Regionális kiemelt: 130 pont fölötti kőbányai erődemonstráció

Nem botlott a két élcsapat, a MAFC Martos és a Kőbánya Old Boys a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban. Egy ízben a Martos is 100 pont fölé jutott, a kőbányaiak pedig 130 pont fölé jutottak. A 3. helyen álló Budafok otthon vesztett rangadót a dobogósok mögötti üldözőbolyt vezető Kiss Lenke KA ellen.

Zuglói Sasok - Csepel-Bontó/Reg 56-75

Szünetig Pirik D. (18/9) és Balázs B. (11) jóvoltából a hazaiak még tartották a lépést a csepeliekkel, de térfélcsere után már egyértelműen a Kakucska K. (32/9) és Somogyi G. (15) ponterős játékára építő vendég együttes akarata érvényesült.

A mérkőzés adatai:

Budafok - Toldy Vízivárosi Hódok 71-60

A 22-10-re megnyert első negyednek, valamint leginkább Szijj N. (24/9) és Takács P. (12/3) eredményességének köszönhetően győzte le a Budafok a Tóth Sz. (26/15)-Réger T. (13/3) kettős vezette Toldy csapatát.

TFSE U20 - Józsefvárosi KC  68-65

Fordulatos mérkőzésen a jobb kezdésére és hajrájára, valamit Biber Á. (12/12), Hámori B. (12/12), valamit Fábián B. és Gombkötő D. (10/6-10/6) kosaraira alapozva győzték le a TF fiataljai az elsősorban dr. Glavatity D. (25/6) és Vartik Gy. (10) találataira támaszkodó józsefvárosiakat.

Kiss Lenke KA - Toldy Vízivárosi Hódok 69-47

Hiába "adta" Tóth Sz. (25/6) személyében a mezőny messze legeredményesebb játékosát a Toldy, a vendégektől egyedül ő ért el kétszámjegyű pontot, a KLKA a szünetig szerzett 20 pont fölötti vezetésére, továbbá elsősorban Komlós L. (14/6) és Reich D. (12/6) eredményességére építve úgy győzte le több mint 20 ponttal, hogy nem kevesebb, mint 11 játékosa szerzett pontot.

QPAC - Budafok 72-78

Három negyedet szűken megnyerve, egyet, az utolsót pedig döntetlenre játszva győzte le a Takács P. (17/9)-Szijj N. (17/3)-Szenteleki L. (13/9)-Busai L. (11/3) kvartett vezette Budafok a főleg Tóth M.. (13/3), Hyross L. (12), Bódy Gy. (10/3) és Petőházi B. (10) találataira támaszkodó QPAC gárdáját.

MAFC Martos - HSE Major 89-74

Szünetig Fazekas I. (20). Siklós B. (19/9), Ordasi D. (10/6), valamint Schneider M. (10) révén remekül tartotta magát a HSE, ám döntetlennel záruló első félidő után a Martos a 26-10-re megnyert 3. negyednek, valamint Solti D. (15/6), Takács-Varga B. (15), Szántó A. (12). Koncz B. (11) és Vitályos A. (10/6) eredményes játékának köszönhetően végül 15 ponttal győzött.

DMTK - QPAC 44-67

A 18-2-re megnyert első negyedre, valamint leginkább Kovács B. (15), Vámosi F. (14/6) és Hyross L. (12) kosaraira alapozva győzte le biztosan a QPAC a DMTK csapatát. Hazai részről egyedül Pillar B. (16/6) jutott 10 pont fölé.

Kőbánya Old Boys - Zuglói Sasok 131-79

A nem kimondottan a védekezésről szóló, összesen 210 pontot hozó találkozón Szemán G. (39), Tápai Zs. (23/21), Makay D. (18), Vasas M. (16), Zódor N. (12) és Hoffmann Á. (10) vezérletével minden negyedet megnyerve diadalmaskodott a kőbányai együttes a jórészt Babik B. (22/18), Balázs B. és Sinkovics M. (11/3-11/3) ls Dely D. (10) pontjaiban bízó zuglói csapat felett.

Józsefvárosi KC - MAFC Martos 46-103

A Szőke F. (19/9)-Nitsch G. (10/6) kettős vezette hazaiak az első negyedben még tartották a lépést a listavezetővel, de a folytatásban már egyértelműen a jelentős részben Bihari M. (27). Bartus G. (26/15) és Szántó A. (10) kosaraira alapozó Martos akarata érvényesült.

Ludovika SE - DMTK 69-47

A szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésére, valamint Simon K. (23/12), T. Mattens (15/9) és Jánosi A. (11/9) eredményességére építve győzte le biztosan a Ludovika a DMTK gárdáját. A vendégektől egyedül Piller B. (16) ért el kétszámjegyű pontot.

