Regionális kiemelt bajnokság: elhúztak az újpesti fiatalok

Miközben több rangadót is megnyert az Újpest MT U20-as együttese, riválisai meg-megbotlottak, így a Megyeri Tigrisek gárdája jelentős előnyre tett szert a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban, és a bajnoki cím első számú várományosává lépett elő.

SOTE - MAFC Martos 61-91

Hiába adta Jankó Árpád (25/6) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a SOTE csapata, rajta kívül a hazaiaktól egyedül Molnár Dániel (13) jutott 10 pont fölé, így nyitó és a záró szakaszban nagy fölényben játszva Vitályos Attila (17/3),  Robert Kwame (16), Csernák Ádám (14) és Carlos Nasarre (13) vezérletével biztosan győzött a Martos.

SOTE - Újpest MT U20 B 77-90

A 31-20-ra megnyert 2. negyednek, valamint elsősorban Pollák Árpád (23/21), Marko Grkovics (18/3), Jenei Koppány (9/3) és Fülöp Árpn (9/3) eredményességének köszönhetően győztek az újpesti fiatalok a Jankó Á. (31/12)-Fülöp Dávid (18/3)-Podt Mátyás (11/3) trió vezette SOTE otthonában.

Budafok - SzPA HSE 86-66

Minden negyedet megnyerve, fokozatosan növelve előnyét győzte le leginkább Tóth Viktor (31/12), Senkár László (24/9) és Busai Levente (11) kosaraira alapozva kerek 20 ponttal a Budafok a Molnár László (18/3), Fülöp Bálint (13) és Bokor Zoltán (9/9) eredményességére épÍtő SzPA csapatát.

Az Újpest MT U20 B - WSK Bikák mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

QPAC - Budafok U20 106-71

A budafoki fiatalok Németh Roland (12), Dávid Levente (11/9) és Fekete Béla (10/6) vezérletével az első negyedben még tartották a lépést a hazaiakkal, de a második negyedtől az egységes csapatjátékot nyújtó hazaiak nagy fölénybe kerültek, és Kovács Balázs (18/3), Kállay Albert (17), Vámosi Filip (16/6), Tóth Máté és Kovács Dániel (14/6-14/6) és Kiss Dömötör (14) ponterős játéka révén magabiztos győzelmet arattak.

Józsefvárosi KC - SOTE 75-63

Remek második negyedének., valamint Jankó Á. (16), Hunka Zsombor (15) és Fülöp D. (12) eredményességének köszönhetően félidőben 4 ponttal még a vendég SOTE vezetett, de az elsősorban Petrucsik Bence (25/3), Reszeli-Soós Gábor (15/3), Galdan Munkh-Orgil (15) és Alessandro Gajaschi (10/6) találatira támaszkodó Józsefváros rákényszerítette akaratát a vendég együttesre, fordított és végül 12 ponttal nyert.

MAFC Martos - Kőbánya Oldboys 68-76

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a főként Makay Dániel (26/12) és Szemán Gábor (17) ponterős játékára építő kőbányai gárda, de a 26-14-gyel "elvitt" második szakasz elég volt a győzelemhez a Csernák Á. (18), C. Nasarra (15/9), Ágoston László (11/9) és Vitályos A. (11/6) kosaraira alapozó Martos otthonában.

DMTK Haraszti Sasok - Budafok 86-63

Tóth V. (25/3), Senkár L. (17/6) és Budai L. (10) vezérletével az első félidőben még tartották a lépést a hazaiakkal a budafokiak, de szünet után elsősorban Kelemen Kristóf (27/18), Major Előd (14/3), Debreceni Gergő (14) és Bege Máté (10/3) jóvoltából fokozatosan elhúzva végül biztosan nyert a Dunaharaszti.

SzPA HSE U23 - Újpest MT U20 B 69-135

A valóságos kosresőt hozó találkozón végig nagy fölényben játszva diadalmaskodott Pollák Á. (34/24), M. Grkovics (29/3), Fülöp Á. (22/12), Balogh Attila (12) és Nilola Micev (11/3) kosaraira alapozva az Újpest a Tulkán Máté (24/3)-Bokor Z. (20/15)-Lehoczky Simon (10/3) trió vezette SzPA otthonában.

SOTE - QPAC 67-66

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben Tom Schirer (19/9), Hunka Zs. (19) és Molnár D. (14) vezérletével szünetig 10 pontos előnyt szerzett a SOTE. A második félidőre feljavult az elsősorban Hyross László (14), Kovács D. (13/6) és Vámosi F. (10) találataira támaszkodó QPAC, de az izgalmas végjátékban végül minimális különbségű hazai siker született.

Budafok - Budafok U20 91-75

A fiatalok Balogh Márton (13/9), Dormán Miklós és Bodorkos Richárd (13/6-13/6), továbbá Németh R. (10) vezérletével egy félidőn át tartották magukat a budafoki "házi rangadón", a "nagyok" azonban a remek 3. negyedüknek, valamint Senkár L. (23/15), Tóth V. (21/3), Joseph Willimas (18) és Busai L. (15) ponterős játékának köszönhetően végül biztosan nyertek.

