Regionális kiemelt: Nem hibázott a vezető trió

Nem botlott az utóbbi hetekben, és egyre inkább ellépni látszik üldözőitől a Regionális Kiemelt Budapest-bajnokság első három csapata, a MAFC Martos - Budafok - Kőbánya trió. A közvetlen üldözők mezőnyét a Kiss Lenke KA és a Csepel-Bontó gárdája vezeti.

Csepel-Bontó/Reg - Józsefvárosi KC 69-55

Az első 3 negyedben Pásztor G. (26/18), Kakucska K. (13) és Somogyi G. (10) vezérletével kézben tartva a játék irányítását győzte le a csepeli csapat a Bozó D. (20), Nitsch G. (16) és Árvai P. (12/6) révén veresége mértékén a záró szakaszban sokat "kozmetikázó" Józsefvárost.

A mérkőzés adatai:

DMTK - SzPA HSE 57-75

A nyitó és a záró szakaszban mutatott jobb, pontosabb játékának, valamint Krén B. (25/3) és Tulkán M. (18/6) ponterősségének köszönhetően nyerte meg az alsóházi rangadót a főleg SzPA a Márkus D. (20/6), Piller B. (11) és Bálint Z. (10) pontjaiban bízó Dunaharaszti otthonában.

TFSE U20 - SzPA HSE 93-42

Két nappal a DMTK legyőzése után a tartalékos összetételben pályára lépő SzPA - amelyből ezúttal egyedül a csapat pontjainak csaknem felét szerző Oláh K. (20/9) jutott 10 pont fölé - csak a 2. negyedben volt egyenrangú ellenfele a Fábián B. (21/3), Biber Á. (17), Gombkötő D. (11/9) és Graszl M. (10) kosaraira alapozó TF-fiataloknak.

Zuglói Sasok - MAFC Martos 54-69

Három negyedet megnyerve, a záró etapot pedig döntetlenre adva győzte le elsősorban Hensch N. (20), Harsányi A. (17), Nyitrai Á. (12) és Solti D. (10) jóvoltából a Martos a Steier J (18/12)-Patrik-Pirk D. (16/9) kettős vezette zuglói gárdát.

QPAC - Kiss Lenke KA 51-75

Minden negyedet megnyerve győzte le Komlós L. (17/3), Mikes B. (12) és Beczássy M. (11/3) vezérletével biztosan a KLKA a nagyrészt Bódy Gy. (12), Hyross L. (11) és Nagy G. (10) találataira támaszkodó QPAC csapatát.

HSE Major - Ludovika SE 44-69

A hazaiak - akik közül csak Siklós B. (12/6) jutott 10 pont fölé - csak a 3. negyedben nőttek föl a feladathoz és ellenfelükhöz, így a Jánosi A. (17/6) és Simon K. (15) ponterősségében bízó Ludovika biztosan győzött.

Toldy Vízivárosi Hódok - Ludovika SE 44-82

Két nappal a HSE otthonában aratott győzelme után ezúttal a Réger T. (15)-Fodor A. (10) kettős vezette Toldy együttesét tartotta 44 ponton és győzte le jórészt Simon K. (22/9), Jánosi A. (18/12) és T. Mattens (15/3) kosaraira alapozva biztosan a Ludovika.

DMTK - Csepel-Bontó/Reg 47-96

Az első negyedben még a végül egyedüliként 10 pont fölé jutó Márkus D. (11/9) vezetésével tartotta a lépést a DMTK a csepeliekkel, de a második etaptól Kakucska K. (27/12), Pásztor G. (16/3), Lesti B. (14/3), Mazúr K. (13/3), Illés B. (12) és Somogyi G. (10/3) jóvoltából nagy fölénybe kerültek és simán nyertek a csepeliek.

Józsefvárosi KC - Kiss Lenke KA 64-91

Három negyedet megnyerve, a második szakaszban pedig döntetlent játszva aratott Varga Á. (19), Beczássy M. (13), Czibók B. (11/3), Kocsis G. (11) és Borsodi M. (10) vezérletével fölényes győzelmet a KLKA a Szőke F. (17/6)-Nitsch G. (14/3)-Bozó D. (14) trió vezette Józsefváros otthonában.