Zuglói Sasok HSE Major 44-38

A küzdelmes találkozón elsősorban a 13-6-ra megnyert 2. negyedre, valamint Patrik-Pirk D. (9/3), Darvas K. (8/3) és Balázs B. (8) kosaraira alapozva úgy diadalmaskodott a Zugló, hogy 9 játékosa is eredményes volt a Fazekas I. (12)-Schneider M. (11/3)-Bátora T. (10) trió vezette HSE ellen.

QPAC - Ludovika SE 74-83

Az első negyedet még 9 ponttal a nagyrészt Vámosi F. (28/18). Kovács B. (22) és Hyross L. (11) találataira támaszkodó hazai együttes nyerte, amely 4 ponttal még a záró etap előtt is vezetett. A Ludovika azonban Bubcsó K. (19/12). Simon K. (19/3), Ribánszky M. (14) és Jánosi A. (11/9) vezérletével egy "huszáros" 29-16-os 4. negyeddel a maga javára fordította a színvonalas, érdekes találkozót.

Budafok - Kiss Lenke KA 48-65

A két középső negyedben jobban, pontosabban játszva nyerte leginkább Mikes B. (18/9), Czibók B. (13/9) és Kocsis G. (11) kosaraira alapozva meglepően biztosan a KLKA annak a Budafoknak az otthonában, amelyből ezúttal egyedül Szeneleki L. (10/9)  ért el a 10 pontot.

Toldy Vízivárosi Hódok - Csepel-Bontó/Reg 69-83

Érdekes, "precíz" matematikával, a negyedeket sorrendben 2, 3, 4 és 5 ponttal nyerve győzte le Kukucska K. (22/12), Lesti B. (19/3), Somogyi G. (15) és Pásztor G. (13) jóvoltából a Csepel-Bontó a Tóth Sz. (26/15) és Réger T. (24/6) eredményességében bízó Toldy együttesét.

Csepel-Bontó/Reg - SzPA HSE 103-63

A szünetig szerzett 35 pontos előnyének, valamint a Kakucska K. (22/15)-Pásztor G. (21/15)-Lesti B. (21/3) trió ponterős játékának köszönhetően simán a Csepel-Bontó az Oláh K. (20/12), Csányi K. (18), Tulkán M. (13/3) és Boda J. (12) pontjaiban bízó SzPA csapatát.

DMTK - MAFC Martis 49-91

Minden negyedet megnyerve aratott Bihari M. (26), Koncz B. (22/6), Solti D. (13/6) és Takács-Varga B. (11) vezérletével biztos győzelmet a MAFC Martos a DMTK otthonában. A hazai gárda legeredményesebb játékosa Balogh A. volt 9/3 ponttal.

TFSE U23 - QPAC 39-79

A hazaiak, akiktől egyedül György O. (10) ért el kétszámjegyű pontot csak a 2. negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a főként Vámosi F. (18), Hyross L. (14) és Kovács B. (13) kosaraira alapozó QPAC csapatának.

HSE Major - SzPA HSE 72-52

Minden negyedet megnyerve diadalmaskodott elsősorban J. Dulic (15/3), Buru D. (13), Siklós B. (12/3) és Fazekas I. (10/6) jóvoltából az alsóházi rangadón a HSE a főleg  Tulkán M. (23) és Solymosi D. (12) találataira támaszkodó SzPA ellen.

Zuglói Sasok Józsefvárosi KC 57-59

Küzdelmes, végig kiélezett, szoros találkozót nyert meg elsősorban a 3. negyed jó, valamint Szőke F. (24/12). továbbá Bencsik N. és Nitsch G. (14-14) eredményes játékának köszönhetően a JKC a leginkább Steier D. (14/6) és Balázs B. (10) pontjaiban bízó Zugló otthonában.

QPAC - MAFC Martos 74-92

A két középső szakaszban mutatott jobb, pontosabb játékára, valamint Solti D. (24/15), Bihari M. (19), Vitályos A. (14/6) és Takács-Varga B. (10) kosaraira alapozva győzött a Martos a Bódy Gy. (19/3)-Híross L. (14)-Kiss M. (11/3) trió vezette, a záró szakaszban veresége mértékén "kozmetikázó" QPAC otthonában.

SzPA HSE - Kiss Lenke KA 35-86

A nagyrészt Oláh K. (13/6) és Fodor B. (10) eredményességére építő hazaiak az első negyedben még tudták tartani a lépést a KLKA csapatával, de a második negyedtől Czibók B. (22/3), Mikes B. (15/6), Beczássy M. (12), Reich D. (11/6) és Petri Sz. (10/3) révén nagy fölénybe került, és végül simán győzött a vendég együttes.