Női Budapest B-csoport: Több sima, egy izgalmas

Jó néhány elég sima, igen egyoldalú, nagy különbséggel végződő találkozóval, valamint egy izgalmas, fordulatos összecsapással kezdődtek a küzdelmek a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában.

BEAC-BLSE -Regi Waldorf U23 101-23

A vendéglátók végig nagy fölényben játszva győzték le Kranjecz Zsuzsa (19), Tilkné Zám Eszter (16), Kiss Diána (15), Dely Szilvia (14), Ujváry Judit (11) és Szuchy Márta (10) vezérletével a Waldorf fiataljait, akiktől egyedül Nándori Nóra (10) érte el a 10 pontot.

Regi Waldorf U23 - PSK Csepel 7-100

A hazai csapat összes pontját Nándori N. (7/3) szerezte, a csepeli hölgyek Rohodi Júlia (23), Rajna Zsuzsanna (22), Rohodi Anna (15/3), Vörös Zoé (15) és Dunavölgyi Blanka (10) ponterős játéka révén könnyedén nyertek.

Kölcsey Kincsei - Józsefvárosi KC 11-121

A vendég Józsefváros jelentős részben Sipos Boglárka (24), Török Kata (22), Dávid Dóra (18), Májusi Eszter (15), valamint László Szilvia és Jessica Sykes (12-12) kosaraira építve fölényes győzelmet aratott. A hazai csapat legeredményesebb játékosa Zsoldos Bernadett volt 5 ponttal.

BEAC-Bics - BEAC-BLSE 34-68

Minden negyedt megnyerve aratott magabiztos győzelmet a Kiss D. (17)-Budánovics Noémi (12)-Karlócai Daniella (10) trió vezette BLSE, hazai részről Váits Petra (9) bizonyult a legjobb pontszerzőnek.

Józsefvárosi KC - Kinizsi NKK 54-35

Remekül kezdett, egy negyed után még hét ponttal vezetett a pontjai több, mint felét ebben a játékrészben szerző Kinizsi, amelynek legponterősebb játékosa Perei Vivien (9/6) volt. A hazaiak László Sz. (13/3) és Sipos B. (10/6) vezérletével a második negyedtől átvették az irányítást és a harmadik etapban ellenfelüket két ponton tartva, végül biztosan győztek.

Kinizsi NKK - BEAC Dzsoni Angyalai 59-54

Félidőben két ponttal még a jórészt Németh Fanni (19/9), Köves Adél (9/6) és Grúber Nikolett (8/6) találataira támaszkodó "angyali alakulat" vezetett, ám a Kinizsi a 19-9-re megnyert harmadik negyednek, továbbá Perei V. (20), Brixel Mónika (17) és Farkas Gabriella (11) eredményességének köszönhetően végül megnyerte a fordulatos, izgalmas találkozót. A hazai sikerben azért annak is volt némi szerepe, hogy a vendégek igen gyengén (5/17, 29,4%) dobták a büntetőket.