Fölényes újpesti győzelem a regionális kiemelt bajnokságban

Bár egyszer botlott a regionális kiemelt Budapest-bajnokság hajrájában az Újpest MT U23 B együttese, mivel a többi mérkőzését a bajnoki végjátékban biztosan nyerte, csupán 2 mérkőzését elveszítve nem fenyegette veszély az elsőségét a 6 vereséggel záró Dunaharaszti, valamint a 7 találkozóján alulmaradó Kőbánya csapata.

Józsefvárosi KC - NKE SE 72-69

A hullámzó, fordulatos összecsapás első negyede után 9 ponttal a csapatából egyedüliként  Petrucsik Bence (29), valamint Fagyas Szabolcs (9/6) és Major Botond (9) eredményességére építő hazai gárda vezetett, a záró etap előtt viszont már 6 ponttal a Simon Kristóf (24/15), Herczog András (12/3), dr. Horváth András (11/3) és Szántó András (10) kosaraira alapozó vendég NKE állt jobban. A záró szakaszban aztán a hazaiak új erőre kaptak, s végül megnyerték az izgalmas összecsapást.

MAFC Martos - Budafok U20 80-72

Ellentétes félidők mérkőzésén a Carlos Nasarre (15/12)-Czakó Tamás (15/3)-Graf András (12)-Ágoston László (10/6) kvartett vezette hazaiak 8-at megőriztek az első félidőben szerzett közel 20 pontos előnyükből a Szántó Levente (20), Bodorkos Richárd (15/9) és Balogh Márton (13/6) jóvoltából szünet után nagyot javuló budafoki fiatalok ellen.

NKE SE - QPAC 67-70

Végig kiélezett, szoros találkozót nyert meg csapatként "több lábon állva" Hyross László (18), Kovács Balázs (11) és Kiss Marcell (10) vezérletével a vendég QPAC az erősen "egyemberes alakulat" benyomását keltő, csapata pontjainak több, mint a felét szerző Simon K. (39/18) vezette NKE otthonában.

DMTK Haraszti Sasok - NKE SE 71-60

A páros szakaszokban nyújtott pontosabb játékának, valamint Meleghegyi Balázs (17/3), Kelemen Kristóf (15/6), Haris Róbert (14/9) és Törőcsik Marcell (9/9) eredményességének köszönhetően győzte le a DMTK a Simon K. (17), Szabadi Szilveszter (10) és Kenyeres Ákos (9/3) kosaraira alapozó NKE együttesét.

SzPA HSE U23 - QPAC 103-82

Minden negyedet megnyerve - volt, amelyet 8, de akadt, amelyet csupán 1 ponttal - győzte le 17 hárompontos kosarat szerezve elsősorban Tulkán Máté (25/21), Molnár László (24/6), Bokor Zoltán (19/12), valamint Lehoczky Simon (12) ponterős játékával az SZPA a Tóth Máté (20/15), Kovács B. (18/9), Kiss Dömötör (15/9), Hyross L. (15), Kállay Albert (10) találataira támaszkodó QPAC csapatát.

Józsefvárosi KC - DMTK Haraszti Sasok 74-84

Petrucsik B. (15/3), Kiss Máté (12/6), Ibrahim Eltuhami (12/3) és Galdan Munkh-Orgli (10) vezérletével a hazaiak három negyeden át tartották a lépést a Dunaharaszti csapatával, a záró szakaszban azonban a Haris R. (31/18)-Major Előd (18/6)-Székely László (18)-Kelemen K. (12) kvartett vezette vendégek a JKC fölé kerekedtek.

Budafok U20 - NKE SE 70-85

Fekete Béla (27/9), Merzl Domonkos (17/6) és Dormán Miklós (14/3) ponterős játéka révén az első negyedet még döntetlenre játszották a budafoki fiatalok, de a második szakasztól Simon K (25/15), Herczog A. (13), valamint Szabadi Sz. és Szántó András (12-12) kosaraira alapozva fokozatosan elhúzott, s végül 15 ponttal nyert a vendég NKE.

