Regionális kiemelt bajnokság: A MAFC-Martos a bajnok, 90 (!) büntető a csúcsrangadón

Remek, színvonalas és igen nagy küzdelmet hozó összecsapáson dőlt el a Cziffra Mihály Regionális Kiemelt Budapes-bajnokság sorsa. Kőbányán a MAFC-Martos egy összesen nem kevesebb, mint 90 (4) büntető kísérletet hozó összecsapáson részben jobb büntetőzésének köszönhetően nyerte meg a rangadót, és ezzel a bajnokságot is egyben. A kőbányaiak lettek az ezüst, a budafokiak pedig a bronzérmesek.

Ludovika SE - Budafok 61-55

Végig szoros, kiélezett mérkőzésen a 2. félidőben nyújtott valamivel jobb, pontosabb játékának, továbbá elsősorban Kiss B. (12/6), Ribánszky M. (12) és Simon K. (10/3) kosarainak köszönhetően "kapta el" a Ludovika a főként Takács P. és V. Popa-Müller (13/3-13/3) és Busai L. (11) pontjaiban bízó Budafokot.

A mérkőzés adatai:

Csepel-Bontó Reg - Kiss Lenke KA 71-67

Az első 3 negyedet, ha szűken is, de megnyerve győzte le Lesti B. (21), Kakucska K. (18/9) és Pűsztor G. (14/9) ponterős játékával a Csepel-Bontó a Mikes B. (17)-Czibok B. (15), Beczássy M. (13)-Petri Sz. (10) kvartett vezette KLKA együttesét.

DMTK - Zuglói Sasok 58-79

A 31-5-re megnyert 3. negyedre, valamint leginkább Dely D. (27/9), Takács M. (13/3), Kocsis A. (12) és Steier J. (10/9) eredményességére építve győzte le a Zugló a nagyrészt Dian J. (16), Székely T. (14) és Piller B. (12) találataira támaszkodó Dunaharasztit.

Kőbánya Old Boys -  Toldy Vízivárosi Hódok 115-82

A szünetig szerzett 30 pont fölötti előnyére, valamint nagyrészt Szemán G. (28). Makay D. (22), Angyal T. (19/9) és Tápai Zs. (11/9) kosaraira alapozva győzte le simán a kőbányai együttes a Tóth Sz. (23/9), Réger T. (18/9), Bóna M. (11/3) és F. Fasciano (10) pontjaiban bízó Toldy gárdáját.

SzPA HSE - Józsefvárosi KC 58-67

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben Cserkó K. (22/6), Pátkai J. (13/9) és Tulkán M. (13Ö vezérletével 9 ponttal még az SzPA csapata vezetett, de szünet után magukra találtak a vendégek, akik Bozó D. (19), Nitsch G. (18/6). Szőke F. (14/12) és Fagyas Sz. (10) révén fordítottak.

Ludovika SE - TFSE U20 72-32

A 2. negyedet leszámítva nagy fölényben játszva győzte le elsősorban T. Mattens (18/6), Simon K. (16/3) és Szabadi Sz. (14) jóvoltából simán, biztosan a Ludovika a TF fiataljait. A vendégektől egyedül Biber Á. (11) jutott 10 pont fölé.

Kiss Lenke KA - Kőbánya Old Boys 74-78

Ellentétes félidőket hozó találkozón a szünetig szerzett 14 pontos vezetésének, valamint leginkább Makay D. (18), Szemán G. (12), Tápai Zs. (11/6). Vasas M. (11/3) és Angyal T. (10) kosarainak köszönhetően győzött a Kőbánya a szünet után Mikes B. (19/12), Czibok B. (19) és Kicsis G. (16/6) ponterős játéka révén alaposan feljavuló és a végjátékot szorossá tevő KLKA otthonában.

Budafok - Csepel-Bontó/Reg 81-70

Hiába adta Kakucska K. (35/9) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a 3. negyed után még 4 ponttal vezető Csepel-Bontó, a vendégektől rajta kívül csak Somogyi G. (13/3) jutott 10 pont fölé, így  a Takács P. (23/3)-Verbényi K. (16)-V. Popa-Müller (14/12) -Buday L. (10/6) kvartett vezette, csapatként több lábon álló Budafok  egy "teniszes" 30-15-ös 4. negyedet produkálva a maga javára fordította a találkozót.

