Női Budapest-bajnokság: a TFSE és a BEAC Muff karácsonyozhat az élen

Egyetlen csapat, a "generációk rangadóját" a Külker ellen simán nyerő TFSE marad veretlen év végére a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság mezőnyében. A TF ezzel természetesen vezeti az A-csoportot a Külker valamint a Kék Rókák együttese várja még dobogós pozícióból az új esztendőt. A B-csoportban nincs már makulátlan mérlegű, azaz veretlen együttes, itt a Józsefváros BEAC-os "szendvicsben" áll a 2. helyen az éllovas BEAC Muff és a 3. helyen tanyázó BEAC-Budafok között.

A-csoport:
BEAC Senior - Törekvés SE 56-64

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben 12 ponttal még a nagyrészt Élesné Iliás E. (20), Nagyné Fogas I. (12) és Sárosi J. (10) eredményességére építő BEAC Senior vezetett, de a Vajai V. (20/12). Széplaki M. (14), Szabó O. (12/6) és Strbik Zs. (12) jóvoltából már a 3. negyedben fordítottak, s nyertek.

A mérkőzés adatai:

Treff 07 SE - Külker SC 40-64

Az első félidőben Pásztor S. (16) és Hegyi T. (13/9) vezérletével a hazaiak még tartották a lépést a Külkerrel, de szünet után a Herczeg M. (21) és Erdődi M. (18) ponterős játékával elhúztak, s végül biztosan győztek a vendégek.

TFSE - Csepel-Bontó 91-38

Végig nagy fölényben játszva aratott elsősorban Hegedűs-Ő. Gy. (19/9), Molnárné Ruttner R. (13), Ruttner Zs. (12/6) és Sipos M. (10/3) vezérletével fölényes győzelmet a TF a Rajna Zs. (13/6)-Rohodi A. (10/6) kettős vezette csepeliek ellen.

Regi Waldorf U23 - BKG Príma Szigetszentmiklós 17-62

A hazaiak - akik közül a legeredményesebb Szél M. volt 6 ponttal - a 2. negyedben ugyan felnőttek a feladathoz és ellenfelükhöz, de a mérkőzés többi szakaszában Gyulász A. (16), Gyulász F. (14) és Molnár D. (10) jóvoltából egyértelmű fölényben játszva biztosan győzött a BKG.

Kék Rókák - Parthus SE 67-52

A 23-6-ra megnyert 1.negyedre, valamint elsősorban Darnót A. (21/3) és Glavinics A. (10/6) kosaraira alapozva győzte le a Kék Rókák a nagyrészt Papp Í. (18/9) és Papp L. (11/6) találataira támaszkodó Parthus csapatát.

Törekvés SE - BKG Príma Szigetszentmiklós 65-44

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint főként Széplaki M. és Gulyás F. (14-14), valamint Redling B. (12/9) kosarainak köszönhetően győzte le biztosan a Törekvés a BKG csapatát. A vendégektől egyedül Molnár D. (10/3) érte el a 10 pontot.

Kék Rókák - TFSE 41-78

A szünetig megszerzett 30 pont fölötti előnyére, továbbá nagyrészt Németh K. (17/15), Sándorfi R. (13/3), Hegedűs-Ő. Gy. (12/6) és Lórántfyné L. D. (11/9) eredményességére építve nyerte simán a rangadót a TF a Herendi Zs. (12/6) és Darnót A. (10) találataira támaszkodó, de talán a 2 nappal korábbi összecsapás miatt kissé fáradt Kék Rókák otthonában.

Csepel Bontó - Treff 07 SE 67-50

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le a Rajna Zs. (16/6)-Rohodi A. (15/6)-Bencsó M. (10) trió vezette csepeli csapat a jórészt Balogné T. K. (15/3), Hegyi T. (11/3) és Losonczy O. (10) találataira támaszkodó Treff együttesét.

Törekvés SE - TFSE 37-71

Az első negyedet még megnyerte a hazai együttes, amelyből végül csak Széplaki M. (12) jutott 10 pont fölé, de a 2. szakasztól a TF Kaluha G. A. (17/9), Sipos M. (12/6) és Hegedűs Ő. Gy. (10) vezérletével magához ragadta a játék irányítását és gond nélkül őrizte meg veretlenségét.

