Regionális kiemelt Budapest-bajnokság: négy csapat nagyon ellépett a mezőnytől

Alig túl a szezon felén már nagyon valószínűnek tűnik, hogy a Cziffra Mihály regionális kiemelt Budapest-bajnokság mezőnyétől szépen ellépő 4 gárda, a Kőbánya Old Boys,  a Ludovika, a Csepel-Bontó és a Közgáz Öregfiúk együttese közül kerül majd ki a szezon végén a három dobogós.

Csepel-Bontó KK - MAFC Martos 78-75

Csupán egyetlen negyedet nyertek meg a nagyrészt Somogyi G. (24/12), Pásztor G. (15), Kakucska K. (12/6), Lesti B. (11/3) és Illés B. (10/3) kosaraira alapozó csepeliek, de az egységes csapatmunka és a 21-11-gyel "behúzott" 3. etap elég volt neki a sikerhez az elsősorban Bihari M. (25), Sávolt Á. (9/9) és Antal D. (9/6) pontjaiban bízó Martos ellen.

A mérkőzés adatai:

Budai Kardinális - QPAC 57-65

A nyitó negyedet 10 ponttal még a Sárosi M. (15/6)-Tuba Z. (14/6)-Nagy A. (11/9) trió vezette hazai gárda nyerte, amely 6 ponttal még a záró etap előtt is vezetett. A végét azonban Hyross L. (21), Kovács B. (16) és Bódy Gy. (10) jóvoltából sokkal jobban bírta a QPAC, amely a befejező 10 percet 20-6-ra nyerve a maga javára fordította a találkozót.

Kőbánya Old Boys - Kiss Lenke KA 121-65

A páratlan negyedekben nyomasztó fölényben játszva verte Szemán G. (28). Sulák P. (20/12), Makay D. (19/15), Hoffmann Á. (12), továbbá Püspök B. és Czermann T. (10-10) vezérletével simán a Kőbánya a Petri Sz. (21)) és Kocsis G. (17/3) ponterős játékával a feladathoz és ellenfeléhez csak a 2. negyedben felnőni képes KLKA együttesét.

HSE Major - Józsefvárosi KC 84-49

A nyitó negyedben még jól tartotta magát az alsóházi rangadón a jórészt Nitsch G. (19) és A. Gajaschi (13/3) pontjaiban bízó JKC, ám a 2. etaptól azonban  nagy fölénybe került az  egységes csapatjátékra, azon belül pedig Siklós B. (17/9), Tóth F. (17/3), Fazekas I. (12/3), Schneider M. (11/3) és Fazakas L. (10) eredményességére építő HSE, és biztosan győzött.

QPAC - HSE Major 82-62

Félidőben még döntetlenre állt az elsősorban Siklós B. (19/12) és Schneider M. (11) kosaraira alapozó HSE, amelynek játékosain szünet után feltehetően már érződött a 3 nappal korábbi alsóházi rangadó fáradtsága, mert szünet után Kovács B. (21) és Hyross L. (16) révén fölénybe került és végül 20 ponttal győzött a QPAC együttese.

MAFC Martos - Kőbánya Old Boys 58-61

Küzdelmes, hullámzó és fölöttébb fordulatos mérkőzést nyert meg Szemán G. (15) és Makay D. (14) vezérletével az 1 negyed után még 3 ponttal vezető, de a záró szakasznak már ugyanekkor hátrányból nekivágó kőbányai együttes a Koncz B. (24/9)-Bihari M. (15/3) kettős vezette Martos otthonában.

HSE Major - Kiss Lenke KA 63-90

Minden negyedet megnyerve, a páros szakaszokban nagy fölényben játszva győzte le Kocsis G. (18), Reich M. (17/3), Reich D. (12), Mészáros K. (11/3), továbbá Kiss A. és Mihály T. (10-10) eredményességére építve a KLKA a szinte kizárólag Siklós B. (14/9), Nyerges P. (12/9), E. Boldbaatar (11/3), Horváth L. (10/3) és Fazakas L. (10) találataira támaszkodó HSE gárdáját.