SzPA HSE - Kőbánya Old Boys 82-95

Két nappal a KLKA otthonában kivívott siker után a kőbányaiak a 27-15-re megnyert 2. negyedre, valamint nagyrészt Makay D. (28/9), Szemán G. (24) és Vasas M. (21/15) ponterős játékára építve diadalmaskodtak a Fodor B. (27), Tulkán M. (18/9), Cserkó K. (16/6) és Csányi K. (10) találataira támaszkodó SzPA otthonában.

Toldy Vízivárosi Hódok -  HSE Major 84-55

Minden negyedet megnyerve győzte le Réger T. (21/9), Bóna M. (21), Lente D. (19) és Fodor A. (11/3) vezérletével biztosan a leginkább Toldy a Schneider M. és J. Dulic (14-14), valamint Fazekas I. (10) pontjaiban bízó HSE gárdáját.

DMTK - Kiss Lenke KA 63-88

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyére, valamint nagyrészt Komlós L. (22/6), Czibók B. (17). Kocsis G. (16) és Mikes B. (14/6) kosaraira alapozva győzte le biztosan a KLKA a  Székely T. (15) és Balogh A. (10/6) jóvoltából igazán jól csak a 3. negyedben játszó Dunaharaszti csapatát.

TFSE U20 - Budafok 39-72

Az első 3 negyedben kézben tartva az irányítást győzte le Szijj N. (14/9), Busai L. (12), Zombori V. (12/6), V. Popa-Müller és Buday L. (11/9-11/9) és Takács P. (10) vezérletével biztosan a Budafok a TF-fiatalokat. Hazai részről egyedül Graszl M. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

DMTK - TFSE U20 71-.45

Minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Varga P. (14/6). Piller B. (11) és Varga L. (10/6) jóvoltából a DMTK a TFSE Fábián B. (11/9) és Karai M. (11) eredményességére építő U20-as gárdáját.

Kőbánya Old Boys - MAFC Martos 85-89

A bajnoki csúcsrangadó első félideje hihetetlen hullámzások jegyében telt. A nyitó negyed után 13 ponttal a Martos, szünetben viszont 3 ponttal már a Makay D. (16), Vasas M. (15). Angyal T. (14), Szemán G. (12) és Lázár K. (10) pontjaiban bízó Kőbánya állt jobban. A. második félidő sokkal kiegyensúlyozottabb játékot hozott, a záró etapnak döntetlen állásról vágtak  neki a felek. Ebben egészen a hajráig váltva volt előnyük a feleknek , majd a végjátékban egy 6-0-lal eldöntötte a maga javára a rangadót a Jakab P. (27/3)-Solti D. (20/12)-Csernák Á. (15)-Harsányi A. (12) kvartett vezette Martos. A rangadón a küzdelem hevességére jellemző, hogy összesen nem kevesebb, mint 90 büntetőt dobtak a csapatok, és döntő volt, hogy a vonalról a vendégek (43/56, 76,8%) sokkal jobban céloztak, mint a kőbányaiak (17/34, 50%)

SzPA HSE - DMTK 59-51

A szünetig szerzett 14 pontos vezetésének, valamint Tulkán M. (21/12). Solymosi D. (13/9) és Csányi K. (12) eredményességének köszönhetően győzte le az SzPA A  Varga P. (12/9), Póczos S. (12/3) és Székely T. (10) találataira támaszkodó DMTK csapatát.

HSE Major - Kiss Lenke KA 34-72

A Schneider M. (13/6)-Siklós B (9/9) kettős vezette hazai gárda az első negyedben még tartotta a lépést a KLKA együttesével, de a 2. etaptól Kocsis G. (21/9). Varga Á. (15/6), Mihály T. (13/9) és Mészáros K. (10/6) révén  nagy fölénybe került és biztosan nyert a KLKA.

Zuglói Sasok - QPAC 56-68

A 19-9-re megnyert nyitó negyedre, valamint Hyross L. (20), Kovács B. (17/3) és Kiss M. (11) kosaraira alapozva győzte le a QPAC a zuglóiakat. Hazai részről egyedül Babik B. (12/6) jutott 10 pont fölé.

MAFC Martos - Ludovika SE 89-60

A két középső negyedben nagy fölényben játszva verte Nyitrai Á. (12). Bartus G. (11/9) Takács-Varga B. (11) és Szántó A, (10) vezérletével simán a Martos a Jánosi A, (15/9)-Simon K. (11/6)-Szabadi Sz. (9/9) trió vezette Ludovika csapatát.

