Senior Budapest-bajnokság: A BKG a bajnokot is elkapta

Tovább élesedik a harc a Cziffra Mihály férfi senior Budapest-bajnokságban. A Poewar TNT tovább menetel, rangadót nyert a Külker otthonában.

Tovább élesedik a harc a Cziffra Mihály férfi senior Budapest-bajnokságban. A Poewar TNT tovább menetel, rangadót nyert a Külker otthonában, a bajnokság második felére nagyon "összeálló" BKG pedig a korábbi, Külker elleni hosszabbításos sikere után a bajnok Bontót is legyőzte.

Poewar TNT - Unitef Céh 71-45
Minden negyedet megnyerve győzte le biztosan Tuza Zsigmond (18), Saáry Csaba (17/3), Nagy Tamás és Balogh Ádám (10-10) vezérletével a Poewar a jórészt Torma Péter (15/3)-Gyurácz-Németh Iván (12) kettős találataira építő Unitef csapatát.

Unitef Céh - Külker SC 62-85
Simán, minden negyedet megnyerve győzött biztosan a Külker Spáth Csaba (38), Kiss Pál (14), Sebestyén Tibor (10/3) és Gáll Csaba (10) eredményes játékára alapozva a Külker az erősen tartalékos,a  Torma P. (24/6)-Nemes Bertalan (21) kettős vezette Unitef otthonában.

Kisbojtár - BLSE 62-63
Bár csupán egyetlen - a második - negyedet nyert meg a Szántó Péter (24)-Igaz Bálint (16/3) kettős vezette BLSE, de a 25-11-re megnyert második etap elegendő volt neki egy izgalmas végjátékban egyetlen ponttal legyőzni a nagyot hajrázó, a végjátékra egy 12-1-gyel a hátrányát ledolgozó Mészáros Nándor (21), Kárpáti Tamás (12), Szabó Gábor (11) és Szappanos Gábor (10) eredményességére építő, ám 17 büntetőt elhibázó 50% alatt (16/33) büntetőző Kisbojtár csapatát.

BKG DSE Senior - Bontó 91-80
A kosarakban és fordulatokban egyaránt gazdag összecsapás első negyede után 12 pontos előnyben volt az Erős Csaba (32/6)-Mogyorósi Gergely (17/6)-Török Béla (14) trió vezette címvédő Bontó. A második etapban ledolgozta hátrányát a BKG. A 3. negyedben megint a bajnok szerzett előnyt, de a záró etapban remek dobóformát mutatva Gedei Tibor (29/15), Szatmári Ákos (21) és Tasnádi Dávid (12/3) ponterős játékára építve a 36. és a 38. perc között egy 11-2-vel a BKG eldöntötte a maga javára a találkozót.

Powear TNT - BEAC Öregfiúk 79-46
Szünetig közel 30 pontos előnyt szerezve Tuza Zs. (23), Reizer Ferenc (14/6), Darnai Zoltán és Saáry Cs. (13/3-13/3) ponterős játéka révén a Poewar simán verte az elsősorban Feierstahler Zoltán (14/3) és Zilahy Zoltán (10) vezette BEAC Öregfiúk együttesét.

Külker SC - Powear TNT 66-79
Szünetig 16 pontos előnyt szerezve nyerte meg Tuza Zs. (26), Darnai Z. (16/6), Saáry Cs. (14/3) és Balogh Levente (11) vezérletével a Powear a rangadót a Külker otthonában. A hazaiak Kiss Cs. (13/6), Buzás Sándor (13), Spáth Cs. (12) és Sebestyén T. (11/9) és jóvoltából a második félidőt már kiegyenlítetté tették, de a sima vendég győzelmet nem tudták megakadályozni.

BEAC Öregfiúk - BKG DSE Senior 78-92
Az első negyedben Gedei T. (27/21) tripláira építve 13 pontos előnyt szerzett a BKG, ám a folytatásban egységes csapatjátékkal, Fischer Tamás (15/6), Felházi Lóránd (13), Lakits György és Zilahy Z. (12-12) és Feierstahler Z. (10) jóvoltából szorossá tette a találkozót, s "látótávolságon" azaz 10 ponton belül maradt a BEAC Öregfiúk. A vendégek a záró etapban Szatmári Ákos (28/6) és Gaál Imre (11/3) kosaraival biztosította be győzelmét.

Chemol - Unitef Céh 49-64
Az első félidőben 13 pontos előnyt szerzett a Gyurácz-Németh I. (23)-Torma P. (16) duó vezette Unitef, amely kiegyenlített második félidőt követően összességében biztosnak mondható győzelmet aratott a Chemol otthonában. Hazai részről egyedül Varga Botond (10) érte el a 10 pontot.

A bajnokság állása ezen a linkre kattintva tekinthető meg!