Külker SC - Kék Rókák 67-62

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását nyerte meg Erdődi M. (16), Szentkirályi R. (14), Kárpáti Cs. (12/6) és Tóth K. (12) kosaraira alapozva a rangadót a Külker a mérkőzést a mezőny legeredményesebb játékosa, ám a vendégektől csak egyedül 10 pont fölé jutó Darnót A. (21/12) vezetésével nagy hajrával szorossá tevő Kék Rókák együttese ellen.

Csepel-Bontó - Parthus SE 39-62

Minden negyedet megnyerve aratott Papp Í. (21/6) és Édes L. (10/6) vezérletével magabiztos győzelmet a Parthus, csepeli részről ezúttal csak Rohodi A. (10) érte el a 10 pontot.

BEAC Senior - TFSE 31-89

Jórészt Élesné Iliás E. és Nagyné Fogas I, (10-10) találataira támaszkodva a hazai együttes az első negyedben még tartotta a lépést a TF-fel, de a második negyedtől Ruttner Zs. (17/3), Lórántfyné Lakatos D. (15/9), Kaluha-Guti A. (14/6) és Sipos M. (13/9) jóvoltából nagy fölénybe kerültek és biztosan győztek a vendégek.

Treff 07 SE - BKG Príma Szigetszentmiklós 50-54

Ellentétes félidőket hozó alsóházi rangadón a szünetig elsősorban Gyulász A. (16) és Gyulász F. (12/6) révén megszerzett 13 pontos előnyéből 4-et megtartva győzte le a BKG a leginkább Hegyi T. (15/9) és Losonczy O. (10/3) pontjaiban bízó Treff együttesét.

Kék Rókák - Törekvés SE 56-46

A nyitó és a záró szakaszban valamivel pontosabban játszva győzte le Darnót A. (13/3), Szammer A. (12) és Kokavecz A. (10) vezérletével a Kék Rókák csapata a jórészt Széplaki M. (16/3) és Gulyás F. (10) találataira támaszkodó Törekvés csapatát.

TFSE - Külker SC 64-26

A veretlenek "generációs" rangadóját jó védekezésére, a szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyére, valamint leginkább Kaluha-Guti A. (13/3), Lórántfyné Lakatos D. (12) és Ruttner Zsóka (10/3) eredményességére építve nyerték a fiatalok, azaz nyerte a TF együttese. A rutinosabb, tapasztaltabb játékosok alkotta Külker - amelynek legeredményesebb játékosa Szentkirályi R. volt, 8 ponttal - a 3. negyedet ugyan megnyerte, de a záró etap ismét nagy TF-fölény jegyében telt.

Csepel-Bontó - BEAC Senior 58-40

A 20-6-ra megnyert 2. negyednek, valamint főként Rohodi A. (26/15) és Kaltenecker E. (10) kosarainak köszönhetően győzték el a csepeli hölgyek a Nagyné Fogas I. (13)-Hidas A. (10) kettős vezette BEAC Senior együttesét.

Külker SC - Törekvés SE 52-47

Két nappal a TF-től elszenvedett veresége után a nyitó és a záró szakaszban nyújtott pontos, jó játékára, valamint elsősorban Monoki-Bandi B. (14/12) és Czina-Ódry A. (12/6) találataira támaszkodva győzte le a leginkább Vajai V. (11/3) és Strbik Zs. (10) pontjaiban bízó Törekvés együttesét.

Treff 07 SE - Regi Waldorf U23 179-10

Hatalmas volt a különbség a két, a mérkőzés előtt nyeretlen csapat összecsapásán, a Treff főként Hegyi T. (63), Pásztor S. (48) és Galambos J. (28) ponterőssége révén diadalmaskodott, a Waldorf legeredményesebb játékosa Illés N. volt 4 ponttal.

BKG Príma Szigetszentmiklós - BEAC Senior 37-68

Minden negyedet megnyerve győzte le Nagyné Fogas I. (17), Élesné Iliás E. (15) és Hidas A. (10) vezérletével a BEAC Senior a BKG csapatát. A vendéglátóktól egyedül Gyurász F. (11/3) jutott 10 pont fölé.