Újpest MT U20 B - NKE SE 87-68

Nikola Micev (21/9), Vukasin Krljkes (19/9), Pollák Árpád (13/3) és Ipacs Donát (12/6) vezérletével a páros negyedekben egyértelműen pontosabban játszva győzték le az újpesti fiatalok a meglehetősen erőltetett menetelésben lévő, ezúttal leginkább Novák Tamás (17), Simon K. (14) és Szabadi Sz. (9) kosaraira alapozó NKE együttesét.

SzPA HSE U23 - SOTE 84-65

A 3. negyed végére Mlinárcsik Izsák (22/12), Tulkán M. (19/3), Kulifai Máté (19) és Molnár L. (14/3) jóvoltából 20 pontos előnyt szerezve győzte le a SzPA a Molnár Dániel (24/3)-Fülöp Dávid (14)-Podt Mátyás (13/9) trió vezette SOTE együttesét.

NKE SE  SOTE 83-52

Simon K. (29/18) és Buró Gergely (10/6) vezérletével a páros negyedekben nagy fölényben játszva úgy győzte le simán az NKE a Jankó Árpád (25/9) és Hunka Zsombor (21) ponterős játékára építő SOTE együttesét,  hogy mind a 11 játékosa szerzett pontokat.

Kőbánya Oldboys - Újpest MT U20 B 76-53

Az első negyedet még 8 ponttal megnyerte a pontjai több, mint a felét (29) a nyitó etapban szerző, erősen tartalékos bajnokaspiráns, amelyből ezúttal egyedül Fülöp Áron (11/3) jutott 10 pont fölé. A 2. szakasztól átvette az irányítást a hazai gárda, amely a Makay Dániel (25/3)-Zódor Norbert (16)-Szemán Gábor (12) trió vezetésével biztosan győzött.

QPAC - Újpest MT U20 B 66-77

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le Marko Grkovics (23), N. Micev (21/9), Pollák Á. (15/15) és Balogh Attila (10) vezérletével a bajnokaspiráns az elsősorban Tóth M. (22/15) és Hyross F. (21) ponterős játékában bízó QPAC együttesét.

NKE SE - Kőbánya Oldboys 41-81

A szünetig megszerzett közel 30 pontos vezetésének és Makay D. (26), Tápai Zs. (23/18) és Szemán Gábor (16) eredményességének köszönhetően aratott fölényes győzelmet a Kőbánya az erősen "egyemberes" gárda benyomását keltő, a csapata pontjainak több, mint  a felét szerző Szabadi Sz. (21/3) vezette NKE otthonában.

Újpest MT U20 B - Budafok U20 103-63

A két középső negyedben nyomasztó fölényben játszva nyerte meg Pollák Á. (24/15), Balogh A. (17), N. Micev (15), V. Krkljes (12/3) és Ipacs D. (10/3) vezérletével 40 ponttal az U20-as csapatok csatáját az újpesti együttes az elsősorban Amati Kevin (14/3), Szántó L. (12) és Balogh M. (10/6) kosaraira alapozó budafoki gárda ellen.

SzPA HSE U23 - NKE SE 83-58

Az első negyedet még "elvitte" az az NKE, amelyből egyedül Vígh Barnabás (14/12) jutott 10 pont fölé, de szünetre már fordítottak, a második félidőben pedig a Kulifai M. (38/6)-Molnár L. (12)-Mlinárcsik I. (10/6) trió vezérletével nagy fölényben játszva simán nyertek az SzPA fiataljai, akik kiválóan (16/17) büntetőztek a találkozón.

Kőbánya Oldboys - Józsefvárosi KC 82-80

A szünetig Makay D. (18/3), Lázár Krisztián (18), Szemán G. (16) és Tápai Zs. (11/9) vezérletével megszerzett 9 pontos előnyéből 2-t megőrizve győzte le a Kőbánya a Petrucsik B. (17/3), Biczók Gergely (16/3), Fagyas Sz. (14/9), G. Munkh-Orgil (10) és Máté Antal (9/9) kosaraira alapozó Józsefváros csapatát.

