Női B: Izgalmas, kiélezett bajnokság várható

Meglepetésekkel kezdődött a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportja.

Az első hetek eredményei alapján igen kiélezett, kiegyensúlyozott küzdelem várható a ligában, amelyben az első 3-4 hét után csupán egyetlen együttes, a BEAC-Bics maradt veretlen.

BEAC Dzsoni Angyalai - BEAC-Bics 48-55
Csapatként a pontszerzés terheit jobban megosztva győzött a Böröcz Anita (12), Sziráki Edit (11) és Rátkai Zsófia (10) vezérletével a Bics a mezőny messze legeredményesebb játékosát adó, de társai által ebben kissé magára hagyott Gruber Nikolett (22/9) vezette "angyalok" otthonában.

Törekvés SE - REGI Waldorf 114-12
Az eredményből látszik, hogy a Harangi Barbara (27)-Szabó Blanka (15/9)-Ferenczi Lívia (15) trió vezette haza együttes végig nagy fölényben játszva aratott több, mint 100 pont különbségű győzelmet. A vendégektől Orlai Boglárka bizonyult a legeredményesebbnek a maga 6 pontjával.

BEAC Senior - Józsefvárosi KC 60-76
Szünetig 20 pont fölötti előnyt  szerezve aratott Dávid Dóra (19/9), Májusi Eszter (18/3), Sipos Boglárka (14/3) és Török Kata (12) vezérletével a Józsefváros a második félidőre feljavuló, elsősorban Nagyné Fogas Ildikó (26/6) és Éliásné Iliás Eszter (16) eredményességére építő BEAC Senior otthonában.

Külker SC - BEAC M 66-72
Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Szűcs Zsanett (20)-Budavári Katalin (15/3)-Griffiths Emese-Vitéz Luca (10-10) kvartett vezette fiatal játékosok alkotta újonc BEAC M, ám a 27-11-re "elvitt" 3. etap elég volt neki a győzelemhez a Herczeg Mónika (23), Erdődi Márta (16) és Bardi Krisztina (14/6) ponterős játékára alapozó Külker otthonában.

BEAC-BLSE B - Pénzügyőr SE 63-49
Három negyedet 1-2, a harmadik 10 percet pedig 9 ponttal megnyerve győzte le Kiss Diána (21), Kranjecz Zsuzsanna (17) és Budánovics Noémi (10) vezérletével a "BBB" a Zemlényi Dóra (19/6) és Erőss Viktória (9/6) vezette Pénzügyőrt.

BEAC Dzsoni Angyalai - BEAC Senior 50-65
A 19-7-re megnyert első negyednek, valamint  nagyrészt Nagyné Fogas I. (19), Varga Anna (16), Éliásné Iliás E. (13) és Hidas Andrea eredményességének köszönhetően nyert a BEAC Senior, a vendéglátó Angyalok közül egyedül Németh Fanni (10) érte el a 10 pontot.

Pénzügyőr SE - PSK Csepel 63-37
Herjeczki Patrícia (19/6), Jambrik Barbara (16), Zemlényi D. (13) és Kriller Panna (12) eredményessége révén a Pénzügyőr minden negyedet megnyerve győzte le a csepeli hölgyeket, akik közül egyedül Rajna Zsuzsanna (14) jutott 10 pont fölé.

BEAC-Bics - BEAC-BLSE B 59-43
Az ellentétes félidőket hozó mérkőzés szünetében 10 ponttal még a Kranjecz Zs. (10)-Kiss D. (9) duó vezette vendégcsapat állt jobban, de a második félidő egyértelműen a Deák Dóra (16/12)-Sziráki Edit (10) kettős vezette hazai együttesé volt, amely a záró etapra teljesen felőrölve ellenfele ellenállását aratott végül meglepő, de megérdemelt győzelmet.

Józsefvárosi KK - Kinizsi NKK 69-33
A nyitó etapban (29-3) a Sipos B. (24/6)-Dávid D. (15/3) kettős vezette józsefvárosiak "átrohanva" a vendégeken biztos győzelmet arattak, a vendégek legeredményesebb játékosa Nagy Beatrix (8/6) volt.

BEAC M - Regi Waldorf 109-12
Budavári K. (18), Szilágyi Hanna (14), valamint Griffiths. E., Szabó Petra és Vadász Adél (12-12) vezérletével a hazaiak végig nagy fölényben játszva győztek, a vendégek legeredményesebb játékosa Orlai B. (6) volt.

Törekvés SE - BEAC M 70-66
Három negyed után 15 pontos előnye volt az elsősorban  Stelczer Virág (15)-Harangi B. (13) kettős vezette Törekvésnek. A záró etapot 13-0-s 4 perccel indítva 2 pontra feljött  Molnár Zsófia (19)-Budavári K. (12)-Szűcs Zs. (11) trió vezette BEAC M, de az izgalmas hajrában a kritikus pillanatokban a hazaiak rendre újítani tudtak, így megnyerték az érdekes, színvonalas találkozót.

REGI Waldorf - Treff 07 SE 30-102
Bognár Piros (10) vezérletével a páratlan negyedekben jól helytálltak a hazaiak, ám az elsősorban Glacz Ágnes (31), Hegyi Tekla (22) és Györki Darinka (18) ponterősségére építő vendégek sima győzelmét nem tudták kétségessé tenni.

Külker SC - Józsefvárosi KC 57-39
Az első három negyedben egyértelműen kézben tartva a játék irányítását aratott magabiztos győzelmet Herczeg M. (17), Szentkirályi Réka (14) és Erdődi M. (10) vezérletével a Külker a tartalékos Józsefváros ellen. A vendégektől egyedül Török K. (15) jutott 10 pont fölé.

PSK Csepel - BEAC Bics 40-45
A végig szoros, kiélezett találkozón hiába "adta" Rohodi Anna (18) személyében messze a mezőny legeredményesebb játékosát a hazai együttes - s volt Rohodi Júlia (10) személyében egy "szárnysegédje", a csapatként egységesebb BEAC Bics Deák D. (9/3), Mangliár Vanda (9), valamint Rátkai Zs. és Veres Orsolya (8-8) vezérletével egy 6-0-s hajrával megnyerte a küzdelmes összecsapást.

Reáltanoda - Pénzügyőr SE 29-71
Minden negyedet megnyerve, a páratlan szakaszokban nagy fölényben játszva aratott győzelmet Jambrik B. (23/3), Herjeczki P. (17/3) és Zemlényi D. (10) vezérletével a Pénzügyőr annak a Reáltanoda csapatának az otthonában, amelyből egyedül Kiss Márta (14) jutott 10 pont fölé.

Kinizsi NKK - BEAC-Dzsoni Angyalai 62-48
Három negyedet megnyerve, egyet pedig döntetlenre adva győzött Nagy Beatrix (21/15) és Farkas Gabriella (11) és Hárosi Nikoletta (9) eredményességére építve a Kinizsi a Keszy-Harmath Eszter (12), Grúber N. (9/6) és Németh F. (9) vezette "angyalok" ellen.