Józsefvárosi KC - QPAC 47-66

A szünetig szerzett 20 pontos vezetésének, továbbá jelentős részben Kovács B. (15/3), Hyross L. (12), Bódy Gy. (11) és Kiss M. (10) kosarainak köszönhetően győzött a QPAC az elsősorban A. Gajaschi (13) és Takács G. (11) pontjaiban bízó JKC otthonában.

Zuglói Sasok - Ludovika SE 69-78

Érdekes, fordulatos mérkőzésen diadalmaskodott a szünetre a Kiss B. (23/12)-Bíró B. (15/3)-T. Mattens (14/6)-Simon Kr. (12) kvartett vezetésével 8 pontos előnyt szerző Ludovika. A 3. negyedben aztán Kocsis A. (19), Sinkovics M. (18) és Babik B. (10/6) jóvoltából "szárnyra kapott" és fordított a Sasok csapata, amely 4 pontos vezetésről várhatta a záró szakaszt. A fordítás azonban a jelek szerint sokat kivett a hazai gárdából, a 4. negyed egyértelműen a magára találó Ludovika csapatáé volt, amely ezt a valóságos kosáresőt hozó negyedet 32-19-re nyerve a maga javára fordította az összecsapást.

Közgáz Öregfiúk - Csepel Bontó KK 80-69

A dolgok jelen állása szerint a 3. helyért csatázó csapatok rangadóját a páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékára, továbbá elsősorban dr. Esőssy M. (19/12), Lénárt Z. (18/3), Pozsik D. (14) és Varga M. (12/3) találataira támaszkodva nyerte meg a Közgáz Öregfiúk gárdája a leginkább Pásztor G. (15/12) és Erős D. (15/3) kosaraira alapozó csepeli gárda ellen.

Budai Kardinális - Kőbánya Old Boys 77-98

A 25-12-re megnyert nyitó szakasznak, továbbá Makay D. (19/3), Vasas M. (19), Zódor N. (14), Püspök B. (11), valamint Tápai Zs. (10/3) kosarainak köszönhetően győzött egy kosarakban meglehetősen gazdag a Kőbánya a Sárosi M. (16/3)-Tuba Z. (14/6)-Nagy A. (13/9)-Schwarczinger Cs. (10/6) kvartett vezette Kardinális  otthonában.

Toldy Vízivárosi Hódok - QPAC 52-80

Az első 3 negyedben Kovács B. (22/6), Bódy Gy. (20) és Boldvai K. (12/6) révén kézben tartva az irányítást aratott magabiztos győzelmet a QPAC, hazai részről egyedül Réger T. (22/9) jutott 10 pont fölé.

Ludovika SE - Közgáz Öregfiúk 67-58

Hiába került ki a mezőny legeredményesebb játékosa Virág B. (23/6) személyében a vendég együttesből, a Közgáz Öregfiúk "tagságából" más nem ért el kétszámjegyű pontot, így aztán a hazaiak, Kiss B. (20/12), Simon Kr. (11/3) és Jánosi A. (10/6)  vezérletével, ha szűken is, de minden negyedet megnyerve diadalmaskodtak a dobogós helyezésekért küzdő csapatok rangadóján.

MAFC Martos - Budai Kardinális 66-71

Mindössze egy negyedet nyertek meg a vendégek, de a 26-7-tel "behúzott" 2. etap, továbbá Sárosi M. (15/3), Pintér Cs. (14), Schwarczinger Cs. (12/6) és Hegyi K. (12) elegendőnek bizonyult a sikerhez a Novák B. (18)-Radovics R. (11/3)-Takács-Varga B. (11)-Ágoston L. (10/3) kvartett vezette Martos otthonában.