HSE Major - Budafok 44-86

Az első negyedet 4 ponttal még megnyerte a helyenként eléggé egyemberes csapatként működő HSE, amelyből egyedül a pontok csaknem felét szerző Schneider M. (18) jutott 10 pont fölé. A folytatásban már egyértelműen a csapatként roppant egységes, Takács P. (15/3), Szenteleki L. (13/3), Busai L. (13), Marossy G. (12/6), Szijj N. (12/3) és Verbényi K. (12) eredményességére építő Budafok akarata érvényesült.

DMTK - HSE Major 56-58

Az első negyed után még a Márkus D. (16/6) és Piller B. (11/6) kosaraira alapozó hazai gárda 9 ponttal vezetett az alsóházi rangadón, de a folytatásban Schneider M. (18) és Fazekas I. (11) vezérletével átvette az irányítást a HSE, amely 9 pontos előnyt szerzett a hajrára. A végjátékot egy 7-0-lal izgalmassá tették a hazaiak, de fordítani nem tudtak.

Kőbánya Old  Boys - Kiss Lenke KA 92-72

A 27-9-re megnyert első negyednek, valamint Makay D. (28/3) és Tápai Zs. (18/12) ponterősségének köszönhetően verte biztosan a kőbányai együttes a nagyrészt Beczássy M. (15/9), Varga Á. (14/3) és Reich D. (12/3) találataira támaszkodó KLKA együttesét.

Kiss Lenke KA - Ludovika SE 70-53

Két nappal kőbányai veresége után a két középső szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékára, valamint csapategységére, azon belül pedig leginkább Mikes B. és Kocsis G. (13/3-13/3), Beczássy M. (11) és Czibók B. (10/6) eredményességére építve győzte le a KLKA azt a Ludovikát, amelyből egyedül a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Simon K. (23/6) jutott 10 pont fölé.

TFSE U20 - Toldy Vízivárosi Hódok 57-69

A kosarakban gazdag első negyedet 5 ponttal még a Biber Á. (20/6)- Hámori B. (13/3)-Halász D. (11/6) trió vezette TF-fiatalok nyerték, de a folytatásban Tóth Sz. (15/3), Fodor A. (13), továbbá F. Fasciano és Veréb L. (11-11) és Bánfalvi Á. (10) jóvoltából a Toldy átvette az irányítást, már szünet előtt fordított, és végül 12 ponttal győzött.

HSE Major - Józsefvárosi KC 73-48

A két középső negyedben nagy fölényben játszva győzte le Siklós B. (19/12), Fazekas I. (14/3), továbbá Schneider M. és Buru D. (14-14) vezérletével biztosan a HSE az elsősorban Nitsch G. (14/3) és dr. Glavatity D. (13/3) pontjaiban bízó JKC együttesét.

MAFC Martos - SzPA HSE 106-61

Az első 3 negyedben nagy fölényben játszva verte Bihari M. (29), dr. Spiriev O. (16/3), Solti D. (15/9), Jakab P. (14/6), Temesvári Zs. (14/3) és Nyitrai Á. (14) kosaraira alapozva a Martos az egyemberes jelleggel működő SzPA csapatát, amelyből egyedül a remek dobóformát kifogva a csapat pontjainak jóval több, mint a felét szerző Tulkán M. (36/27) vezette SzPA gárdját.

Csepel-Bontó/Reg - QPAC 71-60

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyére, valamint Somogyi G. (26/6), továbbá Illés B. és Kakucska K. (18-18) ponterős játékára alapozva győzte le a Csepel-Bontó a QPAC gárdáját. A vendégektől egyedül  Hyross L. (19) jutott 10 pont fölé.

Kőbánya Old Boys - DMTK 92-49

Végig nagy fölényben játszva győzte le Makay D. (21/3), Tápai Zs. (20/15), Zódor N. (12/6), Andrus T. (10/6), továbbá Sváb T. és Czermann T. (10-10) vezérletével a Kőbánya a főleg Dian J. (17/6) és Bege M. (10) találataira támaszkodó DMTK csapatát.