Józsefvárosi KC - Toldy Vízivárosi Hódok 66-68

Az első negyedet 8 ponttal még a Bozó D. (26) és Fagyas Sz. (21/21) ponterősségében bízó JKC nyerte, de a folytatásban magára talált, és a páros negyedekben Tóth Sz. (27/15), Lente D. (17) és Fodor A. (14/3) eredményes játékával fordított, és végül nagy csatában nyert a Toldy.

Kiss Lenke KA Józsefvárosi KC 104-36

Végig nagy fölényben játszva aratott minden negyedet megnyerve aratott Kocsis G. (22/12), Mikes B. (22/6). Mészáros K. (16/6), Varga Á. (12/6) és Komlós L. (10/6) kosaraira alapozva közel 70 pont különbségű győzelmet a KLKA a 2 nappal korábbi meccstől még feltehetően fáradt JKC ellen. A vendégek 2 legeredményesebb játékosa Csömör D. és Törzsök Sz. volt egyaránt 8/6-8/6 ponttal.

DMTK - Budafok 59-72

Hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát  Seregély B. (27/12 p.) személyében a hazai gárda, rajta kívül más nem jutott 10 pont fölé a vendéglátóktól, így nyitó és a záró szakaszban nyújtott valamivel jobb játékának, valamint leginkább
Takács P. (19/3), Szenteleki L. (11/9) és Verbényi K. (10) kosarainak köszönhetően a Budafok nyerte a találkozót.

Kőbánya Old Boys - Csepel-Bontó/Reg 87-62

A vendégek Kakucska K. (21/9) és Lesti B. (12) jóvoltából szünetig tartották a lépést a kőbányaiakkal, de szünet után Szemán G. (22)., Vasas M. (21/6), Makay D. (13/6) és Tápai  Zs. (9/9) vezérletével fölénye kerültek és biztosan nyernek a hazaiak.

Ludovika SE - Zuglói Sasok 90-53

A nyitó és a záró szakaszban mutatott sokkal jobb, pontosabb játékára, valamint Simon Kr. (17/9). Szabadi Sz. (17), Simon Ko. (15) és Bubcsó K. (10/6) eredményességér építve verte biztosan a Ludovika a zuglóiakat. A vendégektől egyedül Babik B. (10/6) jutott el kétszámjegyű pontig.

SzPA HSE - HSE Major 54-68

A 28-13-ra megnyert 1. negyedre, valamint főként Fazekas I. (19/3). Siklós B. (17/9) és Holp N. (13/3) kosaraira alapozva győzött a HSE Major a nagyrészt Tulkán M. (24/3) és Boda J. (15/9) találataira támaszkodó SzPA otthonában.

QPAC - SzPA HSE 112-41

Végig nagy fölényben játszva verte Hyross L. (23), Urbán I. (18/3), Petőházi B. (16), Kovács B. (13/3), továbbá Bódy Gy., Kiss M. és Tóth M. (12-12) vezérletével simán a QPAC a SzPA csapatát. A vendégektől egyedül Tulkán M. (18/15) jutott 10 pont fölé.

Ludovika - MAFC Martos 61-81

A szünetig szerzett 14 pontos előnyének, valamint jórészt Csernák Á. (24/3), Koncz B. (17/3), Ágoston L. (12/6) és Takács-VArga B. (10) eredményes játékának köszönhetően győzött a Martos  a feladathoz és ellenfeléhez a 2. félidőben elsősorban O. Ben Ezra (11/6) és Vígh B. (11) jóvoltából felnövő Ludovika otthonban.

Csepel-Bontó/Reg - HSE Major 89-62

Minden negyedet megnyerve győzte le jelentős részben Pásztor G. (18). Kakucska K. (15/9), Lesti B. (13), Mazúr K. (12/3), Illés B. (10/3) és E. Ratiu (10) pontjaiban bízva
a Csepel-Bontó a Schneider M. (21/3), Siklós B. (18/3). Holp N. (12/3) és Fazekas I. (11/3) találataira támaszkodó HSE Major gárdáját.

Toldy Vízivárosi Hódok - DMTK 66-78

Az első negyedet meg megnyerte a Tóth Sz. (23/6)-Réger T. (11/6)-Lente D. (10/3) trió vezette Toldy, ám a folytatásban Varga P. (25/21), Varga A. (12), Nagy B. (11/9) és Balogh A. (10/6) révén átvette az irányítást, fordított, és végül 12 ponttal győzött a DMTK.

