Női Budapest-bajnokság: két Kék Rókák-diadal szoros csatában

A csoportkör befejezése után az ide év már a rájátszással kezdődött a hölgyeknél a Cziffra Mihály Budapest-bajnokságban. A felsőházban kiélezett mérkőzéseket megnyerve hajt a dobogóra a Kék Rókák együttese, miközben a TF tovább őrzi veretlenségét, a Külker és a BEAC-Muff pedig szépen "tapad" rá.  Az alsóházban a két a csoportkör után az alsóházi csapatok ellen veretlen együttes közül a KLKA "kiütéses" győzelemmel kezdett, a Csepel-Bontó pedig jó hajrával fordítva őrizte meg veretlenségét. A két éllovas mögött közvetlenül ott van újabb sikerekre éhesen a BEAC Senior és a BEAC Bics együttese.

Rájátszás az 1-10. helyért:

Parthus SE - Józsefvárosi KC 40-68

A páros negyedekben egyértelmű fölényben játszva aratott Brixel M. (20/6), Májusi E. (16) és Sipos B. (12) vezérletével magabiztos győzelmet a Józsefváros annak a Parthusnak az otthonában, amelyből egyedül Papp Í. (18/6) jutott 10 pont fölé.

A mérkőzés adatai:

Külker SC - TFSE U23 58-44

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyére, valamint Erdődi M. (21) és Szentkirályi R. (18/3) ponterős játékára építve győzte le a Külker az eléggé "egyemberes alakulat" benyomását keltő TF-fiatalokat, kiknél a pontok jóval több mint felét a mezőny legeredményesebb játékosa, Czivinger L. (27/15) szerezte.

TFSE - BEAC-BLSE 59-46

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le leginkább Sándorfi R. (21/9), Kaluha-Guti A. (12/6) és Németh K. (11/9) kosaraira alapozva a TFSE a Kranjecz Zs. (16)-Ujváry J. (10) kettős vezette BLSE csapatát.

Kék Rókák - BEAC Budafok 47-44

Ellentétes félidőket hozó küzdelmes találkozón a szünetre elsősorban Szammer A. és Cseh-Szombathy F. (10-10) jóvoltából szerzett 10 pontos előnyét a hajrára "leadta" a hazai csapat, és fordítani tudott a csapategységre építő BEAC-Budafok - amelynek legeredményesebb játékosa ezúttal Hetényi R. volt 8/3 ponttal, de a végén két büntetővel egalizált, s a mérkőzésen azt az egyetlen kosarat szerző Herendi Zs. triplájával pedig megnyerte a meccset a Kék Rókák együttese.

BEAC Muff - Parthus SE 62-45

A szünetre szerzett 16 pontos előnyére, valamint Szabariné Foyta D. (17/9), Balogh R. (17/9) és Fekete K. (11) kosaraira alapozva győzte le a BEAC Muff a Papp Í. (13/9) - Édes L. (12/12) duó vezette, pontjainak több mint két harmad részét triplákból szerző, összesen 11 hárompontos kosarat szerző Parthus együttesét.

Törekvés SE - BEAC-BLSE 58-42

Hiába adta Nagy V. (16) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a hazaiakkal a lépést három negyeden át tartó BLSE a csapatként "több lábon álló" Törekvés elsősorban Redling B. (13/9), Késői-Szabó E. (12/3), Gulyás F. (12) és Vajai V. (10) jóvoltából a záró szakaszban ellenfele fölé kerekedett.

Józsefvárosi KC - Kék Rókák 64-67

Újabb szoros mérkőzést nyert meg az ezúttal a Kulcsár B. (15/3)-Darnót A. (14/6)-Szammer A. (14/3) trió vezetésével, szünetben 8 ponttal vezető Kék Rókák. A Brixel M. (17/6) és Májusi E. (16) ponterősségében bízó JKC a 3. negyedben 2 pontra csökkentette hátrányát, sőt a mérkőzés hajrájában 2 ponttal már vezetett is, de egy triplával és 2 büntetővel végül a Kék Rókák együttese a maga javára fordította az összecsapást.

BEAC Budafok - Külker SC 51-56

A fordulatos találkozó szünetében elsősorban Hetényi R. (18/12), valamint Hujberné Mile V. (13/6) jóvoltából 4 ponttal még a hazai csapat vezetett, ám az Erdődi M. (12)- Szentkirályi R. (11)- Kárpáti Cs. (10) trió tagjainak találataira támaszkodó Külker szünet után fordítani tudott.

Rájátszás a 11-19. helyért:

BEAC Senior -  SzKHSE Párkány Street 68-44

Minden negyedet megnyerve győzte le Éliásné Iliás E. (15), Varga A. (14), Orbán I. (12) és Nagyné Fogas I. (10) vezérletével biztosan a BEAC Senior az elsősorban Farkas G. (12) és Seres K. (10) találataira támaszkodó Párkány Street csapatát.

Treff 07 SE - BEAC Bics 28-66

Jó védekezésének és Lanczkor N. (12), Hajdu D. (11/3), valamint Balogh D. és Sziráki E. (10-10) eredményességének köszönhetően győzött biztosan a BEAC Bics a Treff otthonában. Hazai részről egyedül Pásztor S. jutott 10 pont fölé, a többiek közül senki nem szerzett 4 pontnál többet.

Regi Waldorf U23 - Kiss Lenke KA 15-149

Végig nagyon egyoldalú találkozót nyert meg elsősorban Nagy A. (49/9) ésTóth F. (29/9) ponterős játékával a KLKA, hazai részről Szél M. bizonyult a legeredményesebbnek 6 ponttal

BKG Príma Szigetszentmiklós - Monor SE 60-70

A 27-13-ra megnyert első negyedre, valamint leginkább Lovas R. (27/9). Radványi R. (13), Koltai R. (12) és Regedánszki T. (11) kosaraira alapozva tudott győzni a Monor a BKG otthonában. Hazai részről csak Gyurász F. (16/9) jutott 10 pont fölé.

BEAC Bics - BKG Príma Szigetszentmiklós 76-33

Az első 3 negyedben nagy fölényben játszva győzte le Hajdu D. (20/3), Mangliár V- (12/6) és Lanczkor N. (12) vezérletével simán a BEAC-Bics a BKG csapatát. A vendégektől egyedül Kiss L. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

SzKHSE Párkány Street - Csepel-Bontó 32-39

Az ellentétes félidőket hozó, küzdelmes találkozó szünetében 7 ponttal még a pontok csaknem felét szerző Farkas G. (15) vezette hazai együttes állt jobban. A 3. negyed végére 4 pontra feljött, a rázó szakaszt pedig összesen 2 ponton tartva a vendéglátókat, sokkal jobban bírta az elsősorban Rohodi A. (15/9) eredményességére építő vendég együttes és megfordította a találkozót.

Monor SE - BEAC Senior 58-65

Ez az összecsapás szintén ellentétes félidőket hozott, szünetben 7 ponttal még a nagyrészt Lovas R. (18/9), Regedánszki T. (11) és Koltai R. (10/6) pontjaiban bízó hazai csapat vezetett. Szünet után azonban a vendégek Éliásné Iliás E. (20), Nagyné Fogas I. (17/3), Hidas A. (10/6) és Sárosi J. (10) jóvoltából rákényszerítve akaratukat a monoriakra fordítottak, és végül 7 ponttal győztek.