Parthus SE - BKG Príma Szigetszentmiklós 64-46

Szünetben, leginkább Kiss L. (14/6) és Gyurász A. (10) jóvoltából 1 ponttal még a vendég BKG állt jobban, de a Parthus a 23-9-re megnyert 3. negyedre, valamint főként Papp Í. (29/12) és Csutak E. (12) eredményességére építve végül magabiztos győzelmet aratott.

Külker SC - Csepel-Bontó 59-24

A csepeliek - akik közül Rohodi A. bizonyult a legeredményesebbnek 7/3 ponttal - csak a 3. negyedben tudtak felnőni ellenfelükhöz és a feladathoz, így a Külker elsősorban Monoki-Bandi B. (13/9), Erdődi M. (12) és Szentkirályi R. (11) eredményességére építve simán nyert.

Parthus SE - Regi Waldorf U23 138-34

Az A-csoportban egy egyoldalú mérkőzéssel zárult az év, amelyet Papp Í. (24/6). Papp L. (22), Kalmár N. (17/3), Csutak A. (16), Csutak E. (15/3), Kalmár E. és Szilassy M. (14-14) eredményességére építve fölényesen nyert meg a Parthus. A Waldorf pontjait Helyei R. (24) és Szél M. (10) szerezte.

B-csoport:
BEAC-Muff - Kiss Lenke KA 77-49

Az első 3 negyedben nyújtott magabiztos jó játékának, valamint leginkább Angyal R. (28). Fekete K. (16/6) és Balogh R. (11) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan a BEAC-Muff a Szarvas P. (15), Kertész Zs. (12/6) és Kovács V. (11/9) kosaraira alapozó KLKA csapatát.

SzKHSE Párkány Street - Józsefvárosi KC 23-81

Végig nagy fölényben játszva verte Sipos B. (20), Májusi E. (19/3), Mahmoud S. (18) és Molnár Zs. (14/6) vezérletével simán a Párkány Street csapatát. A hazai együttes legeredményesebb játékosa Seres K. volt 8 ponttal.

BEAC Budafok - BEAC Bics 62-58

A végig szoros, kiélezett házi rangadót a 4. negyedet indító 11-5-ös rohamának, valamint elsősorban Weisz T. K. (19) és Dőry V. (10/6) kosarainak köszönhetően nyerte meg a BEAC Budafok, a vendégektől egyedül Váits P. (19/6) jutott 10 pont fölé.

Józsefvárosi KC - BEAC Budafok 58-55

Egyik csapat sem "engedett" a 48-ból. mivel a rendes játékidő letelte után 48-48-ra állt a végig szoros, kiélezett rangadó. A ráadásban aztán a Sipos B. (19/3)-Németh F. (13/3)-Májusi E. (12)-Molnár Zs. (11/3) kvartett vezette Józsefváros a főként Partiné Sz. G. (18) és Hetényi R. (13/3) találataira támaszkodó BEAC Budafok fölé kerekedett.

Kiss Lenke KA - SzKHSE Párkány Street 88-56

Szünetig még Farkas G. (15/3), Seres K. (15) és Takács E. (12) jóvoltából még tartotta a lépést a hazaiakkal a Párkány Street, de a második félidőben nagy fölénybe került és Nagy A. (18), Konda B. (16/12), Szarvas P. (15/6) és Tóth F. (12/6) eredményességére építve végül simán nyert a KLKA.

TFSE U23 - BEAC-BLSE 64-51

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le Czivinger L. (24/15) és Bayer H. (11) vezérletével a TF U23 -as együttese a Kranjecz Zs. (15)-Kiss D. (14)-Ujváry J. (10) trió vezette BLSE-t.

BEAC Muff - Józsefvárosi KC 39-36

Kőkemény, küzdelmes rangadót nyerve vette el Fekete K. (15/9) és Balogh R. (13/3) eredményességére építve a BEAC-Muff a Józsefváros veretlenségét. A vendégektől egyedül Németh F. (13/3) jutott 10 pont fölé.

BEAC Budafok - BEAC-BLSE 56-62

A 19-10-re megnyert első negyedre, valamint nagyrészt Tilkné Zám E. (18),  Ujváry J. (16) és Kiss D. (11/3) kosaraira alapozva nyerte meg a "házi rangadót" a BLSE a Dőry V. (16/6)-Hujberné Mile V. (14/12) kettős vezette BEAC-Budafok otthonában.

