Női B: Józsefváros, Külker: "kéz a kézben" az élen

A Józsefváros a BEAC-BLSE csapata elleni rangadót simán, a Külker a Törekvés ellenit nagy küzdelemben nyerte meg. A két győztes amellett, hogy veretlen maradt, megerősítette vezető pozícióját a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában. A BEAC-BLSE ráadásul az ELTE-EBAC, a Törekvés pedig a PSK Csepel ellen is "botlott", így a Józsefváros és a Külker ellépett a mezőnytől, izgalmasnak ígérkezik a két veretlen együttes február1-én rendezendő rangadója. Az "alsóbb régiókban" a Párkány Street szünetben még 20 pontos hátrányban volt a Parthus csapata ellen, de a második félidőben a maga javára tudta fordítani a mérkőzést.

ELTE-BEAC - Törekvés SE 58-60

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Redling Blanka (18/6), Szabó Orsolya (17) és Szabó Alexandra (13/3) eredményességére építő vendég Törekvés, de a 25-6-ra megnyert nyitó etap elég volt neki a győzelemhez a folytatásban nagyrészt Horváth Mercédesz (21/6) és Griffiths Emese (16) ponterős játékával fokozatosan csökkentő, és a mérkőzést a végére szorossá tevő ELTE-BEAC otthonában.

A mérkőzés adatai:

PSK Csepel - BEAC Bics 66-63

3 negyed után 3 ponttal még a Veres Orsolya (16/3)-Pálmai Nóra (14) kettős vezette vendégek álltak jobban, ám a záró szakaszban pontosabban játszva a maguk javára fordították a találkozót a Rohodi Anna (23/9), Rajna Zsuzsanna (20/6) és Rohodi Júlia (1) kosaraira alapozó csepeli hölgyek.

Párkány Street - BEAC Senior 35-48

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 5 ponttal még az elsősorban dr. Sipos Onyestyák Nikoletta (10) és Seres Katalin (9) találataira támaszkodó, ám mindössze 5 játékossal felálló hazai együttes vezetett. Szünet után azonban Nagyné Fogas Ildikó (12), Hidas Andrea (8/3) és Gáspár Zita (8) vezérletével előbb a játék irányítását, majd a vezetést is átvette BEAC Senior, amely a második félidőben 10 ponton tartva fokozatosan fáradó ellenfelét végül 13 ponttal győzött.

Parthus SE - Regi Waldorf U23 116-29

A második negyedtől nyomasztó fölényben játszva aratott elsősorban Papp Ízisz (36/12), Papp Lilla (28/6), Szilassy Margaréta (17) kosaraival közel 90 pontos győzelmet a Parthus az erősen "egyemberes csapat" benyomását keltő, Nándori Nóra (25/6) vezette Waldorf-fiatalok ellen.

Ferencvárosi KE - BEAC-BLSE 38-105

Az elsősorban Puskás Ágnes és Bánszky Zita (7/3-7/3) találataira támaszkodó ferencvárosiak az első percekben még tartották a lépést a vendégekkel, de a nyitó etap második felétől Budánovics Noémi (26), továbbá Kranjecz Zsuzsanna és Kiss Diána (20-20), valamint Tilkné Zám Eszter (18) és Brauner Gyöngyi (12) jóvoltából nagy fölényben játszott, és végül közel 70 ponttal nyert a BLSE.

ELTE-BEAC - Külker SC 52-71

Az első félidőben szerzett közel 20 pontos vezetésének, valamint nagyrész Erdődi Márta (20), Szentkirályi Réka (9), továbbá Cseh Karolina, Rónaszéki Szilvia és Szondi Ágnes (8-8) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a Külker a Jepure Blanka (12)-Griffiths E. (10/6)-Horváth M. (10) trió vezette ELTE-BEAC otthonában.

BEAC-Bics - Parthus SE 65-73

Három negyed után 12 ponttal még Rátkai Zsófia (14), Veres O. (12), Kajtár Bianka (11/3) és Pálmai N. (10) jóvoltából a hazai együttes vezetett, ám a 4. negyedben "parádézott" a Papp Í. (26/9) és Papp L. (18/3) ponterős játékára építő Parthus, amely 27-7-re nyerve a 4. negyedet a maga javára fordította a találkozót.

