Regionális kiemelt: Hibátlan a Csepel-Bontó, a Kőbánya és a Ludovika

Bár csak néhány forduló zajlott le a Cziffra Mihály Regionális Kiemelt Budapest-bajnokságban, rajzolódnak a liga erővonalai. A Kőbánya Old Boys, a Ludovika és a Csepel-Bontó remek rajtot vett, e három gárda mérlege makulátlan, de próbál rájuk tapadni a Kiss Lenke KA és a Közgáz Öregfiúk együttese.

MAFC Martos - Közgáz Öregfiúk 67-78

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását diadalmaskodott leginkább Látos A. (18), Michaletzky B. (17/9), Földes D. (14/12) és O. Alfarag (13) kosaraira alapozva a Közgáz Öregfiúk együttese a leginkább a Szűcs I. (14), Bartus G. (13/9) és Csernák Á. (13/3) eredményességére építő Martos otthonában.

A mérkőzés adatai:

Kőbányai Darazsak Old Boys - Józsefvárosi KC 105-39

Minden negyedet megnyerve aratott Tápai Zs. (25/21), Szemán G. (22), Püspök B. (18) és Makay D. (16/3) ponterős játékával fölényes győzelmet a Kőbánya. A vendégektől egyedül Nagy A. (12/6) jutott 10 pont fölé.

Zuglói Sasok - Közgáz Öregfiúk 63-86

Az első negyedet még megnyerte az elsősorban Darvas K. (16/3) és Balázs B. (14/6) pontjaiban bízó hazai gárda, ám a folytatásban F. Alfarag (21), Földes D. (18/12), Tóth Sz. (11), valamint Pozsik D. és Hollai P. (10-10) révén átvette az irányítást és biztosan győzött a Közgáz Öregfiúk csapata.

QPAC - Csepel-Bontó KK 53-64

A két középső negyedben nyújtott pontosabb játékának, továbbá elsősorban Kakucska K. (20/6), Pásztor G. (12/6) és Lesti B. (12/6) eredményességének köszönhetően győztek a csepeliek. Hazai részről egyedül Hyross L. (14) ért el kétszámjegyű pontot.

Csepel-Bontó KK - Közgáz Öregfiúk 92-74

Az első 3 negyedet megnyerve a záró szakaszt x-re "adva" diadalmaskodott a veretlenek  csatájában Kakucska K. (23/9), Mazúr K. (16/6). Pásztor G. (14/9) és Lesti B. (10) vezérletével a Csepel a nagyrészt Tóth Sz. (14/3), F. Alfarag. (149. Földes D. (13), Hollai P. (12) és Kadocsa M. (10/6) találataira támaszkodó Közgáz Öregfiúk gárdáját.

Toldy Vízivárosi Hódok - Kőbánya Old Boys 59-103

A páratlan negyedekben nyomasztó fölényben játszva verte Sulák P. (20/9). Püspök Bertalan (17), Makay D. (16/3), Szemán G. (12) és Tápai Zs. (10/6) kosaraira alapozva biztosan a Kőbánya a Tóth Sz. (21/6)-Lente D. (12)-Réger T. (11/3) trió vezette vízivárosi gárdát.

Ludovika SE - Budai Kardinális 68-62

Végig szoros, kiélezett összecsapáson diadalmaskodott Simon K. (20/6), T. Mattens (18/3) és Kiss B. (10/6) eredményességére építve a Ludovika a nagyrészt Tuba Z. (14/3), Sárosi M. (13/3).Schwarczinger Cs. (13/3) és Kovács P. (10) találataira támaszkodó Budai Kardinális együttesét.

Ludovika SE - QPAC 65-40

Három nappal a Kardinális legyőzése után minden negyedet megnyerve győzte le Simon K. (25/3), Bubcsó K. (9/9) és T. Mattens (9/3) kosaraira alapozva a Ludovika a QPAC gárdáját. AS vendégek legeredményesebb játékosa Hyross L. volt 8 ponttal.

MAFC Martos - Zuglói Sasok 64-51

Szünetben 2 ponttal még a Balázs B. (19/3)-Kocsis A. (12) kettős vezette vendég zuglói együttes állt jobban, de szünet után főként  Hensch N. (14), Spiriev A. (13/3) és Bartus G. (10/6) jóvoltából fordított és végül 13 ponttal nyert a Martos.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!