Lépéselőnyben a BLF B

Lépéselőnybe került a BLF B csapata a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában.

Meglepő vereséget szenvedett a középmezőny alsó felében tanyázó MVSE-től a Honvéd Zrínyi SE, s ezzel lépéselőnybe került a BLF B csapata a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában.

Szentendrei Kinizsi 7+SC 58-62
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 14 ponttal vezetett a jórészt Nagy Péter (30/6), Laposa Dávid (15/3) és Tapodi László (10) eredményességér építő vendég együttes. A 3. negyedben az ekkor remek támadójátékot nyújtó szentendreiek a Grudl-Turi Gábor (15/9)-Csicskár Dávid (11/3)-Dzsida Tamás (10/3) trió vezetésével ledolgozták hátrányukat, ám végül a kritikus, kiélezett helyzetekben pontosabb 7+ csapata győzött.

Piarista Öregfiúk - BLF KK B 54-64
Egységes csapatmunkájára, a 22-12-re megnyert első negyedére, továbbá jórészt Vígh Barnabás (12/6), Borsodi Bálint (12/3), Tóth Attila (12), Pajor Dávid (11/9) és Zeve Krisztián (10) eredményességének köszönhetően győzött a BLF B a Fazekas Mihály (12) és Fentős Bence (10) vezette Piarista Öregfiúk otthonában.

Iparterv - BLF KK B 61-70
A páros negyedekben pontosabban játszva győzött a Pajor D. (22/18)-Tóth A. (13)-Vígh B. (11/6) trió vezette BLF B a Piltmann Ákos (21), Benedek Szabolcs (12) és Juhász András (11) eredményességére építő Iparterv otthonában.

VICE KSE - BEAC Kobak 82-54
Minden negyedet megnyerve aratott Vargha Zoltán (18/3), Szőllős Szabolcs (16/3), Szobi Marcell (11/3) és Pintér Zsolt (11) vezérletével fölényes győzelmet a VICE a Hedry Zsolt (17/3)-Búzás Bálint (14/3)-Valuska László (14) trió vezette BEAC Kobak ellen.

7+SC - Színyei KC 71-58
A 27-11-re megnyert 2. negyednek, és elsősorban Nagy P. (23/6), Tapodi L. (17) és Bársony Balázs (10) ponterősségének köszönhetően győzte le a 7+ a Velimir Jovanovics (22/3), Szakonyi Gábor (15/15) és Sótonyi Gábor (13/3) vezette Színyei csapatát.

Budai Vasököl - Piarista Öregfiúk 57-72
Az első félidőben még Nagy Olivér (14/9) és Sztrakay Péter (13) vezérletével még tartotta a lépést a Budai Vasököl a vendégekkel, de szünet után a Bódis László (25/12) és Fentős B. (9/3) vezette Piarista Öregfiúk együttes elhúzott és végül 15 ponttal nyert.

Honvéd Zrínyi SE A - MVSE KSE 66-82
Meglepetés! A dobogóra aspiráló hazaiak a Tóth Bertalan (16/6)-Maráz Ádám (13/6)-Janositz Ervin (11) vezérletével három negyeden át üldözték a középmezőny alsó felébe tartozó riválisukat. A záró etapban pedig a vendég MVSE Cseh István (26/6), Horváth Barnabás (20) és Griuz Ádám (17) ponterős játékára építve "lerázta" magáról a katonacsapatot, és biztosan győzött.

Törekvés SE - Albatrosz 80-53
A Simon Péter (26/3)-Oláh Dániel (10) kettős vezette vendég Albatrosz csak a második negyedben tudott felnőni a feladathoz és az elsősorban Zsoldos Károly (28/6), Hegedűs Dániel (24/6) és Pomázi Krisztián (10) eredményességére építő Törekvés csapatához.

MVSE KSE - Iparterv 50-44
Az első három negyedet, ha szűken is, de "elvitte" a Juhász A. és Orosz Attila (13/6-13/6) találataira építő vendég Iparterv, de az MVSE a záró etapban, óriási hajrával Cseh I. (15/6) és Gruiz Á. (15/3) vezérletével maga javára fordította a találkozót.

BLF KK B - Színyei KC 78-59
A hazaiak Pajor D. (14/12), Tóth A. (13/3), Zeve K. (11) és Simon Gyula (10/3) jóvoltából szünetig 21 pontos előnyt szerezve győzték le a játékot a második félidőben Jantner László (16/3), V. Jovanovics és Tőrös Balázs (14-14), valamint Bánhegyi András (13/3) révén kiegyenlítetté tevő Színyei csapatát.

BEAC-Kobak - Szentendrei Kinizsi 63-78
A Herdy Zs. (20/3)-Lénárdt Attila (11) kettős vezette hazai együttes a három negyeden át tartotta a lépést a szentendreiekkel. A záró etapot jobban bírta a Dzsida T. (25)-Horváth Gergely-Horváth Viktor (12-12) trió eredményességére alapozó vendégek bírták jobban.