Kiss Lenke KA - TFSE U23 46-64

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le Czivinger . L. (14/6), Bayer H. (14) és Sváb A. (13) vezérletével a TF U23-as együttese a nagyrészt Nagy A. (19/3) és Tóth F. (14/6) kosaraira alapozó KLKA csapatát.

SzKHSE Párkány Street - Monor SE 37-67

A páratlan negyedekben nyújtott egyértelműen jobb, hatékonyabb játékára, valamint leginkább Lovas R. (15/6), Koltai R. (14) és Trikkal A. (12/6) eredményességére építve győzte le biztosan a Monor a Seres K. (11)-Farkas G. (10/3)-Takács E. (10) trió vezette Párkány Street csapatát.

BEAC-Bics - BEAC Muff 55-57

Hosszabbításba torkollott az 1 győzelemmel álló Bics és a veretlen Muff "házi rangadója", amelyet a ráadást 6-0-lal kezdő esélyes, elsősorban Soós E. (22/9), Balogh R. (11) és Angyal R. (10) kosaraira alapozó vendég BEAC Muff nyerte a leginkább Hajdu D. (22/3) és Sziráki E. (10) találataira támaszkodó BEAC-Bics otthonában.

Józsefvárosi KC - BEAC-BLSE 61-36

Az első negyedet még "elvitte" a BLSE, - amelynek legeredményesebb játékosa végül Ujváry J. lett 7 ponttal - de a 2. etaptól nagy fölénybe került, és Májusi E, (18), Sipos B. (15/3) és Brixel M. (14/12) ponterős játékával simán nyert a Józsefváros.

BEAC Budafok - BEAC Muff 56-47

Az első negyed után úgy tűnt, az újabb "házi rangadón" is megőrzi veretlenségét az ezúttal a Fekete K. (14/6)-Balogh R. (12/3) kettős vezette, de mindössze 5 játékossal felálló BEAC Muff 56-47, amely 22-11-re nyerte az első negyedet. A folytatásban átvette az irányítást a BEAC-Budafok, amely Dőry V. (17/9), Weisz-Tiba K. (12) és Hetényi R. (10/3) vezérletével már a 2. negyedben fordított, és végül elvette ellenfele veretlenségét.

TFSE U23 - BEAC-BIcs 44-43

Ellentétes félidőket hozó találkozón újabb élcsapatot "izzasztott meg alaposan leginkább jó 2. félidei játékának, továbbá Sziráki E. (14) és Mangliár V. (11/3) kosarainak köszönhetően a BEAC-Bics, de 1 pont megmaradt a Földesi Zs.-Bayer H. (11-11) kettős vezette TF-fiatalok 7 pontos szünetbeli előnyéből.

SzKHSE Párkány Street - BEAC Budafok 31-67

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva aratott Hujberné Mile V. (16/12), Dóry V. (14/9), Turnár I. (14) és Hetényi R. (10) vezérletével magabiztos győzelmet a BEAC Budafok a nagyrészt Seres K. (13) és Hárosi N. (10/3) találataira támaszkodó Párkány Street otthonában.

BEAC-BLSE - BEAC Muff 40-45

Az ellentétes félidőket hozó összecsapáson a vendégek a szünetig elsősorban Angyal R. és Fekete K. (12-12) jóvoltából szerzett közel 20 pontos előnyükből ötöt megtartva tudtak nyerni a BLSE otthonában. Hazai részről egyedül Kiss D. (10) érte el a 10 pontot.

BEAC Bics - Monor SE 51-38

Az alsóházi rangadó szünetében még az a vendég Monor vezetett, amelyből végül egyedül Trikkal A. (10) érte el a 10 pontot. A második félidőben már egyértelműen a Kajtár B. (12/3)-Mangliár V. (10/6) kettős vezette hazai csapat akarata érvényesült.

Monor SE - Kiss Lenke KA 55-79

Egy nappal a BEAC Bics otthonában elszenvedett vereség után az "évzárón" a leginkább Regedánszki T. (22) és Novotarski Cs. (12) kosaraira alapozó monoriak 3 negyeden át tudták tartani a lépést a vendégekkel, aztán a záró szakaszban nagy fölényben játszva Nagy A. (18/6), Szarvas P. (16) és Tóth F. (14/9) ponterős játékával végül 24 ponttal nyert a KLKA.