Ludovika SE - Csepel-Bontó/Reg 78-81

Az ellentétes félidőket hozó találkozót szünetében 12 ponttal még a Jánosi A. (16/12), Simon K. (14/3), valamint Kozma L. és Szabadi Sz. (10-10) eredményességére építő hazai együttes vezetett. Térfélcsere után a csepeli együttes átvette az irányítást és Kakucska K. (32/15), Mazúr K. (17/3) és Lesti B. (11) pontjaiban bízva a maga javára fordította a rengeteg büntetőt hozó találkozót, amelynek kimenetelében azért közrejátszott, hogy a vendégek jobban (27/43, 62,8%) céloztak a vonalról, mint a Ludovika játékosai (12/26, 46,15%).

Józsefvárosi KC - Budafok 42-96

Minden negyedet megnyerve aratott Takács P. (34/9) és Szenteleki L. (13/9) vezérletével fölényes győzelmet a Budafok a nagyrészt dr. Glavatity D. (17/3) és Nitsch G. (15) találataira támaszkodó Józsefváros ellen.

SzPA HSE - Zuglói Sasok 61-68

A 25-18-ra megnyert 2. negyednek és főként Balázs B. (15), Kocsis A. (13) és Steier J. (11/3) kosarainak köszönhetően győzött a Zugló annak az SzPA-nak az otthonában, amelyből ezúttal egyedül Pátkai J. (20/15) jutott 10 pont fölé, Solymosi D. 9/9. Oláh K. pedig 9/6 ponttal zárta a találkozót.

Kiss Lenke KA - TFSE U20 89-59

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le Reich D. (26), Mészáros K. (19/6), Borsodi M. (11/3) és Petri Sz. (10) vezérletével a KLKA a Biber Á. (19/9)-Fábián B. (10/6)-Dóczy Á. (10) trió vezette TF-fiatalokat.

QPAC - Kőbánya Old Boys 51-86

Minden negyedet megnyerve, a két középső szakaszban nagy fölényben játszva győzte le Angyal T. (16), Hoffmann Á. (14), Makay D. (13/3), Zódor N. (12/3) és Sulák P. (11/3) kosaraira alapozva a Kőbánya az elsősorban Bódy Gy. (12) és Kovács B. (10) pontjaiban bízó QPAC csapatát.

Budafok - Ludovika SE 76-44

Szünetig a Simon K. (20/6) és Kiss B. (16/9) ponterős játéka révén még tartotta a lépést a Ludovika a hazaiakkal, de térfélcsere után Verbényi K. (21), Takács P. (17) és Szenteleki L. (11/3) eredményességére építve nagy fölénybe került és biztosan nyert s Budafok.

Kiss Lenke KA - HSE Major 100-45

Minden negyedet megnyerve, a páratlan szakaszokban nagy fölényben játszva verte Kocsis G. (17/12), Reich D. (14/6), továbbá Varga Á., Mihály T. és Petri Sz. (13/3-13/3), valamin Reich M. (12) vezérletével simán a KLKA a nagyrészt Holp N. (14/6) és Buru D. (14) találataira támaszkodó HSE együttesét.

Toldy Vízivárosi Hódok - MAFC Martos 75-95

A remek, látványos játékot hozó nyitó negyedet 25-24-re megnyerte a Réger T. (26/15) és Tóth Sz. (24/12) ponterősségére támaszkodó Toldy, de a második etaptól a Martos Solti D. (28/15), Vitályos A. (17/6), dr. Spiriev O. (13/3), Harsányi A. (12) és Temesvári Zs. (10) jóvoltából átvette az irányítást, és végül 20 ponttal győzött.

Józsefvárosi KC - DMTK 71-61

A páratlan negyedekben valamivel jobban, pontosabban játszva győzte le a Szőke F. (17/3)-Takács I. (15/3)-Nitsch G. (11)-Lontai L. (10) kvartett vezette JKC az elsősorban Kőber B. (14) és Márkus D. (11/3) pontjaiban bízó DMTK együttesét.