Nincs már nyeretlen a férfi D-csoportban

Tovább menetel a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság élén az újfent 100 pont fölé jutó Pénzügyőr, s üldözői közül újabb meccset nyert a Budai Mind1 és a Treff 07. Két győzelemmel feljött a középmezőnybe a Regi Waldorf U23-as alakulata. Alsóházi rangadót nyert a Kölcsey Hősei együttese a Superheroes ellen, így nincs már nyeretlen csapat a csoportban.

Honvéd Zrínyi SE B - Regi Waldorf U23 51-54

Egységes csapatmunkával, Vágó Zsombor (14/3), Bekő Balázs (14), Varga Balázs (12/6) és Gát Mihály (12/3) vezérletével szünetig megszerzett 9 pontos előnyéből 3-at megtartva győzték le a Regi Waldorf fiataljai az elsősorban Köves Tamás (13) és Gabos Áron (12)  eredményességére építve nagyot hajrázó Zrínyi B csapatát.

Regi Waldorf U23 - Treff 07 SE 58-62

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 8 ponttal még a Kincses Csongor (24/6)-Bekő B. (15/6)-Gát M. (9/3) trió vezette hazaiak álltak jobban 8 ponttal. Szünet után átvette a játék irányítását a Treff, amely a remek, 20-10-re megnyert 4. negyednek, valamint leginkább Matinka Péter (19/15), Sipos Gábor (15), Bartha Henrik (10/6) és Veres István (10/3) kosarainak köszönhetően a maga javára fordította a találkozót.

Kölcsey Hősei - Superheroes 58-48

A "hősök harcában" az alsóházi rangadón első félidőben Turi Márton (26/9), Kassai Dániel (12/3) és Francis Prescott (11/6) kosaraira alapozva 13 pontos előnyt szerzett a Kölcsey. Szünet után Madarász Gábor (10) és Koller Marcell (9/9) vezérletével ugyan a "szuperhősök" kiegyenlítetté tették a játékot, de a hazai győzelmet nem tudta kétségessé tenni.

Pénzügyőr SE - BKG Príma Bp. 106-50

Bár Székely Tamás (18), Alp Pekin (16/3) és Papp Ádám (10) jóvoltából a páratlan negyedekben egyenrangú ellenfél volt a BKG, a páros szakaszokban nyomasztó fölényben játszott a Tálos András (28/24)-Kollár Zsombor (20/15)-Fülöp Gergő (20/6)-Tárnok Róbert (20)-Balogh Ákos (11/3) ötösfogat "húzta" Pénzügyőr, így újabb nagy különbségű győzelmet aratott.

Superheroes - Regi Waldorf U23 56-60

Félidőben 3 ponttal még a Madarász G. (14)-Tonk Dávid (9/3)-Kardos Márk (9) trió tagjainak találataira támaszkodó hazai csapat vezetett, de a szünet után pontosabban kosarazó Waldorf-fiúk Bekő B. (20/9), Kincses Cs. (14/3) és Gát M. (11/3) vezérletével fordítottak, s újabb győzelmet arattak.

Kölcsey Hősei - Budai Mind1 53-73

F. Prescott, valamint Klötzl Ferenc (10) jóvoltából a hazaiak az első félidőben még tartották a lépést a Budai Mind1 együttesével, térfélcsere után viszont magához ragadta a játék irányítását és Dira Ferenc (17/6), Német Tamás (15), Kovács Miklós, valamint Kováts Máté (10-10) kosaraira alapozva végül kerek 20 ponttal győzött a vendég együttes.

Eötvös Halak - Superheroes 50-46

A küzdelmes mérkőzés első félidejében a Fövényi Zsombor (23/15) és Zoboki Ábel (14) ponterős játékára építő hazaiak 9 pontos előnyt szereztek. Szünet után feljavult a Superheroes játéka, a vendégek Kardos M. (13), Pálóczi Péter (10) és Tóth Kristóf (9/3) révén szorossá tették a találkozót, de végül hazai siker született.