghyczy Dénes (17/9) és Berényi Balázs (13) vezérletével próbált tapadni a hazaiakra. A 38. percben 10 ponttal ellépett a Haraszti Sasok együttese, de egy 8-0-lal az utolsó percre 2-re feljöttek a vendégek, ám az izgalmas csata végén a hazaiak örülhettek.

Student KSE - BLF KK A 73-82
Szünetig 16 pontos előnyt szerzett Révész Marcell és Szigeti Balázs (16-16), Szentpáli Gavallér Csaba (14), Kónyi Benjámin (11) és Szecsei Gergő vezérletével a vendég BLF. A Student elsősorban Bognár Kristóf (17/3), Bognár Márton (13/3), Szilágyi Gábor (11/3) és Selmeczi János (10/3) találatira építve parádés harmadik negyeddel 2 pontra feljött, sőt a záró etap elején a vezetést is átvette, de a hajrát a BLF bírta jobban.

NKE SE - Budafok B 62-81
Szünetben csupán 2 pont volt a Garai Gergő (25/6)-Jánosi Soma (14/6) kettős vezette hazai együttes hátránya. A második félidő egyértelműen a Budafok B csapatáé volt, amely Verbényi Kálmán (19). Szenteleki László (14/3), Takács Péter (12) és Kevin Amati (10) ponterősségére építve közel 20 pontos győzelmet aratott.

Józsefvárosi KC - Budafok A 98-70
Petrucsik Bence (22/12), Reszeli Soós Gábor (18), továbbá Bencze Loius, Biczok Gergely és Dudás Soma (12/3-12/3) eredményes játékára építve a Józsefváros minden negyedet megnyerve verte fölényesen a Nitsch Gergely (24/3)-Báder Vilmos (21/6)-Kozma Gábor (10) trió vezette budafokiakat.

BLF KK A - Öreg Kaszások 94-73
A páratlan negyedekben pontosabban játszva Szigeti B. (25), Révész M. (16), Jakab Adolf (13/3), Kónyi B. (13) és Szentpáli-G. Cs. (12) kosaraira építve a BLF biztosan verte a Pap Zoltán (21/3), Vadász Á. és Varga Tamás (14-14), Ghyczy D. (10/6) és Berényi B. (10) vezette Öreg Kaszások együttesét.

Hidegkúti KK - DMTK Haraszti Sasok 87-94
Az izgalmas, színvonalas találkozó szünetében 10 ponttal még az A. Gajaschi (29/3)-Péter Zs. (22)-Szabó B. (14)-Kiss Dániel (10/6) kvartett vezette hazai együttes állt jobban. A második félidő azonban az igen jó dobóformát kifogó Bus Milán (30/27), valamint Mohay György (21/9), Schweighoffer Balázs (11/3), továbbá Székely L. és Debreceni G. (10-10) eredményességére építő vendégeké volt. A végjátékban előbb Bus, majd Gajaschi dobott be - illetve hagyott ki - egy-egy büntetőt. Utóbbi - 1 pontos DMTK vezetésnél az elsőt hagyta ki, de az értékesített másodikkal hosszabbításra mentette a találkozót. A ráadást aztán végig "kézben tartva" a vendégek nyerték az izgalmas, színvonalas összecsapást.

Budafok A - Student SE 75-100
Szünetig 20 pont fölötti előnyt szerezve aratott Bognár M. (25), Fuchs Máté (19/3). Bognár K. (17), Pálfy Máté (16) és Tóth Bálint (12/6) vezérletével biztos győzelmet a Student a második félidőre feljavuló, Nitsch G. (17)-Nagyfi László (16/6)-Báder V. (16)-Kozma G. (10/6) kvartett vezette Budafok A ellen.

NKE SE - Józsefvárosi KC 66-71
Ellentétes félidők mérkőzésén félidőben jórészt Jánosi S. (17/6), Garai G. (14/6) és Ribánszky Miklós (12) jóvoltából 8 ponttal a hazaiak vezettek. A józsefvárosiak azonban a 21-9-re megnyert 3. negyednek, valamint főleg Gáspár Zoltán (34/9) és Szőke Ferenc (13/3) eredményességének köszönhetően fordítottak és győztek.

MAFC-Martos - Budafok B 63-72
A páratlan negyedekben jobban játszva tudott nyerni Verbényi K. (18/3), Dürr Edgár (12/12) és Szenteleki L. (11) vezérletével a Budafok B az erősen tartalékos, Hensch Norbert (21)-Vitályos A. (14/3) kettős vezette, erősen tartalékos Martos otthonában.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!