Két rangadót is simán nyert a Józsefváros

A tavalyi "év végi hajrában" is megőrizte veretlenségét a Külker, valamint a két - a Treff és a Törekvés ellen - rangadót is magabiztosan, fölényesen megnyerő Józsefváros csapata a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában. Akadt néhány nagyon szoros, és volt pár egészen egyoldalú találkozó is az előző év végéhez közeledve a ligában.

Ferencvárosi KE - ELTE-BEAC 36-74

Minden negyedet megnyerve aratott fölényes győzelmet nagyrészt Szabó Petra (23), Horváth Mercédesz (21/9) és Fekete Fruzsina (10) eredményességére építve az ELTE -BEAC, ferencvárosi részről csak Ludányi Papp Eszter (16/3) jutott 10 pont fölé.

A mérkőzés adatai:

Parthus SE - Külker SC 58-79

A páratlan negyedekben jobban, pontosabban játszva tudott nyerni Lutche Klaudia (21/6), Ránky Réka (15), Bércziné Mihalik Katalin (13) és Szentkirályi Réka (10) kosaraira alapozva a Külker a leginkább Papp Ízisz (20/9) és Papp Lilla (10/6) találataira támaszkodó Parthus otthonában.

Treff 07 SE - Józsefváros 60-86

A két középső negyedben egyértelműen rákényszerítve akaratát aratott Májusi Eszter (29/3), Dávid Dóra (21/12), Sipos Boglárka (15) és Pusztai Sára (11/3) eredményességére építve a Józsefváros a Balogné Tolnai Kinga (18/6)-Hegyi Tekla (17/15)-Pásztor Sára (11) trió vezette Treff otthonában.

Külker SC - Ferencvárosi KE 81-46

Végig kézben tartva az irányítást aratott Erdődi Márta (23), Cseh Karolina (20), Szondi Ágnes (11) és Kárpáti Csilla (10) vezérletével fölényes győzelmet a Külker a feladathoz és ellenfeléhez elsősorban Ludányi -Papp E. (12) és Rojas-Azary Manuela (10/6) jóvoltából csupán 2. negyedben felnövő ferencvárosiak ellen.

BEAC Senior - BEAC Bics 47-63

A nyitó és a záró szakaszban egyértelműen hatékonyabban pontosabban játszva nyerte Pálmai Nóra (15) és Váits Petra (13/9) vezetésével a házi rangadót a BEAC-Bics, a vendéglátó BEAC Senior csapatából egyedül Varga Anna (13/3) jutott 10 pont fölé.

Párkány Street - Regi Waldorf U23 94-22

Végig nagy fölényben játszva győzött Farkas Gabriella (28), dr. Sipos-Onyestyák Nikoletta (24), Kállai Éva (16) és Hárosi Nikoletta (14/6) ponterős játékával a Párkány Street az erősen egyemberes csapat benyomását keltő, Nándori Nóra (18) vezette Waldorf-fiatalok ellen.

BEAC-BLSE - Parthus SE 106-54

Minden negyedet megnyerve, 100 pont fölé jutva aratott Kranjecz Zsuzsanna (22/39, Budánovics Noémi (22), Tilkné Zám Eszter (21), Kiss Diána (17) és Karlócai Daniella (12) vezetésével a Külker a Papp Í (18/9)-Hajna Sarolta-Papp L. (10-10) trió vezette Parthus csapata ellen.

Józsefvárosi KC - Törekvés SE 87-43

Az elvben rangadó jellegű mérkőzésen minden negyedet megnyerve, szünetig Dávid D. (18/9), Sipos B. (17/3), Pusztai S. (16), Kőhl Alexandra (14/6), Májusi E. (11/3) és Török Kata (11) jóvoltából 34 pontos előnyt szerezve aratott fölényes, magabiztos győzelmet a Józsefváros, a Törekvés csapatából egyedül Széplaki Márta (10) érte el a 10 pontot.

A mérkőzés adata:

Regi Waldorf - PSK Csepel 11-131

Végig nyomasztó fölényben játszva aratott elsősorban Bak Edina (28), Rohodi Anna (25/12), Rajna Zsuzsanna (21/9), Kaltenecker Eszter (19/3) és Nagy Barbara (16) ponterősségének köszönhetően a csepeli együttes, a hazai csapat legeredményesebb játékosa Fricska Zsófi volt 6 ponttal.

BEAC-Bics - Párkány Street 49-42

Az első negyedet még 7 ponttal megnyerte a jórészt Seres Katalin (11), Kállai É. (10) és Farkas G. (9/3) találataira támaszkodó tartalékos vendég Párkány Street, ám a folytatásban fokozatosan vette át az irányítást a hazai együttes, amely szünet után Rátkai Zsófia (14) és Mangliár Vanda (12/3) vezérletével már egyértelműen jobban, pontosabban játszva ellenfelénél megfordította és megnyerte a találkozót.

Törekvés SE - BEAC Senior 47-46

Az első félidő hullámzó játékot hozott, majd szünet után végig kiélezett szoros volt a mérkőzése, amelynek végén minimális különbséggel nyert a Redling Blanka (10/6), Strausz Lili (10) és Szabó Orsolya (9/3) kosaraira alapozó hazai együttes a Nagyné Fogas Ildikó (15)-Hidas Andrea (14) kettős vezette BEAC-Senior ellen.

Józsefvárosi KC - ELTE-BEAC 74-42

Az első negyedet 1 ponttal még a Budavári Katalin és Fekete F. (8-8) eredményességére építő vendég együttes nyerte, de a folytatásban Dávid D. (22/6), Sipos B. (18/6) és Májusi E. (12) vezérletével átvette a vezetést és az irányítást a Józsefváros és végül fölényes győzelmet aratott.