Nincs már veretlen a senioroknál

Érdekes eseményekkel kezdődött a 2024-es esztendő a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban, amelyben több rangadót is játszottak az év elején. A tavalyi évet veretlenül záró BKG Senior két rangadót elveszítve kezdte az évet, egyik legyőzője, a Külker pedig a másik veretlen gárdát, a Bontó Senior csapatát is megfosztotta makulátlan mérlegétől. Jelenleg három együttes, az Albatrosz a Bontó és a Külker áll 1-1, a BKG és az Eldorádó pedig 2-2 vereséggel, úgyhogy izgalmas tavasz várható a ligában.

Unitef Céh - Eldorádó Senior 42.60

A 24-8-ra megnyert 2. negyednek, továbbá elsősorban Tóth P. (12), Rósa L. (11/3) és Rósa Z. (10/6) kosarainak köszönhetően győzte le az Eldorádó a nagyrészt dr. Torma P. (19) és Nemes B. (13) pontjaiban bízó Unitefet.

A mérkőzés adatai:

Terézvárosi BC - Kisbojtár 61-54

Az első negyedben szerzett 12 pontos vezetésére, továbbá Mándoky Zs. (24), V. Delgado (18/3) és Szabó Zs. (10) eredményességére építve győzte le a Terézváros a Lelkes J. (16)-Mészáros N. (14/6) kettős vezette Kisbojtár együttesét.

BKG Senior - Külker SC 54-83

Minden negyedet megnyerve aratott Kecskés P. (24/3), Buzás S. (21) és Spáth Cs. (10) vezérletével a Külker a magát az első negyedben még jól tartó BKG. Hazai részről egyedül Dukay G. (11/3) jutott 10 pont fölé.

JKC Cuvée - BEAC István Öregfiúk 68-55

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve diadalmaskodott Hack A. (12/12), Reizer F. (12/6), P. Olmos (12) és Bükki V. (10) kosaraira alapozva az alsóházi rangadón a JKC Cuvée a csere nélkül felállva Danóczy R. és Molnár L. (13/9-13/9) és Kozák G. (12) révén szívósan, jól küzdő BEAC István Öregfiúk együttese ellen.

Kisbojtár - Unitef Céh 50-41

Félidőben 6 ponttal még az az Unitef vezetett, amelyből végül csak dr. Torma P. (14) ért el kétszámjegyű pontot. Térfélcsere után fölénybe került és fordított a Lelkes J. (17)-Mészáros N. (12)-dr. Kamondi Sz. (11/3) trió vezette Kisbojtár.

Albatrosz - BKG Senior 73-37

Minden negyedet megnyerve győzött a dobogóért küzdő csapatok rangadóján nagyrészt Simon T. (27/3), Bak T. (14/6) és Orbán V. (10) eredményességére építve az Albatrosz, a BKG legjobb dobója Szatmári Á. volt 9/3 ponttal.

Eldorádó Senior - Terézvárosi BC 69-61

A 22-10-re megnyert nyitó negyednek, továbbá nagyrészt Sütő K. (19), Szeles P. (12/9), Bogár B. (9/9) és Tóth P. (9/3) kosarainak köszönhetően győzte le az Eldorádó a leginkább Mándoky Zs. (16), V. Delgado (12/3), Mándoky B. (11/3) és Szabó Zs. (11) találataira támaszkodó Terézvárost.

BKG Senior - JKC Cuvée 80-43

A mindössze 6 játékossal felálló vendégek P. Olmos (14) és dr. Tóth D. (11/6) jóvoltából a 2. negyed közepéig tartották a lépést a BKG gárdájával. Ezt követően hazaiak Szatmári Á, (21/3) és Dukay G. (12/6) vezérletével fokozatosan elhúztak, és úgy arattak fölényes győzelmet, hogy 12 pályára lépő játékosuk közül 11 is kosarat szerzett.

Külker SC - Bontó Senior 85-69

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyére, továbbá nagyrészt Buzás S. (20/6), Spáth Cs. (17/3), Kecskés P. (14), KIss P. (12/3) és Zilahy Z. (12) eredményességére építve fosztotta meg veretlenségétől a játékot szünet után Barcsa L. (18/3), Nagyfi L. (15) és Balog Gy. (11) révén kiegyenlítetté tevő Bontó együttesét.

Unitef Céh - Terézvárosi BC 44-49

A küzdelmes találkozó szünetében 7 ponttal még a nagyrészt dr. Torma P. (14) és Nemes B. (12) pontjaiba bízó Unitef állt jobban, de térfélcsere után a főként Mándoky Zs. (22) és Hafner G. (11) találataira támaszkodó Terézváros a maga javára fordította a találkozót.

Kisbojtár - Eldorádó Senior 42-70

Minden negyedet megnyerve aratott Papp A. (15/9), Tóth P. (13/9) és Rósa Z. (10/6) vezérletével fölényes győzelmet az Eldorádó a Mészáros N. (15/9)-Komondi Sz. (10/6) kettős vezette Kisbojtár otthonában.

Bontó Senior - Albatrosz 81-58

Három negyedet megnyerve, a másodikat pedig döntetlenre adva nyerte meg váratlanul simán Nagyfi L. (18), Mező D. (15) és Barcsa L. (14) eredményességére építve a rangadót a Bontó a nagyrészt Kiss S. (16/6), Oláh D. (13/3), továbbá Simon P. és Benkó D. (10-10) találataira támaszkodó, tartalékos Albatrosz ellen.

Terézvárosi BC - JKC Cuvée 42-80

Hiába került ki Mándoky Zs. (21) személyében a mezőny legeredményesebb játékosa a tartalékos hazai gárdából, a terézvárosiaktól rajta kívül csak V. Delgado (12/3) jutott 10 pont fölé, így a csapatként "több lábon álló" Cuvée főként Hack A. (20/18), Zsolnai Sz. (18), Reizer F. (17/9) és Villányi G. (11/6) kosaraira alapozva minden negyedet megnyerve váratlanul sima győzelmet aratott.

BKG Senior - Kisbojtár 62-59

Ahogy a szünetben, úgy a 3. negyed után is 11 ponttal vezetett az elsősorban Szatmári Á. (12/3), Dukay G. (10/6) és Nagy G. (10) találataira támaszkodó BKG Senior. A záró szakaszban nagy hajrába kezdett a Kisbojtár, amely Borostyán B. (17), Mészáros N. (12/3) és Nagy B. (10/6) révén szorossá és izgalmassá tette a végjátékot, de fordítani nem tudott.

Külker SC - BEAC István Öregfiúk 92-49

Minden negyedet megnyerve, a 2. félidőben már nyomasztó fölényben játszva győzte le Spáth Cs. (19/3, Buzás S. (15/12). Ocskovszki Á. (14/6), Kecskés P. (12) és Gáll Cs. (10) vezérletével biztosan a Külker a BEAC István Öregfiúk együttesét. A vendégektől csak Molnár L. (10/6) ért el kétszámjegyű pontot, Ottmár T. 9/9 Danóczy R. és Ölveti M. 9/3-9/3 pontot dobott.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!