Regionális kiemelt bajnokság: a kőbányaiak szilveszterezhettek az élen

Egyetlen meglepetés született az "év végi hajrában" a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban: az alsóházban "tanyázó" Budavári SE az élmezőnybe tartozó Budafok otthonában tudott nyerni. Ezt leszámítva az élcsapatok hozták a győzelmeket, így az eddigi éllovas Kőbánya Oldboys együttese várja az élről a 2022-es esztendőt, de "tapad" rá az év végén magabiztos győzelmeket arató MAFC Martos.

SzPA HSE Legends - Budafok 74-98

A szünetig szerzett 22 pontos vezetésének, valamint Szijj Norbert (23/15), Busai Levente (19), Takács Péter (14) és Volf Barna (10) eredményességének köszönhetően győzték le simán a budafokiak a jórészt Köves Gedeon (24), Korompay Márk (12/6) és Csaba Tibor (12) kosaraira alapozó "legendákat".

A mérkőzés adatai:

QPAC - Toldy Vízivárosi Hódok 62-66

A szünetben még 3 ponttal az egyedüliként 10 pont fölé jutó Tóth Máté (18/12), valamint Kállay Albert és Vámosi Filip (9-9) találataira támaszkodó hazai együttes vezetett, de szünet után a Tóth Szabolcs (19)-Fodor András (14/3)-Bóna Miklós (13) trió vezetésével fordított a Toldy Vízivárosi Hódok csapata.

MAFC Martos - Kiss Lenke KA 80-64

A félidőben még 3 ponttal a Petri Szabolcs (15/3), Reich Marcell (13/9), Varga Ármin (12/6) és Czibók Balázs (11/3) találataira támaszkodó vendég KLKA együttese állt jobban. Térfélcsere után a Martos átvette az irányítást, és Bihari Máté (18), Graf András (17), Koncz Bálint (13) és Harsányi Attila (10) vezérletével fordítot, s végül magabiztos győzelmet aratott

Ludovika SE - Budafok U20 82-70

A páros negyedekben mutatott jobb, pontosabb játékának, továbbá Jánosi Aurél (29/12), dr. Horváth András (18), Simon Kristóf (16) és Vígh Barnabás (13) kosarainak köszönhetően győzte le a Ludovika a Dormán Miklós (15/9)-Bodorkos Richárd (12/3)-Schinogl Márton (10) trió vezette budafoki fiatalokat.

Budafok - QPAC 82-59

Három negyedet megnyerve, a 3. etapot pedig döntetlenre játszva győzte le Takács P. (18), Szenteleki László (17/9), Szijj N. (13/9) és Marossy Gergely (13/6) vezérletével biztosan a Budafok az elsősorban Kovács Balázs (20/6) és Linczebold Eliot (9) pontjaiban bízó QPAC együttesét.

Budavári SE - Kőbánya Oldboys 53-77

Három negyedet megnyerve, a másodikat pedig 15-15-ös "tenisz döntetlenre" nyert Makay Dániel (25/3), Tápai Zsolt (17/15) és Szemán Gábor (16) ponterős játékával simán a kőbányai gárda a jórészt Szőke Ferenc (28/9) és Bozó Dániel (11) kosaraira alapozó Budavári SE otthonában.

Dunaharaszti MTK - SzPA HSE Legends 82-69

A 30-19-re megnyert 3. negyedre, továbbá javarészt a remek dobóformát kifogó Törőcsik Marcell (31/21), valamint Lakatos Csaba (16), Kőber Balázs (15) és Pázmándi Marcell (13) eredményességére építve győzte le a Dunaharaszti a Köves G. (33/3), Korompay M. (22/3) és Boda János (14/6) ponterősségében bízó SzPA csapatát.

Budafok - Budavári SE 70-79

Három negyeden át tartotta Fejes Péter (14/6), Szijj N. (12/6) és Joseph Williams (10/6) vezérletével a tartalékos Budafok a lépést a budaváriakkal, de a záró etapot jobban bírták a vendégek, akik dr. Lőrinczy Mátyás (29/12), Marton Ferenc (20), Gordos Attila (12) és Kosinsky Gordon (10/6) találataira támaszkodva megnyerték a találkozót.

MAFC Martos - SzPA HSE Legends 111-49

Végig nagy fölényben játszva győzte le leginkább Harsányi A. (24), Czakó Tamás (19), Zimon Péter (13/3) és Bartus Gergely (12/6) kosaraira alapozva a Martos a Korompay M. (24/12)-Lengyel Kristóf (9/9) kettős vezette "legendákat".

Kiss Lenke KA - Budavári SE 79-90

Az első 3 negyedben Szőke F. (28/18), Bozó D. (17), Berényi Balázs (15) és Szabó Zoltán (18) révén kézben tartva az irányítást győzött a Budavár a Mészáros Kolos (18/12), Reich Dániel (14/6), Kocsis Gergő (13/6) és Reich M. (10) révén a záró etapban a veresége mértékén valamit "kozmetikázó" KLKA otthonában.

PSK Csepel - Kiss Lenke KA 98-70

Szünetig még Kocsis G. (20/6), Czibók B. (14/6) és Reich D. (11/3) kosaraival még tartotta a lépést a két nappal korábban is pályára lépő KLKA a csepeliekkel, de szünet után Kakucska Kristóf (38/6), Mazúr Károly (22/3) és Hutwágner Tamás (9/9) vezérletével fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe a hazai gárda, amely végül közel 30 pontos győzelmet aratott.

Kőbánya Oldboys - SzPA HSE Legends 112-62

Bár a második etapot 2 ponttal "elvitte" a Köves G. (20)-Mlinárcsik Izsák (18/6)-Szűcs Levente (18) trió vezette vendég együttes, de a mérkőzés többi szakaszában Tápai Zs. (31/21), Szemán G. (19), Makay D. (18) Aranyi János (14) és Czermann Tamás (10/6) jóvoltából nagy fölényben játszó kőbányai legénység fölényes győzelmet aratott.

Dunaharaszti MTK - Ludovika SE 65-83

Az első negyedet 5 ponttal még megnyerte a főként Lakatos Cs. (23) és Piller Bálint (11/6) eredményességére építő hazai együttes, de a folytatásban átvette az irányítást a Ludovika, amely Thomas Mattens (19/9), Simon Kristóf (16), Buró Gergely (13/12) és Jánosi Aurél (13/6) vezérletével végül simán, közel 20 ponttal győzött.

Budavári SE - Budafok U20 69-75

Ellentétes félidőket hozó mérkőzésen a Dormán M. (19/9), Meizl Domonkos (17/12) és Szontagh Ábel (15/6) ponterős játékával a szünetig szerzett 16 pontos előnyéből 6-ot megtartva diadalmaskodtak a budafoki fiatalok a második félidőre Bozó D. (22), Szőke F. (18) és Szabó Z. (13/3) jóvoltából feljavuló Budavári SE otthonában.