Regi Waldorf U23 - Ferencvárosi KE 29-78

A nyeretlen csapatok csatájának első félidejében még hellyel-közzel tartották a lépést a mindössze 5 játékossal felálló és újfent erősen egyemberes társulat benyomást keltő a hazaiak - akiknél a pontok több mint két harmadát Nándori N. (21) jegyezte - a ferencvárosi hölgyekkel. Szünet után azonban nagy fölénybe kerültek a vendégek, akik Ludányi Papp Eszter (21), Hőnich Manuéla (12), Gégény Eszter (11/9) és Rojas-Azary Manuela (11/3) vezérletével magabiztos, közel 50 pontos győzelmet arattak.

Józsefvárosi KE - BEAC-BLSE 73-39

A vártnál jóval egyoldalúbb játékot hozott a rangadó, amelyen a Dávid Dóra (21/9)-Májusi Eszter (18)-Sipos Boglárka (17/3)-Török Kata (13) kvartett vezetésével minden negyedet arattak megnyerve fölényes győzelmet a józsefvárosiak a nagyrészt Kranjecz Zs. (12) és Ujváry Judit (10) találataira támaszkodó BLSE ellen.

PSK Csepel - Párkány Street 44-56

Az első negyedet 1 ponttal még megnyerték a Rohodi Anna (13/3) és Rajna Zsuzsanna (11/9) kosaraira alapozó csepeli hölgyek, ám a folytatásban elsősorban Brixel Mónika (19/12) és Farkas Gabriella (13) jóvoltából átvette az irányítást a vendég Párkány Street, és a két középső szakaszban egyértelműen jobban, pontosabban kosarazva 12 pontos győzelmet aratott.

Parthus SE - BEAC-Senior 73-60

A "lehengerlő" támadójátékkal 29-13-ra megnyert 3. negyednek, valamint leginkább Papp Í (39/9) remeklésének és elsősorban Papp L. (966) és Hajna Sarolta (9) "segédpontjainak" köszönhetően győzte le a Parthus a Nagyné Fogas Ildikó (20), Elesné Iliás Eszter (19) és Lőrincz Andrea (10) kosaraira alapozó BEAC Senior együttesét.

Külker SC - Törekvés SE 55-50

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett rangadón diadalmaskodott a Külker a 16-11-re megnyert 3. negyedének, valamint elsősorban Erdődi M. (16) és Kárpáti Csilla (14/3) eredményességének köszönhetően a nagyrészt Széplaki Márta (15), valamint Szabó A. és Vajai Virág (12/6-12/6) találataira támaszkodó Törekvés ellen.

BEAC-BLSE - ELTE-BEAC 46-47

Végig kiegyenlített, szoros "házi rangadót" nyert meg némi meglepetésre Duday Luca (10/3), Griffiths E. (9), valamint Budavári Katalin és Fekete Fruzsina (8-8) vezérletével az ELTE-BEAC a Budánovics N. - Kiss D. (14-14) kettős vezette, több kulcsjátékosát nélkülöző BLSE ellen.

Törekvés SE - PSK Csepel 42-62

A csepeli hölgyek Rajna Zs. (23/15), Bak Edina (14/3) és Bencsó Mária (11/3) vezérletével a 3. negyedet leszámítva kézben tartva a játék irányítását arattak meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet a nagyrészt Redling B. (14/6) és Széplaki M. (10) találataira támaszkodó Törekvés otthonában.

Párkány Street - Parthus SE 60-58

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében Papp Í. (19/3) és Kalmár Eszter (18/6) ponterős játéka révén kerek 20 ponttal vezetett a vendég Parthus. Fordulás után nagyot fordult a játék képe, feljavult a Párkány Street védekezése, és támadásban is pontosabbakká váltak a hazaiak, akik remek szünet utáni játékukra, valamint elsősorban Farkas G. (15), Brixel M. (12/3) és Kállai Éva (12) kosaraira alapozva a maguk javára fordították a találkozót.