DMTK Haraszti Sasok - Újpest MT U20 B 69-74

Végig szoros, kiélezett találkozón a szünetben 4, a 3. etap után pedig 2 ponttal még a Haris Róbert (23/12)-Kelemen K. (14/6) kettő vezette hazai gárda állt jobban, ám a végét a remek napot kifogó Pollák Á. (27/21), valamint Major Péter (9/3), M. Grkovics és Vukasin Krkljes (8-8) kosaraira alapozó újpesti fiatalok bírták jobban, akik így a maguk javára fordították a színvonalas, izgalmas összecsapást.

QPAC - Kőbánya Oldboys 93-67

A két középső negyedben Vámosi F. (17/3), Tóth M. (16/12), Hyross L. (15/3), Kiss D. (13/9), valamint Kállay A. és Kovács B. (11-11) vezérletével nagy fölényben játszva győzte le simán a QPAC a Makay D. (18/3), Szemán G. (13/3) és Zódor Zsolt (11/3) jóvoltából a veresége mértékén a záró szakaszban "kozmetikázó" kőbányai együttest.

Budafok U20 - SzPA HSE U23 81-85

Végig szoros, kiélezett találkozót nyert meg Fodor B. (25/9), Lehoczky S. (23/3) és Oláh Krisztián (11/3) kosaraira alapozva a SzPA csapata a Balogh M. (18/12)-Fekete B. (12/6)-Bodorkos R. (10) trió vezette budafoki fiatalok otthonában.

MAFC Martos - DMTK Haraszti Sasok 75-67

A fordulatokban gazdag találkozó szünetében 5 ponttal még a hazai együttes, ám a záró etap előtt 4 ponttal már a nagyrészt Székely László (22), Major E. (14/6), Kelemen K. (12/3) és Debreceni Jonatán (11) találataira támaszkodó vendég Dumaharaszti állt jobban. A záró etapban aztán nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt, s az utolsó 10 percben 31 pontot dobva a maga javára fordította a találkozót az Ágoston L. (20/18), C. Nasarre (17/6), Czakó Tamás (15/3) és Graf András (13) ponterős játékára építő Martos.

SOTE - SzPA HSE U23 78-68

Ellentétes félidők mérkőzésén remek második negyedükkal szünetre Tulkán M. (19/3), Molnár L. (18), Oláh K. (14/12) és Bokor Z. (9/9) vezérletével 12 pontos előnyt szereztek a vendégek. Szünet után azonban a Hunka Zs. (26/6)-Jankó Á. (23/12)-T. Schirer (17/6) trió vezette SOTE magához ragadta az irányítást, s remek második félidei játékával a maga javára fordította az összecsapást.

NKE SE - Újpest MT U20 B 60-72

A szünetig megszerzett 20 pont fölötti előnyére, valamint N. Micev (27/3), Jenei K. (13) és Tárkányi András (10/6) kosaraira alapozva győztek az újpesti fiatalok a Simon Kristóf (21/6), Szántó András (13) és Radnai Rudolf (10) találataira támaszkodó NKE otthonában.

Kőbánya Oldboys - Budafok U20 98-95

A kosarakban gazdag összecsapás első negyedében 10 pontos előnyt szereztek a remek dobóformát kifogó Balogh M. (31/24), valamint Szántó Levente (16), Bodorkos R. (14/3), Fekete B. (11/3) és Dávid L. (9/9) eredményességére építő budafoki fiatalok. A folytatásban azonban átvették az irányítást a kőbányaiak, akik Makay D. (27/6). Tápai Zsolt (25/15), Szemán G. (19/3), Zódor N. (10) és Bárány Levente (9/9) vezérletével megnyerték az összesen 26 hárompontos kosarat hozó "őrült" dobóversenyt.

SzPA HSE U23 - Budafok U20 100-51

A vendégek Meizl Domonkos (11/3) és Dormán M. (9) jóvoltából a 2. negyedben ugyan egyenrangú ellenfelei voltak a SzpA csapatának, de mérkőzés többi szakaszában nagy fölényben játszó hazaiak Kulifai Máté és Lehoczky S. (18-18), Tulkán M. (16/6), Molnár L. (12), Mlinárcsik I. (10/6) és Lengyel Kristóf (10) vezérletével könnyedén, simén győztek.

MAFC-Martos - NKE SE 55-64

Küzdelmes mérkőzésen az első 3 szakasz jó védekezésének, valamint Simon K. (16/9), Herczog András (14/6), Radnai R. (13) és Szántó A. (10) eredményességének köszönhetően tudott nyerni az NKE a R. Kwame (18)-Czakó T. (14/3) kettős vezette tartalékos Martos otthonában.