Regionális kiemelt Budapest-bajnokság: A Kőbánya veretlenül, három csapat nyeretlenül kezdi az új évet

A tavalyi év végére három részre szakadt a Cziffra Mihály regionális kiemelt Budapest-bajnokság mezőnye. Az élbolyt a veretlen Kőbánya mellett az 1-1 vereséggel álló Ludovika és a Csepel-Bontó, valamint a kétszer "botló" Közgáz Öregfiúk gárdája alkotja. Van egy 4 csapatot számláló középmezőny, egy 3, továbbá három 4 vereséggel álló együttessel, míg az alsó "kvartettet" az egyetlen egy győzelmet számláló, valamint a három nyeretlenül álló alakulat alkotja.

Ludovika SE - MAFC Martos 62-57

Jó védekezésének, a páratlan negyedekben nyújtott jobb játékának, továbbá nagyrészt Simon K. (20) és Kiss B. (14/9) ponterős játékának köszönhetően nyerte meg a dobogóért küzdő csapatok csatáját a Ludovika az elsősorban Koncz B. (14/3) és Csernák Á. (12/6) eredményességére építő Martos ellen.

A mérkőzés adatai:

Józsefvárosi KC - Csepel-Bontó KK 42-81

Minden negyedet megnyerve győzte le Kakucska K. (21/12), Szabó R. (14/6) és Somogyi G. (10/6) vezérletével simán a Csepel Bontó a JKC gárdáját. Hazai részről csak dr. Glavatity D. (15/6) jutott 10 pont fölé.

Közgáz Öregfiúk - Budai Kardinális 78-79

Izgalmas, végig kiélezett, szoros mérkőzést nyert meg jobb hajrájára, valamint nagyrészt Sárosi M. és Tuba Z. (22/2-22/3), valamint Pintér Cs. (11/6) kosaraira alapozva a Kardinális a mindössze 5 játékossal felállva O. Alfarag (22), Földes D. (20/3), Varga M. (17/9) és Mihaletzky B. (12/6) pontjaiban bízó Közgáz Öregfiúk otthonában.

Toldy Vízivárosi Hódok - Ludovika SE 66-76

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésének, továbbá főként Kiss B. (30/21) és Jánosi A. (12/6) eredményes játékának köszönhetően nyert a Ludovika a szünet után Tóth Sz. (20/6), Réger T. (13/3), Bóna M. (12) és F. Fasciano (10) révén feljavuló Toldy otthonában, amely a hajrában ugyan 10 ponton belülre is került, de a vendég együttes sikerét nem tudta kétségessé tenni.

Kiss Lenke KA - QPAC 57-88

A páros negyedekben nagy fölényben játszva verte a Kiss D. (20)-Bódy Gy. (19/9)-Urbán I. (13)-Hyross L. (12)-Kiss M. (10) ötösfogat "húzta" QPAC biztosan a páratlan negyedeket Mészáros K. (12/3), Reich D. (12) és Petri Sz. (10) jóvoltából megnyerő KLKA együttesét.

Józsefvárosi KC - Budai Kardinális 53-59

Csupán egyetlen negyedet nyert meg az elsősorban Tuba Z. (14/3) és Kovács P. (11/3) kosaraira alapozó vendég Kardinális, de a 28-16-ra megnyert nyitó szakasz elegendőnek bizonyult neki a győzelemhez a nagyrészt dr. Glavatity D. (17/6), Nitsch G. (14/3) és Nagy S. (11/3) találataira támaszkodó JKC otthonában.

HSE Major - Kőbánya Old Boys 48-87

A hazaiak - akik közül végül csak Heisz D. (14/9) ért el kétszámjegyű pontot - az 1. negyedben még tartották a lépést az éllovas kőbányaiakkal, de a második etaptól Szemán G. (27), Makay D. (20) és Tápai Zs. (17/9) jóvoltából nagy fölénybe került és biztosan győzött a vendég gárda.

Közgáz Öregfiúk HSE Major 69-66

Egyetlen negyedet nyert meg a Földes D. (18/6)-Mihaletzky B. (12/9)-Esőssy M. (11/9) trió vezette Közgáz Öregfiúk, de ez elég volt neki a győzelemhez a nagyrészt Fazakas L. (15). Heisz D. (14/9) és Siklós B. (11/3) pontjaiban bízó HSE ellen.

Budai Kardinális - Zuglói Sasok 95-89

A 30-22-re megnyert nyitó negyednek, továbbá főként Sárosi M. (25/9). Tuba Z. (25), Hegyi K. (19) és Nagy A. (13/6) kosarainak köszönhetően nyerte meg a kosarakban gazdag összecsapást a Kardinális az elsősorban Babik B. (17/9), Steier J. (15/15), Takács M. (14) és Kocsis A. (10) találataira támaszkodó zuglói együttes ellen.

MAFC Martos - QPAC 82-66

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve tudta legyőzni Szlatkovszky Á. (23). Bihari M. (21) és Spiriev A. (18/3) ponterős játékával a Martos a Hyross L. (14), Vámosi F. (11/3) és Budai K. (11) eredményességére építő QPAC csapatát.

Csepel-Bontó KK - Toldy Vízivárosi Hódok 86-73

Az "évzáró" találkozón a Hódok együttese Réger T. (23/9). Tóth Sz. (14/9), Fodor A. (11) és F. Fasciano (10) jóvoltából egészen a hajráig tartotta a lépést vendéglátójával, azonban a végjátékot 10-3-ra nyerve a Somogyi G. (26/3)-Kakucska K. (12/3)-Illés B. (11)-Bányai B. (10/6) kvartett vezette Csepel-Bontó végül 13 ponttal győzött.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!