Józsefvárosi KC - Csepel-Bontó/Reg 45-102

Minden negyedet megnyerve győzött Somogyi G. (21/3), Lesti B. (21), valamint Illés B. és Pásztor G. (15/6-15/6) ponterős játékával simán a Csepel-Bontó a JKC otthonában. A hazaiaktól csak Szőke F. (12/3) és Vrtik Gy. (10) szerzett kétszámjegyű
pontot.

SzPA HSE - Ludovika SE 47-83

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játékára, valamint Simo. (13/3), Fülöp L. és Simon Ko. (13-13), Jánosi A. (11/3) és Szabadi Sz. (10) kosaraira alapozva verte simán a Ludovika az SzPA csapatát. A hazai gárdából egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Fodor B. (20) jutott 10 pont fölé.

Zuglói Sasok - TFSE U20 91-49

A vendégek Fábián B. (14/3) és Halász D. (10/3) jóvoltából az első negyedben még tartották a lépést a zuglói legénységgel, de a 2. szakasztól Sinkovics M. (20), Babik B. (12/6), Patrik-Pirk D. (12/3), Steier D. 10/6), továbbá Takács M. és Vadász A. (10-10) eredményességére építve nagy fölénybe került és magabiztos győzelmet aratott a hazai gárda.

MAFC Martos - Budafok 82-58

Az elvileg rangadó jellegű mérkőzésen a vendégek - akiktől egyedül Takács P. (22/6) ért el kétszámjegyű pontot - csak a 2. negyedben voltak egyenrangú ellenfelei az első számú bajnokaspiráns Martosnak, így a hazaiak Csernák Á. (22/6), Solti D. (16/12), Bartus G. (12/3) és Takács-Varga B. (12) vezérletével fölényesen nyertek.

HSE Major - Toldy Vízivárosi Hódok 57-72

A páratlan negyedekben nyújtott hatékonyabb, eredményesebb játékának, valamint Réger T. (23/9), Lente D. (14), Tóth Sz. (12) és Bóna M. (10) kosarainak köszönhetően győzött 15 ponttal a Toldy a főként Siklós B. (18/12) és J. Dulic (12) pontjaiban bízó HSE Major otthonában.

Csepel-Bontó/Reg - DMTK 105-52

Minden negyedet megnyerve verte Pásztor G. (20/6). Kakucska K. (16/6), Lesti B. (15/3). Mazúr K. (13/6), E. Ratiu (12) és Szabó B. (10/6) vezérletével simán a csepeli csapat a Szabó M.. (17/3)-Székely T. (14)-Varga P. (10/6) trió vezette DMTK együttesét.

Toldy Vízivárosi Hódok - QPAC 81-88

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 15 ponttal még a nagyrészt a remek dobóformát kifogó Réger T. (41/21), valamint Tóth Sz. (14/6) találataira támaszkodó Toldy vezetett, ám szünet után a QPAC átvette a játék irányítását és a parádés, 26-9-re megnyert 4. negyedére, valamint Hyross L. (24), Tóth M. (22/6),. Urbán I. (16/6) és Kovács B. (16) ponterős játékára építve megfordította a találkozót.

TFSE U20 - MAFC Martos 47-81

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva győzte le Hensch B. (22). Harsányi A. (15). Ágoston L. (14/6) és Takács Varga B. (10) kosaraira alapozva simán a már bajnok Martos a nagyrészt Fábián B. (13), Wehner Zs. (12/6) és Biber Á. (10/3) eredményességére építő TF-fiatalokat.

Budafok - Kőbánya Old Boys 66-74

Különösebb tétje már nem volt a 3. helyen záró Budafok és az ezüstérmes Kőbánya ellentétes félidőket hozó rangadójának, amelyen a vendégek a szünetig szerzett 14 pontos előnyüknek, valamint elsősorban Angyal T. (17), Szemán G. (16) és Makay D. (15/6) kosarainak köszönhetően bizonyították be, hogy megérdemelten végeztek a szünet után a Verbényi K. (14)-Tóth V. (11/9)-Buday L. (11) trió vezetésével feljavuló, s a záró etapot 10-0-lal indítva, annak derekán 4 pontra felzárkózó Budafoknál.

HSE Major - TFSE U20 59-46

A bajnokság záró összecsapásán a hazaiak Buru D. (18), Siklós B. (14/6) és Schneider M. (13) vezérletével ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzték le a TFSE fiataljait. Érdekesség, hogy a mérkőzés legeredményesebb játékosa, Wehner Zs. (17/9) személyében a vendégektől került ki, ám rajta kívül csapatából más nem jutott 7 pont fölé.