Kiss Lenke KA - Budai Kardinális 72-61

A Martos otthonában aratott győzelme után 3 nappal az ezúttal eléggé egyszemélyes alakulat benyomását keltő Kardinális a mezőny messze legeredményesebb játékosa, a pontok csaknem felét szerző, s vendég oldalról egyedüliként kétszámjegyű Sárosi M. (29/3) vezetésével egy félidőn át tudták tartani a lépést a hazaiakkal. Szünet után a csapatként "több lábon álló" KLKA Reich D. (16/6), Reich M. (14) és Mészáros K. (9/9) vezérletével apránként, fokozatosan elhúzott és végül 11 ponttal győzött.

Kőbánya Old Boys - HSE Major 108-68

Minden negyedet megnyerve, végig nagy fölényben játszva győzte le Szemán G. (25/6), Tápai Zs. (18/12), Vasas M. (18/6), Makay D. (14) és Püspök B. (13/3) kosaraira alapozva a Kőbánya a nagyrészt Siklós B. (18/12), Fazekas I. (15) és Schneider M. (13) pontjaiban bízó HSE csapatát.

Csepel Bontó KK - Zuglói Sasok 81-58

Kocsis A. (12) és Zeve K. (11/3) révén az első negyedben még tartotta a lépést a hazaiakkal a zuglói együttes, ám a Kakucska K. (16/6)-Erős D. (16/3)-Lesti B. (14)-Pásztor G. (11/9) kvartett  vezette csepeliek fokozatosan egyre nagyobb fölénybe kerülve biztosan győztek.

Józsefvárosi KC - Kőbánya Old Boys 84-115

A kosarakban roppant gazdag, összesen 26 triplát hozó összecsapás nyitó és záró szakaszát, ha szűken is, de a Gajaschi A. (32/15), Bencsik N. (14/9) és dr. Glavatity D. (12/9) eredményességére építő hazai együttes nyerte, de a 36-6-ra megnyert 2. negyedre, továbbá nagyrészt Vasas M. (23/6). Makay D. (20/3), Tápai Zs. (20/18), Sulák P. (14/12), Szemán G. (13) és Püspök B. (12) találataira támaszkodva simán nyertek az esélyes vendégek.

HSE Major - Budai Kardinális 39-44

A 13-2-re megnyert nyitó szakasznak, továbbá elsősorban Schwarczinger Cs. (17/3) és Sárosi M. (12) kosarainak köszönhetően nyerte meg a találkozót a Kardinális, hazai részről egyedül Siklós B. (11/9) jutott 10 pont fölé.

QPAC - Ludovika SE 58-75

A fordulatos összecsapás nyitó negyedét 11 ponttal nyerte az esélyes vendég együttes, de szünetben 3 ponttal már a Kiss M. (11/3)-Bódy Gy. - Boldvai K. (10/3-10/3) trió vezette hazai gárda vezetett. A 2. félidőben T, Mattens (27/18). Kiss B. (19/12) és B. Orran (13/3) vezérletével már egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, akik végül biztosan, közel 20 ponttal nyertek.

Közgáz Öregfiúk - MAFC Martos 73-67

A páros negyedekben valamivel jobban, hatékonyabban játszva győzte le dr. Esőssy M. (17/15), Földes D. (16/6) ls Lénárt Z. (12/6) kosaraira alapozva a Közgáz Öregfiúk együttese a Novák B. (19/3)-Bartus G. (12/6) kettős vezette Martos csapatát.

Csepel Bontó KK - HSE Major 63-56

A nyitó negyedben megszerzett 7 pontos vezetésére, továbbá nagyrészt Erős D. (15). Lesti B. (13/3) és Bányai B. (12/6) találataira támaszkodva nyerték meg a küzdelmes találkozót a csepeliek a Holp N. (20/3) és Fazakas L. (10) révén szívósan, jól küzdő HSE ellen.

Toldy Vízivárosi Hódok - Kiss Lenke KA 55-60

A Mészáros K.- Reich M. (13/3-13/3)-Reich D. (12/3) trió vezette KLKA a 20-9-re megnyert nyitó negyedével győzte le a  Tóth Sz. (22/12) és Réger T. (13/9) találataira támaszkodó Toldy együttesét.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!