Albatrosz - VICE KSE 43-80
Minden negyedet megnyerve, különösen a két középső etapban nagy fölényben játszva egységes csapatjátékkal, Pintér Zs. (14), Szöllős Sz. (13/3), valamint Besenczki Benjámin (9/6) és Pozsegovics Péter (9/3) vezérletével simán győzött a VICE. Hazai részről egyedül Oláh D. (12) jutott 10 pont fölé.

TFSE - 7+SC 57-72
A Nagy P. (32/9)-Herczeg Barnabás (17) kettős vezette vendégek a 19-8-ra megnyert záró etapban tették biztossá győzelmüket a három negyeden át jól küzdő TF otthonában. Hazai részről egyedül Faragó Tamás (12/6) jutott 10 pont fölé.

Piaraista Öregfiúk - Törekvés SE 65-61
"Repülőrajtot" vett a Fazekas M. (15/3)-Jani Márton (15) kettős vezette hazai gárda, ám azok után, hogy egy negyed után 13 ponttal vezetett, a záró etap előtt már 1 pont hátrányban volt a főleg Zsoldos K. (28/9) és Beliczay Zsolt (11/9) eredményességére építő Törekvéssel szemben. A 4. negyed elején főleg vendég, a közepétől pedig már hazai vezetéssel haladtak fej-fej mellett a felek. A végjátékban, a kiélezett pillanatokban - bár a Törekvés tapadt a hazaiakra - a Piaristáknál mindig villant valaki, így aztán fordulatos csatában hazai siker született.

Színyei KC - MVSE KSE 77-71
Fordulatos mérkőzésen szünetben 10 ponttal vezetett az elsősorban  V. Jovanovics (30)-Bánhegyi A. (20/6)- Szaszovszky Gábor (14) trió eredményességére építő hazai gárda, de a 3. negyedben fordított Koncsag Csaba (20/6), Horváth B. (19), valamint Árva Péter és Gruiz Á. (12-12) vezette vendég együttes. Az összecsapás a záró etap közepén dőlt el, a 33. és a 36. perc között a Színyei egy 15-2-vel "lerázta" magáról üldözőit.

TFSE - BEAC-Kobak 40-55
Küzdelmes mérkőzésen az első félidőben szerzett 10 pontos előnyére, valamint Hedry Zs. (24/3) és Búzás B. (17) ponterős játékára építve tudott nyerni a BEAC-Kobak annak a TF-nek az otthonában, amelyből ezúttal egyedül Borda Szabolcs (15) jutott 10 pont fölé.

VICE KSE - Piarista Öregfiúk 59-64
Egységes csapatjátékkal kerekedett a Van der Meer Ágoston (12/3)-Kalmár Csanád (12) duó vezette Piarista Öregfiúk csapata fölé az elsősorban Pintér Zs. (13), Szabó György (10/9), Besenczki B. (9/3) és Vargha Z. (9) találataira alapozó VICE.

Szentendrei Kinizsi - Albatrosz 64-58
A 20-5-re megnyert 3. negyednek, továbbá jórészt Horváth V. (18/3), Borz Péter (14) és Grudl-T. G. (11/3) eredményességének köszönhetően győzték le a szentendreiek a Simon P. (16)-Holtai András (15/15)-Oláh D. (13/3) trió vezette Albatrosz csapatát.

Törekvés SE - Honvéd Zrínyi SE A 61-80
Az egységes csapatjátékot nyújtó vendégek Gál Márkó (16/12), Maráz Á. (13/9), Maráz András (12/3), Börönte Bence (12) és Janositz E. (10) eredményessége révén már az első félidőben eldöntve a mérkőzést, magabiztos győzelmet aratott a Zsoldos K. (22/6)-Hegedűs D. (15/3)-Rubóczky György (11/3) trió vezette Törekvés otthonában.

MVSE KSE - BLF KK B 68-94
Az első félidőben még a tartotta a lépést Koncsag Cs. (24/12)-Cseh I. (22/3)-Király Csaba (10) trió vezette MVSE az éllovassal, de a második félidő egyértelműen a Borsodi Bálint (22/12)-Zeve K. (19)-Vígh B. (16/)-Tomahatsch Béla (11/3) kvartett vezette BLF B-é volt.

Iparterv - Budai Vasököl 69-57
A pontosabban kosarazó Iparterv a Horváth Dániel (23/3)-Juhász A. (16/6)-Piltmann Á. (15) trió vezérletével múlta felül az elsősorban Nagy O. (19/3) és Hegyi Kristóf (11) találataira alapozó Budai Vasököl csapatát.

Albatrosz - TFSE 93-79
Kosarakban gazdag találkozón a 3. negyedet leszámítva a Gulyás Dávid (22/9)-Oláh D. (21/3)-Kiss Sándor (14)-Kása Dániel (13/6) kvartett vezette hazaiak kézben tartva a mérkőzést győzték le a Borda Sz. és Kondor József (18-18) és Schulek Csaba (12) eredményes játékára építő TF együttesét.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!