DMTK Haraszti Sasok - Kőbánya Oldboys 83-65

A 29-6-ra megnyert első negyednek, valamint jórészt Major E. (21/3), Mohay György (14/12), Székely L. (11) és Kelemen K. (10/6) eredményességének köszönhetően nyerte biztosan a dobogóért küzdő csapatok rangadóját a Dunaharaszti a két nappal korábbi találkozó fáradalmaival pályára lépő, a Szemán G. (17)-Tápai Zs. (15/9)-Makay D. (10) trió vezette Kőbánya ellen.

QPAC - NKE SE 81-84

A rendes játékidőben csupán egyetlen negyedet nyert meg a Simon K. (24/6), Ribánszky Miklós (15), Herczog A. (11), Szabadi Sz. (10/6) és Novák T. (10) kosaraira alapozó NKE, de a 33-11-re megnyert 3. negyed elég volt a vendégeknek a hosszabbítás kiharcolásához a Hyross L. (19), Tóth M. (17/9) és Kovács B. (16/6) ponterősségében bízó QPAC otthonában. A hosszabbítást aztán az NKE bírta jobban, így megnyerte a középmezőnyt vezető együttesek rangadóját.

Újpest MT U20 B - SOTE 107-62

Az első 3 negyedben nagy fölényben játszva verte N. Micev (23/3), Pollák Á. (21/9)., Ipacs D. (15/9), Fülöp Á. (15/3) és M. Grkovics (12) vezérletével magabiztosan az Újpest a Székely Péter (26) és Molnár D. (15) kosaraira alapozó SOTE csapatát.

Újpest MT - SzPA HSE U23 97-66

Az első félidőben szerzett közel 30 pontos előnynek, valamint N. Micev (23/6), M. Grkovics (21), Balogh A. (14), Fülöp Á. (12/6), és Zeve Szabolcs eredményességének köszönhetően az újpesti fiatalok egy nappal a SOTE fölényes legyőzése után is simán verték a nagyrészt Tulkán M. (25/3) és Molnár L. (20) ponterős játékában bízó SzPA együttesét. Az Újpest ezzel a sikerével bebiztosította bajnoki elsőségét.

SOTE - NKE SE 75-90

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 13 ponttal még a Jankó Á. (35/12)-Molnár D. (23/3) kettős vezette, de mindössze 5 játékossal felálló hazai gárda állt jobban, de térfélcsere után az NKE Simon K. (16/6), Szabadi Sz. (15/3), Vígh B. (10/6), valamint Herczog A. és Radnai Rudolf (10-10) vezérletével felőrölve a hazaiakat végül 15 ponttal győzött.

SzPA HSE U23 - Kőbánya Oldboys 65-74

Színvonalas, látványos és összesen 22 hárompontos kosarat hozó mérkőzésen Tápai Zs. (27/18) és Makay D. (21/9) ponterős játékára alapozva győzött a Kőbánya a Bokor Z. (15/15)-Lehoczky S. (14/12) kettős vezette, igazán jól csak a 3. negyedben játszó SzPA otthonában.

NKE SE - Józsefvárosi KC 48-41

A páratlan negyedekben nyújtott pontosabb, jobb játékának, valamint elsősorban Szántó A (11) és Herczog A. (10) eredményességének köszönhetően győzte le küzdelmes találkozón a nagyrészt Petrucsik B. (14) és Máté A. (11/9) kosaraira alapozó Józsefvárost. Érdekesség, hogy a 2. negyedet 6-1-re (!) nyerték a vendégek.

QPAC - MAFC-Martos 74-71

A 3. negyed után 8 ponttal még az Ágoston L. (19/9), C. Nasarre (19/3), Graf A. és Vitályos Attila (11), valamint Hensch Norbert (10) találataira támaszkodó vendég Martos állt jobban, de a nagyot hajrázó hazaiak a Hyross L. (16), Kovács B. (15/6)-Vámosi Filip (13/9)-Kiss M. (12) kvartett vezérletével a 4. negyedben a maguk javára fordították a találkozót.

Újpest MT U20 B - Józsefváros KC 103-47

A Petrucsik B. (13/3)-Kiss Dániel (10/6) kettős vezette józsefvárosiak ellen már bajnokként is  végig nagy fölényben játszva,  N. Micev (25/9), M. Grkovics (24/6), Ipacs D. (16/3), Pollák Á. (13/9) és Balogh A.. (10) vezérletével  aratott közel 60 pont különbségű győzelmet az Újpest.

NKE SE - DMTK Haraszti Sasok 69-59

Ellentétes félidők mérkőzésén a Simon K. (16/9) és Szántó A. (11) vezérletével a szünetig szerzett 20 pontos előnyének felét megtartva az NKE úgy győzte le a Haris R. (19/3)-Székely L. (17)-Major E. (13/3) trió vezette Dunaharasztit, hogy mind a 10 pályára lépő játékosa szerzett pontot.

Budafok U20 - Újpest MT U20 B 41-86

A hazaiak, akik közül 9/3 pontjával Dormán M. bizonyult a legeredményesebbnek, csak a 3. negyedben tudtak felnőni a feladathoz és ellenfelükhöz, így a bajnok újpestiek elsősorban Pollák Á. (13/9), M. Grkovics (13/3) és V. Krkljes (12/3) jóvoltából biztosan győztek,

Józsefvárosi KC - Kőbánya Oldboys 42-59

Szemán G. (30) és Lázár K. (13) vezérletével a páratlan negyedekben egyértelműen pontosabban, eredményesebben játszva győzték le a kőbányaiak a Józsefvárost, a hazai gárda legjobb dobója Nitsch Gergely volt 8 ponttal.

NKE SE - MAFC Martos 58-63

Végig szoros, kiélezett találkozót nyert meg Robert Kwame (22), Graf A. (14), valamint Hensch Norbert és Jasper Wielling (10-10) vezérletével a Martos annak az NKE-nek az otthonában, amelyből egyedül Simon K. (15/9) jutott 10 pont fölé, Fülöp L., Szántó A, és Szabadi Sz. egyaránt 9/3, Szekeres Dávid pedig 9 pontig jutott.

Újpest MT U20 B - MAFC Martos 84-74

A végeredmény alapján meglepő, de tény: a M. Grkovics (20/6)-Pollák Á. (13/6)-Ipacs D. (13/3) trió vezette bajnok újpesti fiatalok csak hosszabbítás után tudták legyőzni a C. Nasarre (24/9), R. Kwame (16/3) és Graf A. (13) kosaraira alapozva a 4. negyedben 10 pontos hátrányt ledolgozó Martos csapatát. A vendégekből úgy tűnt, túl sokat kivett, hogy lefaragták hátrányukat, ugyanis a ráadást 11-1-re nyerték az újpestiek.

Kőbánya Oldboys - NKE SE 62-72

A 27-12-re megnyert 2. negyednek, valamint Simon K. (27/12), Herczog A. (11/3) és valamint Ribánszky M. (10) eredményességének köszönhetően győzött az NKE a Szemán G. (19) és Hoffmann Ákos (13) kosaraira alapozó Kőbánya otthonában.

MAFC Martos - Józsefvárosi KC 52-59

A bajnokság utolsó mérkőzését a 3. negyed végére Biczók G. (15/3), Máté A. (12/9), Reszeli-Soós Gábor (12) és Petrucsik B. (10) vezérletével összeszedett 15 pontos előnyére alapozva nyerte meg a Józsefváros a C. Nasarre (16/3)-Jászay Miklós (13/3) kettős vezette MAFC Martos otthonában.